Новини

У білорусі затримали одного з провідних редакторів Wikipedia за «поширення фейкової антиросійської інформації»

У білорусі затримали одного з провідних редакторів Wikipedia за «поширення фейкової антиросійської інформації»

Головне управління боротьби з організованою злочинністю та корупцією білорусі (ГУБОЗК) затримало відомого редактора Wikipedia Марка Бернштейна. Арешт відбувся після того, як особисту інформацію Бернштейна було опубліковано у загальнодоступному Telegram-каналі ГУБОЗК. Бернштейн входить до числа 50 найкращих редакторів російськомовної Wikipedia.

Зазначається, що інформація про Бернштейн, включаючи його профілі соціальних мереж, нікнейм у Wikipedia і місце роботи, була опублікована на каналі ГУБОЗК у месенджері. У каналі також опублікували відео арешту Бернштейна, його фотографію та особисті дані. При цьому Бернштейна звинувачують у «розповсюдженні фейкової антиросійської інформації». З того часу канал став приватним.

Берштейна звинуватили у редагуванні статей Wikipedia про вторгнення росії в Україну. Однак, конкретний пункт звинувачення не вказується. У журналі активності ймовірного облікового запису Wikimedia Бернштейна видно, що він вніс понад 200 тис. правок у статті російськомовної Wikipedia. Зараз його обліковий запис позначається як «заблокований на невизначений термін».

У Telegram-каналі Russian Wikipedia користувачам у білорусі та росії порадили приховувати особисті дані та редагувати статті про війну тільки з інших облікових записів.

Курс
QA
Вивчайте важливi технології для тестувальника у зручний час, та отримуйте $1300 уже через рік роботи
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!

Джерело: The Verge


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: