Новини

Влада росії розглядає можливість відключення від глобального інтернету

Влада росії розглядає можливість відключення від глобального інтернету

Населення росії вже починає відчувати на собі наслідки міжнародних санкції, які були введені через карколомний напад рф на Україну. Велика кількість технологічних компаній припинила роботу в країні-агресорі, популярні сервіси та соціальні мережі стають недоступними росіянам, а через вихід з країни американського магістрального інтернет-провайдера в росії знизиться швидкість інтернету. Але санкції були б не повними без власних контрсанкцій оскаженілого російського уряду. Щоб і далі тримати населення росії у незнанні та годувати його пропагандою у стилі Геббельса, влада рф розглядає можливість відключення від глобального інтернету. На таку думку наштовхують телеграми, які останніми днями почали розсилати російські регулятори.

Судячи зі змісту телеграм, російська влада має намір відключити зовнішній інтернет після 9 березня – приблизно до 15 березня. Якщо таке рішення буде ухвалено та реалізовано, росіянам залишаться доступними лише сервери та сайти, розташовані всередині росії. Переглядати сайти та отримувати доступ до сервісів, розташованих за межами росії, буде неможливо, навіть з використанням VPN. Таким чином, як і мешканці Північної Кореї, росіяни будуть переконані у висадці своїх космонавтів на Сонці, виграші чемпіонату світу з футболу та зубожінні західної цивілізації, як будуть розповідати їм відцензуровані так звані «російські ЗМІ».

З іншого боку, така активність російської влади може бути обумовлена нещодавніми атаками групи Anonymous на урядові сайти.

Слід зауважити, що в росії почали готуватися до можливого відключення від зовнішнього інтернету ще з 2019 року. Це може свідчити, що підготовка до воєнної агресії проти України велася протягом не одного року.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: