Наука та космос

Вчені перезапустять Великий адронний колайдер для пошуку темної матерії після чотирирічної паузи

Вчені перезапустять Великий адронний колайдер для пошуку темної матерії після чотирирічної паузи

Вчені Європейського центру фізичних досліджень цього тижня знову запустять Великий адронний колайдер (ВАК) завдовжки 27 км, завдяки якому виявили бозон Хіггса. ВАК було зупинено у 2018 році на технічне обслуговування та модернізацію, які мали завершитися у 2021-му, але затягнулися через COVID-19..

Перезапуск колайдера — складна процедура. Серед проблем може бути усадка матеріалів через перепад температур майже у 300 градусів, неполадки з тисячами магнітів, які допомагають утримувати мільярди частинок у вигляді вузького пучка під час обертання в тунелі колайдера під швейцарсько-французьким кордоном. Про це пише агентство Reuters.

Серія зіткнень частинок у ВАК у період з 2010 по 2013 роки надала докази існування довгоочікуваного бозону Хіггса, який разом із пов’язаним з ним енергетичним полем вважається життєво важливим для формування Всесвіту після Великого вибуху 13,7 мільярда років тому.

Фізики сподіваються, що відновлення роботи ВАК допоможе їм у пошуках так званої темної матерії, що лежить за межами видимого Всесвіту. Вважається, що вона вп’ятеро більш поширена, ніж звичайна матерія, але не поглинає, не відбиває і не випромінює світло. Її пошуки поки що не увінчалися успіхом.

Курс
UI/UX Design вечірній
Опануйте професію UI/UX-дизайнера за 5 місяців, навчайтесь у вільний час
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
UI/UX Design вечірній

«Ми збираємося різко збільшити кількість зіткнень і, отже, ймовірність нових відкриттів», — сказав Ренде Стеренберг, який відповідає за роботу диспетчерської.

Колайдер працюватиме до 2025-2027 років.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: