Новини Крипто 06.12.2024 о 15:59 comment views icon

Мем-дівчина Hawk Tuah запустила власний токен, за кілька годин розоривши сотні людей

author avatar

Тетяна Нечет

Автор новин

Мем-дівчина Hawk Tuah запустила власний токен, за кілька годин розоривши сотні людей
Тиждень ШІ на ITC.ua за підтримки

На ITC.ua Тиждень ШІ. Ми досліджуємо, як саме ШІ покращує життя мільйонів людей прямо зараз і що чекає нас у майбутньому. Партнер проєкту – компанія Favbet Tech, яка активно інтегрує ШІ у свої продукти.

Хейлі Велч, більш відома як Hawk Tuah Girl, вирішила заробити ще й на криптовалюті. 4 грудня дівчина запустила власний мемкоїн $HAWK. І це був дуже невдалий крок, який може привести її на лаву підсудних.

Велч, яка ще на початку 2024 року була працівницею фабрики з мінімальною зарплатою, стала зіркою інтернету. Після вірусного відео з нею, Hawk Tuah Girl створила акаунти в соцмережах, заснувала компанію, в якій зареєструвала різні товарні знаки, отримала представництво через агента, і почала продавати мерч. 15 серпня 2024 року вона зробила урочистий перший кидок на грі бейсбольної команди New York Mets, запустила подкаст Talk Tuah в рамках медіакомпанії Betr, співзасновником якої є Джейк Пол. Пізніше мем-зірка випустив додаток із порадами щодо знайомств Pookie Tools.

Одні ЗМІ оцінювали статки Хейлі Велч у $200-$500 тис., інші — аж у $12,5 млн. Цього виявилось мало і дівчина вирішила монетизувати свою популярність через криптовалюту, враховуючи, що мемкоїни зараз на вершині популярності. У інтерв’ю Fortune напередодні запуску Велч наполягала, що $HAWK — це не просто спосіб видурювання грошей. Однак менш ніж через 24 години принаймні один інвестор уже подав скаргу на мемкоїн до Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC).

Токен $HAWK? запущений на блокчейні Solana 4 грудня ввечері за ціною $0,005492, швидко виріс на 900% і ринкової капіталізації в розмірі $490 млн. Однак кілька годин по тому капіталізація впала до $60 млн, тобто на 91%.

Багато інвесторів втратили величезні кошти. В бік Велч полетилі звинувачення у шахрайстві за типовою схемою «rug pull», коли творці проєкту спершу створюють ажіотаж, а потім продають свої токени, залишаючи інших інвесторів зі знеціненими активами. Одним з обурених інвесторів виявився користувач, який втратив $35,000.

Велч заперечує звинувачення. У X вона зазначила, що команда проєкту не продавала жодного токена. Крім того, за її словами, високі комісії були встановлені для запобігання «снайперам» — трейдерам, які швидко скуповують активи в перші ж секунди запуску. Однак ці дії не переконали скептиків. Один гаманець зумів купити 17,5%  пропозиції мемкоїна на суму $993 тис. на той момент і продав його менш ніж за дві години з прибутком у $1,3 млн.

Раніше ми писали про те, як правильно вивчати криптопроєкти та на що звертати увагу, щоб не бути ошуканими.

Favbet Tech — українська продуктова компанія, розробник iGaming-рішень. Входить до топ-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU.Спеціалізується на високонавантажених системах, хмарній інфраструктурі та штучному інтелекті. У 2025 стала ініціатором створення АІ-комітету Асоціації «ІТ Ukrainе» — першого галузевого об’єднання, що займається питаннями розвитку АІ на рівні бізнесу й держави.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: