Новини Україна 11.07.2022 о 10:25 comment views icon

В Україні від сьогодні набула чинності заборона на куріння е-сигарет у громадських місцях

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Заступник головного редактора, керівник відділу новин

11 липня в Україні почали діяти нові норми антитютюнового законодавства. Йдеться про зміни внесені Законом України №1978–IX до Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», якими забороняється куріння у громадських закладах електронних сигарет і подібних пристроїв. Зокрема, заборона поширюється також на кальяни та використання попільничок.

У грудні 2021 року Рада нарешті прирівняла електронні сигарети та пристрої для нагрівання тютюну (як-от IQOS та glo) до звичайних тютюнових виробів — відповідні зміни ухвалили законом №4358. Документ у першу чергу направлений на регулювання електронних пристроїв для куріння відповідно до євроінтеграції Директиви 2014/40/ЄС та Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Заборона на продаж пристроїв для нагрівання дітям до 18 років вже чинна з січня 2022 року, а від сьогодні набувають чинності нові антитютюнові правила.

Куріння електронних сигарет і вейпів відтепер заборонено у приміщеннях та поруч із закладами охорони здоров’я, спортивними та навчальними закладами, біля та всередині закладів громадського харчування, також у закладах культурного призначення (до прикладу, кінотеатрах і театрах). Стосується ця заборона також приміщень органів державної влади, гуртожитків, аеропортів (крім спеціально відведених місць), дитячих майданчиків, вокзалів та автостанцій, зупинок громадського транспорту. Не можна також буде курити електронні пристрої для нагрівання тютюну у ліфтах, підземних переходах, громадському транспорті та таксі.

В Україні від сьогодні набула чинності заборона на куріння е-сигарет у громадських місцях

Ухвалений закон також обмежує використання реклами для просування тютюнових виробів та пристроїв для куріння.

У місцях, на які поширюється заборона, має бути розміщено відповідний знак — «Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!». За порушення власникам ресторанного господарства та суб’єктам господарювання може загрожувати штраф у розмірі від 51 до 350 гривень (для закладів громадського харчування – від трьох тисяч до 15 тисяч гривень) — скаржитися можна адміністрації закладу, а також звертатися до поліції та Держпродспоживслужби.

Цей закон також передбачає заборону ароматизованого тютюну та тютюну для самокруток, проте норма набуде чинності лише з липня 2023 року. З січня 2024 року виробники також повинні будуть наносити медичні попередження на е-цигарках та пристроях для нагрівання тютюну — такі попередження повинні займати 30% площі пакування. На «традиційних» цигарках таке маркування має складати 65%.

  • За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), від хвороб, спричинених вживанням тютюну, щороку помирає понад 8 мільйонів людей у світі.
  • Вживання тютюнових виробів — один з основних факторів ризику виникнення неінфекційних захворювань (серцево-судинних, цукрового діабету, раку, хронічних обструктивних захворювань легень і розладів психічного здоров’я), що є причиною майже 84 % усіх смертей в Україні. Щороку 85 тисяч українців помирають від хвороб, спричинених курінням.
  • За даними ВООЗ, близько 20% підлітків 13-15 років курять е-цигарки. Також відомо, що більшість неповнолітніх курців (80%) розпочинали таку згубну звичку з вживання пристроїв для нагрівання тютюну. Водночас для дітей куріння у два рази небезпечніше, ніж для дорослого. До прикладу, смертельною дозою для дорослої людини є одна пачка сигарет, для підлітка – пів пачки.
  • Також куріння є ключовим фактором ризику захворюваності серед неінфекційних хвороб, на які припадає 91% усіх передчасних смертей.

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: