Партнерський проект Партнерський проект 28.11.2022 о 15:59 comment views icon

Кібербезпека та застосунки для армії. Як Favbet Tech та інші IT-бізнеси працюють на перемогу

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png

Напередодні повномасштабної війни інтерес до теми військових технологій з боку української IT-спільноти можна було у кращому випадку характеризувати як «помірний». Однак за останні дев’ять місяців ситуація змінилася. Потреба в технологіях постійно зростає, на це звернули увагу місцеві бізнеси і стартапи, які активно розробляють різні рішення для військових.

У партнерському матеріалі з Favbet Tech CEO компанії Артем Скрипник розповідає про те, як українські айтівці знаходять себе у військових технологіях, та оцінює перспективи національного MilitaryTech.

Партнерський матеріал?

Зараз ми спостерігаємо зародження ринку

IT-рішення мають критичне значення на полі бою – наші військові сильно залежать від технологій, які допомагають успішно виконувати бойові завдання.

Сьогодні триває мобілізація за всіма напрямами. Наприклад, Мінцифра започаткувала IT-армію, яка атакує ворожу інфраструктуру, а з перших місяців війни та зараз ще й відстежує переміщення ворожих сил.

Багато зусиль зосередили й на розробці рішень у галузі великих даних, що важливо для розвідки, а також на кібербезпеці.

Кібербезпека та застосунки для армії. Як Favbet Tech та інші IT-бізнеси працюють на перемогу
Артем Скрипник

Україна – глибоко цифровізована держава, тому надійний захист IT-інфраструктури, енергосистем і баз даних є не менш затребуваними, аніж засоби ППО. З’являється все більше проєктів у галузі штучного інтелекту, робототехніки, розробки дронів – безпілотники різних модифікацій зараз розробляють і виробляють в Україні дуже активно.

Дізнатись більше про проєкти Favbet Tech

 

Favbet Tech створює рішення для ЗСУ з перших днів війни

Попри «мирну» спеціалізацію бізнесу, працювати над військовими проєктами у Favbet Tech почали ще в лютому. Усього було декілька ініціатив.

Зокрема, наші розробники створили мобільний застосунок для однієї з військових частин, де служив співробітник Favbet Tech. Ця програма спрощує роботу артилеристів: автоматизує певні рутинні процеси, необхідні для ведення влучного вогню по позиціях ворога. Застосунок ми передали підрозділу ще в березні й отримали дуже позитивний відгук.

Зважаючи на те, що в нас ще до початку війни працював сильний штат спеціалістів з кібербезпеки, саме вона стала одним з головних напрямів воєнної діяльності Favbet Tech. Команда брала участь у DDoS-атаках, зламувала важливі ресурси ворога. У перші дні повномасштабної війни ми допомагали українським військовим знаходити й ідентифікувати окупантів завдяки перехопленню їхніх дзвінків через українські мобільні вежі.

Кібербезпека та застосунки для армії. Як Favbet Tech та інші IT-бізнеси працюють на перемогу

Звісно, була потреба у зламах не тільки від нашої команди, а всієї ІТ-армії. Українські спеціалісти зламували IT-системи росії, у результаті чого ми отримали багато баз даних і великий обсяг інформації про російських громадян.

Це, наприклад, були злами серверів служби доставлення їжі, державних послуг тощо – завдяки цьому вдавалось допомагати української армії, передавати важливі дані, грабуючи ворога. За допомогою зламаних даних також могли знаходити й ідентифікувати росіян.

Що стосується майбутніх MilitaryTech-розробок, то ми постійно комунікуємо з різними підрозділами та намагаємося закривати всі потреби, де досвід компанії може бути корисним. Як і більшість інших українських бізнесів, ми завжди відкриті до запитів ЗСУ.

Загалом, можна констатувати, що українські ІТ-компанії мають достатню експертизу, щоб бути корисними й ефективними у воєнному напрямі. Проте їм потрібно адаптуватися до нових реалій і швидко змінювати процеси розробки програмного забезпечення, щоб бути більш орієнтованими на забезпечення військових потреб.

У нас є велика експертність на ринку за певними напрямами. Українські IT-компанії дуже сильні у напрямі кібербезпеки, у нас багато талановитих і, я б сказав, всесвітньо відомих спеціалістів та IT-команд, які займаються цим. Тому саме цей напрям я б назвав найбільш реалістичним для компаній, що бажають долучитись до IT-фронту.

Партнерський матеріал?

Більше про проєкти Favbet Tech

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!

Це партнерський матеріал. Інформацію для цього матеріалу надав партнер.
Редакція відповідає за відповідність стилістики редакційним стандартам.
Замовити матеріал про вас у форматі PR-статті ви можете тут.

Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: