Новости

Кабмін хоче змусити українців доплатити податки за доходи, походження яких вони не зможуть пояснити

Кабмін хоче змусити українців доплатити податки за доходи, походження яких вони не зможуть пояснити

Кабінет міністрів розробляє законопроєкт, який надасть Державній податковій службі право запитувати в українців походження грошей на придбання цінних активів і, у разі, якщо громадянин не зможе його пояснити, – заплатити податки. Про це заявив голова Комітету фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Данило Гетманцев в інтерв’ю одному з телеканалів.

«Кабінет міністрів готує внесення до парламенту законопроєкту про так звані непрямі методи податкового контролю. Це про те, коли податкова зможе запитати про походження грошей на придбання цінного активу. І якщо людина не зможе відповісти чи показати декларацію про амністію, – вона буде змушена доплатити податок за витрати, які не може пояснити», – заявив депутат.

Запровадження цього механізму має відбутися разом із податковою амністією. Тим українцям, які заповнять податкову декларацію та пройдуть податкову амністію, доплата податків за цінні покупки не загрожує.

«При розробці законопроекту про податкову амністію ми використали приклад Аргентини, яка вивела з тіні 117 млрд $ і приклад Індонезії, яка вивела більше 350 млрд $. Амністії в цих країнах проводились в той час, коли ми проводимо її в Україні – перед запуском автоматичного міжнародного обміну податковою інформацією. Адже за результатами 2022р. ми будемо знати про всі статки українських податкових резидентів, які знаходяться за кордоном» — зазначив Данило Гетманцев.

Пізніше він також уточнив, що у даному законопроєкті, який розробляє Кабмін, не йдеться про запровадження якогось додаткового податку.

«Мова йде лише про ініціативу Кабміну, яка передбачає реалізацію непрямого контролю за доходами та витратами. Доплачувати потрібно буде лише за витрати, за якими платник податків не зможе підтвердити походження», – додав депутат.

Нагадаємо, що Верховна Рада на засіданні 15 червня 2021 року підтримала президентський законопроєкт №5153, яким запроваджується одноразове декларування активів фізосіб для легалізації своїх статків. Податкова амністія дозволить громадянам, які ухилялися від сплати податків, відкрити свої справжні статки та доходи, уникнувши при цьому покарання шляхом декларування активів. Законопроєктом передбачається у період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року провести одноразове добровільне декларування активів фізичних осіб (ця дата пов’язана з початком роботи Бюро економічної безпеки).

Курс
МЕНЕДЖЕР ПО РОБОТІ З КЛІЄНТАМИ
Ставайте затребуваним фахівцем та отримуйте свій офер мрії.
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
manager

Також особи повинні будуть сплатити одноразовий збір: 5% щодо активів, розміщених на рахунках українських банків; 9% для розміщених за кордоном; 2,5% щодо вартості держоблігацій, придбаних у період з 1 січня 2021 року до 20 червня 2022 року. При цьому декларантами не можуть бути особи, які з 1 січня 2010 року були державними топпосадовцями або народними депутатами.

Джерело: ЕП


Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: