Партнерський проект Партнерський проект 20.12.2022 о 17:15 comment views icon

Безпека на кіберфронті. Хто допомагає українцям виграти війну та захиститись від хакерів

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png

Американська компанія Trellix працює в галузі кібербезпеки. Коли після вторгнення росії в Україні активізувалися хакери, вона зробила внесок у захист від загроз для українських компаній.

У партнерському матеріалі з BAKOTECH ми зібрали разом усе, що зробили у Trellix

Партнерський матеріал?

Що пропонує Trellix 

Trellix – американська компанія, що виробляє рішення для кібербезпеки, її створили в січні 2022 року. Тоді злилися дві компанії – McAfee Enterprise і FireEye. 

Trellix пропонує платформу XDR для ефективного захисту інфраструктури. Клієнти можуть використовувати технології безпеки від Trellix та понад 600 технологій, доступних для інтеграції. Це надає аналітикам краще розуміння ситуації, більший контроль і вичерпний контекст загроз, що допомагає заощаджувати час та усувати загрози.

Дізнатися більше про рішення Trellix

Пішли з російського ринку 

Після початку повномасштабного вторгнення росії у Trellix зробили заяву про зупинення продажів товарів і надання послуг в рф. Більша частина цієї заяви з назвою Trellix Stands for PeaceБезпека на кіберфронті. Хто допомагає українцям виграти війну та захиститись від хакерівБезпека на кіберфронті. Хто допомагає українцям виграти війну та захиститись від хакерівангл. «Trellix виступає за мир» була присвячена анонсуванню кроків підтримки.

«Наша команда уважно стежить за активністю загроз в Україні та маркерами кібератак у всьому світі, – розповіли в заяві. – Ми продовжуємо додавати засоби захисту до наших продуктів у міру виявлення нових варіантів шкідливого програмного забезпечення та індикаторів поведінки. Протягом цієї кризи наша команда буде проводити дослідження та аналіз, необхідні для інформування та усунення загроз для наших клієнтів». 

Надали безплатні ліцензії на продукти 

У найтяжчі дні вторгнення бізнесу та державним установам, що зайняті військовими питаннями, бракувало і часу, і коштів на оновлення безпеки, хоч це було й потрібно. 

Trellix допоміг українським компаніям захиститися від хакерських загроз – підтримав як чинних замовників, так і нових. Компанія запропонувала безплатні ліцензії на комплекс безпеки, щоб відбивати атаки будь-якої складності на рівні кінцевих точок. У комплекс входить:

  • Антивірусний захист нового покоління. Він здатний блокувати відомі та невідомі загрози за допомогою сигнатурних і безсигнатурних технологій.
  • Система моніторингу та реагування на складні та цілеспрямовані атаки (Trellix EDR) на рівні кінцевих точок, яка завдяки просунутому ШІ та машинному навчанню дозволяє виявити атаки підвищеної складності.
  • Trellix Insights. Збирає дані з більш ніж 1 млрд сенсорів про кібератаки та кампанії атак на критичну інфраструктуру підприємств різних галузей у світі та Україні. Допомагає оцінити, наскільки інфраструктура готова до таких атак і надає інструкцію з усунення слабких місць безпеки для запобігання цим атакам. 

Дізнатися більше про рішення Trellix.

Зараз, коли минули місяці, можна підбивати результати ініціативи. Ось відгуки від компаній, що нею скористались.

Олександр Лич, начальник управління ІТ-забезпечення, Державна аудиторська служба України

Коли ми впровадили продукти Trellix, для нас це стало технічним проривом. Нам вдалось захистити робочі станції, і завдяки MVISION EDR та телеметрії ми бачимо, які зміни в загрозах відбуваються просто зараз. Повна і своєчасна інформація допомагає визначати пріоритетні загрози та вживати реактивних заходів у разі хакерських атак. Ми спостерігаємо, що атаки стають дедалі складнішими та хитрішими, тому, якими б не були технології, потрібно бути готовими до невідомого та не розслаблятися.  

Андрій Слюсаренко, в.о. директора, державне підприємство «Центр судових сервісів»

У перші тижні повномасштабного вторгнення IT/ІБ-відділи зосередились на захисті даних, інформації, процесів і доступності у дистанційному режимі. 

Робочі комп’ютери співробітників найсильніше схильні до ризику, а це прямий шлях до наших конфіденційних даних. З’явилася потреба швидше знаходити будь-яку небезпеку і відразу вживати заходів. Для цього наші довірені постачальники спільно з вендором Trellix надали нам комплекс безпеки для аналізу загроз і захисту кінцевих точок.

Рішення хороші, функціонал виправдав очікування, особливо MVISION EDR. Він дуже прискорює реагування: завершити процес, перемістити в карантин або видалити файл можна миттєво за потреби, причому як на одній робочій станції, так і на кількох відразу.

Сергій, працівник IT-відділу фармацевтичної компанії

Ми маємо обмежену кількість фахівців з безпеки та водночас повинні підтримувати високий рівень захисту інформації. Щоправда, не завжди зрозуміло від чого. Атак, тактик, шкідливого софту у світі вистачає одночасно від усього не захистишся, додає невизначеності й війна. Ми застосували комплекс безпеки Trellix та отримали потужні знаряддя для виявлення загроз та аналізу вразливостей. Відзначу окремо MVISION Insights, який надсилає рекомендації у вигляді зрозумілого звіту із зазначенням загроз, які є найімовірнішими для нас.

Олена, фахівчиня телекомунікаційної компанії

З виробником Trellix ми співпрацюємо ще з часів, коли він називався McAfee, тобто не один рік. Рішення повністю відповідають своєму функціоналу і приносять очікуваний результат. Дякуємо за безоплатну ліцензію на час найактивнішої фази війни.

Як Trellix досліджує загрози й інформує про нові небезпеки

Команда Trellix постійно моніторить зміни ландшафту загроз на кіберфронті та випускає звіти про нові атаки, тренди та перспективи кібербезпеки компаній. 

Наприклад, у третьому кварталі 2022 року шкідливими електронними листами найчастіше атакували фінансовий сектор, на другому місці – держсектор, на третьому – виробництво. А 83% листів були заражені Trojan.

Разом із цим експерти дають глобальні поради, як підготуватись до нових потенційних небезпек.

Ознайомитися з новими звітами та дослідженнями кібератак в Україні можна в Telegram-каналі Trellix Community.

Які заходи проводить компанія

Разом з дистриб’ютором BAKOTECH команда Trellix провела подію для партнерів, де поєднали питання бізнесу та реалії війни. Від виступів представників вендора про останні новини та напрями розвитку перейшли до кібербезпеки на війні, а далі до огляду спорядження та порад щодо екстрених ситуацій. Потім провели тренінг з надання першої медичної допомоги.

Також цей захід був благодійним: учасники робили донати, які пішли на польові перископи. Їх вже закупили та передали у військову частину А4122.

«Ідея заходу – звичне життя все ще існує, але й війна нікуди не поділась, – пояснюють організатори. – Щоб не кидатись у крайнощі, потрібно навчитись поєднувати, здавалося б, непоєднуване». 

Партнерський матеріал?

Дізнатися більше про рішення Trellix

 

Це партнерський матеріал. Інформацію для цього матеріалу надав партнер.
Редакція відповідає за відповідність стилістики редакційним стандартам.
Замовити матеріал про вас у форматі PR-статті ви можете тут.

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: