Партнерський проект Партнерський проект 08.12.2022 о 10:25 comment views icon

Страхування ІТ-відповідальності у разі професійної помилки: що можна застрахувати та скільки це коштує

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png

Colonnade – міжнародна страхова компанія, яка працює в Україні з 1998 року. У неї найвищий рейтинг надійності – ААА та немає відділень. Усі питання команда швидко вирішує онлайн. Серед клієнтів Colonnade великі корпорації та маленькі стартапи, багато з них надають послуги у сфері ІТ. 

У партнерському матеріалі з Colonnade Олександра Невідомська, керівниця відділу страхування відповідальності, розповідає, навіщо потрібно страхування ІТ-відповідальності та що можна застрахувати. 

Партнерський матеріал?

Для кого це страхування й навіщо воно потрібне

Нашими клієнтами є компанії або приватні виконавці, що надають послуги у сфері ІТ: це може бути розробка, супровід і продаж програмного забезпечення, ІТ-продуктів, проджект-менеджмент, вебдизайн, ІТ-консалтинг.

У західних країнах зараз активно розвивається ризикменеджмент. Якщо ви захочете взяти участь у міжнародному тендері чи укласти договір з іноземним замовником, страхування відповідальності часто буде однією з вимог. В англійському варіанті це звучить як professional indemnityСтрахування ІТ-відповідальності у разі професійної помилки: що можна застрахувати та скільки це коштуєСтрахування ІТ-відповідальності у разі професійної помилки: що можна застрахувати та скільки це коштуєпрофесійне відшкодування або errors & omissions insuranceСтрахування ІТ-відповідальності у разі професійної помилки: що можна застрахувати та скільки це коштуєСтрахування ІТ-відповідальності у разі професійної помилки: що можна застрахувати та скільки це коштуєстрахування від помилок та упущень

Ось чому потрібне таке страхування:

 1. Захищає замовника проєкту: страхова компенсує йому прямі збитки, отримані через вашу професійну помилку під час розробки програмного забезпечення. 
 2. Захищає вас від зайвого стресу, економить гроші й час на вирішення конфлікту та суд, якщо до нього дійде. Ми будемо вести вас на всіх етапах: від комунікації з вашим клієнтом до пошуку експертів з оцінювання збитку, адвокатів, оплати судових витрат і самого збитку.
 3. Захищає ваших майбутніх клієнтів. Якщо під час роботи над новим проєктом у вас з’являться проблеми з попереднім замовником, ви зможете спокійно продовжити працювати. Знаючи, що ваші попередні проєкти застраховані, нові замовники можуть бути впевненими у вашій стабільній роботі зараз.
 4. Страхування є додатковим аргументом у тендері чи на етапі домовленостей. Це гарантія, що ви надійний партнер і за будь-яких обставин виконаєте свої зобов’язання.

Територія покриття та юрисдикція

Пропонуємо два варіанти покриття:

 • Увесь світ, крім США та Канади.
 • Увесь світ, у тому числі США та Канада. 

Що можна застрахувати

Ви можете застрахувати всю професійну діяльність за всіма контрактами протягом року або ж один конкретний проєкт, у якому ви берете участь або який ведете. 

Що конкретно ми покриваємо

 1. Прямі фінансові збитки замовника, які можна порахувати й підтвердити. Зазвичай у контрактах цей вид страхування визначають як professional indemnity, errors & omissions або product/service liabilityСтрахування ІТ-відповідальності у разі професійної помилки: що можна застрахувати та скільки це коштуєСтрахування ІТ-відповідальності у разі професійної помилки: що можна застрахувати та скільки це коштуєвідповідальність за товар/послугу. Це можуть бути збитки через помилку на будь-якому етапі проєкту. Ось прості приклади:
  Помилка в постановці технічного завдання. Через неправильно задані параметри система давала покупцям сайту занадто високу знижку, через що магазин втратив $1 млн до того моменту, коли знайшли проблему.
  Помилка в архітектурі проєкту. Програма лояльності не накопичувала суму покупки для товарів з деяких таблиць. Помітивши проблему, покупці звернулися до компанії за компенсацією обіцяної знижки на суму $250 тис.
  – Помилка в коді. Програмне забезпечення генерувало неправильні податкові звіти, за що замовник отримав штраф $900 тис.
 2. Витрати на з’ясування обставин, експертів з оцінювання збитку, досудові та судові витрати. До моменту, коли постраждалі отримають компенсації, доводиться пройти непростий шлях. А саме з’ясувати обставини, вину та участь кожної зі сторін. На цьому шляху ми супроводжуємо наших клієнтів, допомагаємо вести перемовини, підбираємо необхідних спеціалістів (технічних і юридичних), оплачуємо вартість їхніх послуг і судові витрати, якщо справа дійде до суду.
 3. Додатково можемо застрахувати вашу цивільну відповідальність. Зазвичай у контрактах цей вид страхування визначають як public liability, general liability або third party liability. Це страховий захист на той випадок, якщо ви отримаєте вимоги про компенсацію шкоди життю, здоров’ю або майну третіх осіб, заподіяну під час підприємницької діяльності. Наприклад, якщо пожежа через коротке замикання в розетці робочого комп’ютера пошкодить майно сусіднього офісу або ж ви просто проллєте каву на дороге обладнання в коворкінгу, який знімаєте.
 4. Компанії ще можуть застрахувати відповідальність роботодавця. Зазвичай у контрактах цей вид страхування визначають як employer’s liability. Він покриває збитки через заподіювання шкоди життю і здоров’ю працівників. Наприклад, якщо на офісній кухні вибухне кавоварка і ваш девелопер отримає опіки, він може подати позов до суду через неналежні умови праці. 

Що ми не покриваємо

 1. Не страхуємо проєкти з розробки платіжних систем, програмного забезпечення для грошових переказів тощо.
 2. Не покриваємо моральну шкоду.
 3. Не покриваємо недоотриманий прибуток, лише отримані збитки.
 4. Для фрилансерів ми не покриваємо репутаційні ризики, але таке покриття є в страхуванні для ІТ-компаній.
 5. Для фрилансерів ми не покриваємо кіберризики – збитки через витік даних, витрати на відновлення інформації, але таке розширення доступне для ІТ-компаній.

Проконсультуватися та замовити страхування для ІТ компанії можна тут.

Приклад, як відбувається процедура врегулювання:

 1. Допущена помилка в процесі професійної діяльності. 
 2. Помилка спричинила фінансові збитки для клієнтів, замовників. Замовник звертається до вас за компенсацією збитку.
 3. Ви підключаєте нас до подальшої комунікації із замовником.
 4. Ми оцінюємо всі документи та реальну суму збитку. Якщо потрібно, наймаємо експертів і юристів.
 5. Сторони погоджують остаточну суму компенсації, і ми перераховуємо кошти на рахунок вашого замовника.
 6. Якщо домовитися не вдалося, супроводжуємо нашого клієнта у судовому процесі, компенсуємо відповідні витрати на захист ваших інтересів. Опісля, у разі аргументованих претензій протилежної сторони, ми відшкодовуємо встановлені збитки. 

5 запитань до Colonnade

1.Від чого залежить вартість страхування? 

Для ФОПів визначальними будуть такі фактори:

 • термін страхування: ми страхуємо лише один контракт чи всю діяльність за рік; 
 • вартість контракту та послуг, щодо яких оформлюється страхування;
 • величина ліміту відповідальності за договором – це максимальна сума виплат і компенсацій у разі страхового випадку;  
 • географія покриття: зокрема, чи потрібно вам, щоб страховий захист поширювався на території США та Канади.

Для компаній, тобто юридичних осіб, вартість страхування додатково буде залежати від:

 • видів діяльності компанії або послуг, що надаються; 
 • кількості спеціалістів, яких залучать для роботи над проєктом;
 • франшизи – частки участі самого клієнта у виплаті за договором страхування;
 • кількості додаткових опцій страхового захисту.

2. На який період можна укласти договір?  

Стандартний договір укладається на рік від дати, коли ви погодили всі умови. Наприкінці цього терміну ми зв’яжемося з вами, щоб обговорити умови подальшої співпраці. Оновлений страховий захист на наступний рік буде поширюватися на контракти попереднього року.

Три місяці – мінімальний термін страхування для разових контрактів з одним замовником. 

3. Як вигідніше: страхувати кожен проєкт чи одразу страхуватися на рік?

Застрахувати один проєкт буде дешевше. Але якщо додати вартість страхування кількох контрактів хоча б за половиною річного обороту бізнесу, то вигідніше взяти річне страхування. Не кажучи про вартість витраченого часу.

Зазвичай нові клієнти оформлюють тестове страхування на проєкт, а потім переходять на річну співпрацю та оновлюють договір щороку.

4. Чи можна оформити страхування онлайн? 

Так. Якщо ви працюєте як ФОП (фрилансер), ви можете розрахувати вартість за індивідуальними вимогами й одразу оформити страхування на нашому сайті. Якщо стандартні опції не підходять чи ви захочете проконсультуватися, організуємо все у зручному для вас форматі.

Для компаній потрібно заповнити анкету. Усі документи ми також зможемо оформити та підписати в електронному вигляді.   

5. Чому договори, що діють у США, коштують дорожче? 

Ринок США та Канади є більш ризиковим, адже там клієнти звикли до судових позовів навіть з незначних приводів. До того ж витрати на досудове чи судове регулювання там суттєво вищі.

Скільки коштує страхування

Приклад 1
Договір на один проєкт.
Дія: на території Європи та Азії.
Гонорар за проєкт: $10 тис.
Тривалість проєкту: три місяці.
Ліміт збитку: $500 тис.
Вартість страхування проєкту: 351 USD.

Приклад 2:
Річний договір.
Дія: на території Європи та Азії.
Річний гонорар: $50 тис.
Ліміт збитку: $500 тис.
Вартість страхування: 778 USD.

Приклад 3:
Річний договір.
Дія: увесь світ, у тому числі США.
Річний гонорар: $50 тис.
Ліміт збитку: $500 тис.
Вартість страхування: 1089 USD.

Розрахуйте вартість страхування за 1 хв тут.

Про компанію Colonnade

Colonnade входить до холдингу Fairfax. Це означає, що гроші наших клієнтів захищені міжнародним фінансовим гігантом. Крім того, ми перестраховуємо власні зобов’язання у світових лідерів перестрахування з рейтингами від Standard & Poor’s не нижче від A- Страхування ІТ-відповідальності у разі професійної помилки: що можна застрахувати та скільки це коштуєСтрахування ІТ-відповідальності у разі професійної помилки: що можна застрахувати та скільки це коштуєрейтинги з літерою А позначають найбільш кредитоспроможні компанії

В Україні Colonnade працює у форматі цифрової страхової без відділень, а всі питання команда швидко вирішує онлайн. Головний офіс знаходиться в Києві, у БЦ «Іллінський». 

Якщо вас цікавить точна вартість послуг або потрібна допомога спеціаліста, щоб оформити страхування онлайн, напишіть у Telegram Colonnade.

Партнерський матеріал?

Оформити страхування онлайн

Це партнерський матеріал. Інформацію для цього матеріалу надав партнер.
Редакція відповідає за відповідність стилістики редакційним стандартам.
Замовити матеріал про вас у форматі PR-статті ви можете тут.

Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: