Новости

Депутати ВРУ пропонують дозволити українцям самостійно фіксувати порушення ПДР автомобілістами за допомогою камер смартфонів

Депутати ВРУ пропонують дозволити українцям самостійно фіксувати порушення ПДР автомобілістами за допомогою камер смартфонів

На підкомітеті з питань законодавства про адміністративні правопорушення Комітету з правоохоронної діяльності з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради України розглянуто законопроєкт №5798, який передбачає зменшення аварій на дорогах завдяки фіксації порушень правил дорожнього руху на мобільний додаток. У разі ухвалення цього законпроєкту швидкість реагування та покарання порушників планується збільшити в кілька разів.

Законопроєкт №5798 передбачає фіксацію порушення ПДР з будь-якого мобільного пристрою, на якому буде встановлено певний мобільний додаток. Першочергово планується запустити фіксацію таких правопорушень:

  1. Проїзд на червоне світло світлофора
  2. Перетин подвійної смуги
  3. Проїзд по полосі громадського транспорту
  4. Проїзд залізничного переїзду на заборонений сигнал
  5. Перешкоджання проїзду спецтехніки, зокрема: пожежна машина, поліцейська автівка, машина швидкої допомоги.

Планується, що відзняте правопорушення за допомогою мобільного додатку буде передаватися онлайн в поліцію. Далі свідок отримує відповідь від правоохоронців, щодо реєстрації порушення і його подальшої долі. Своєю чергою правопорушнику надсилається штраф з доданням відеофіксації його порушення.

Експерти впевнені, що таке нововведення значно пришвидшить реагування поліції на правопорушення, а водії стануть більш обачними на дорозі знаючи, що їх правопорушення може бути зафіксовано в будь-який момент. Також експерти наголошують, що завдяки цьому додатку зменшиться кількість безкарних правопорушників. Адже додаток не фіксує хто наразі перебуває за кермом — мажор, депутат чи високопосадовець, тому фіксуватиме абсолютно всі порушення ПДР.

Курс
Frontend розробка
Заробляйте від $1800 вже через два роки і навчайтесь у вільний час
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Frontend розробка

Також зазначається, що завдяки мобільному додатку порушення будуть фіксуватися навіть в найвіддаленіших куточках України. В містечках і селищах, де не планується встановлення камер фіксації в найближчі роки, люди зможуть самостійно фіксувати порушення, що є реалізацією права громадян на реальне народовладдя.

У Міністерстві внутрішніх справ України підтримують законопроєкт №5798, тому що впевнені, що завдяки нововведенням вдасться підвищити грамотність водіїв у знанні правил дорожнього руху і, головне, зменшити кількість смертей на українських дорогах.

Комітет з питань правоохоронної діяльності на черговому засіданні 15 грудня розгляне зазначений проєкт закону №5798.

Джерело: МВС України 


Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: