Новости Новости 14.01.2022 в 10:04 comment views icon

«‎Витоку персональних даних не відбулося»‎. Офіційна заява Мінцифри у зв’язку з хакерською атакою на «‎Дія» та інші урядові сайти

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Ексзаступник головного редактора

У ніч з 13 на 14 січня було здійснено хакерську атаку на низку урядових сайтів, зокрема МЗС, МОН та інші. І ось зараз Мінцифра виступила з офіційною заявою щодо інциденту — розробники «‎Дія» запевнюють, що внаслідок атаки витоку персональних даних не відбулося.

  • Зловмисники втрутилися в роботу урядових сайтів та розмістили на головних сторінках ресурсів повідомлення провокаційного характеру. Контент сайтів при цьому залишився без змін, і витоку персональних даних не відбулося. 
  • Роботу більшої частини атакованих державних ресурсів вже відновлено. Інші сайти відновлять роботу найближчим часом.
  • Мобільний застосунок Дія працює в штатному режимі. Дія — безпечний продукт, що не зберігає персональні дані, а лише відображає їх із реєстрів.
  • Портал Дія відключено, як і низку інших урядових сайтів. Це необхідно для локалізації проблеми та запобігання поширення атаки на інші ресурси.
  • Зараз Держспецзв’язку спільно зі Службою безпеки України та Кіберполіцією збирає цифрові докази та займається розслідуванням інциденту.
  • Вирішується питання щодо відкриття кримінального провадження за ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України.

Вночі хакери атакували сайти Кабміну, «Дії» та інших міністерств — вони поки що недоступні


Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: