Новости Новости 06.12.2021 в 17:16 comment views icon

Київ встановив три нові пости моніторингу якості повітря на правому березі міста, дані виведуть на онлайн-мапу

author avatar
https://secure.gravatar.com/avatar/25f9b2416da07639967e18eb989e71c4?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/25f9b2416da07639967e18eb989e71c4?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://itc.ua/wp-content/themes/ITC_6.0/images/no-avatar.svg

У Києві завершують встановлення ще трьох стаціонарних постів моніторингу повітря як частини єдиної міської системи європейського зразка. Пости оснащено сучасними аналізаторами для визначення концентрації в атмосферному повітрі таких шкідливих речовин як: пил, діоксид азоту (NO2), діоксид сірки (SO2), оксид вуглецю (CO), приземний озон (O3) тощо. Уже до кінця місяця дані цих постів будуть виведені у режимі реального часу на онлайн-мапу.

Нові пости встановлюють на проспекті Науки, 72/2 (Голосіївський район), на проспекті Правди, 64-Г (Подільський район) та на вулиці Щусєва, 20 (Шевченківський район). Зауважимо, що у столиці вже рік працюють аналогічні пости на лівому березі міста – на вулиці Архітектора Вербицького, 26 (Дарницький район) та Харківському шосе, 7/1 (Дніпровський район). Із введенням в експлуатацію цьогорічного обладнання таких постів працюватиме вже п’ять.

«Наразі будівельні роботи вже завершені, підключене живлення, і дані моніторингу вже виводять на спеціальні монітори, у процесі – IT-роботи та виведення роботи постів на онлайн-карту. Таким чином, ми вже охопили і правий, і лівий береги міста, тож матимемо дані про загальний стан повітря, його зміну, залежно від пори року, погоди, тиску й вологості, зміни напрямку вітру.

Саме ці дані лягають в основу наших управлінських рішень. Ідеться як про оперативні заходи, такі як поливання вулиць, щорічне висадження дерев у вигляді «зелених бар’єрів» як на проспекті Миколи Бажана, так і про більш глобальні проекти – переоснащення заводу «Енергія», встановлення фільтрів на Дарницькій ТЕЦ тощо», – пояснив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Виробниками обладнання є ENVItech (Словаччина), Vaisala (Фінляндія), Horiba (Японія), Teltonika (Латвія) і TP-Link (Китай). Обладнання та програмне забезпечення постів відповідає європейським стандартам, зокрема, директивам ЄС та рекомендаціям ВООЗ. Системи з аналогічним принципом роботи працюють у Лондоні, Парижі, Мюнхені та інших європейських містах. Вартість встановлення одного посту складає 11,6 млн грн.

Зазначимо, що Київ підписав меморандум з КНУ ім. Тараса Шевченка та ЛУН Місто Air про дослідження якості повітря. Також столична влада пообіцяла розширити мережу моніторингу якості повітря та додати сповіщення про його стан у міський застосунок «Київ Цифровий».

Джерело: Офіційний портал Києва


Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: