Новини Софт 23.04.2025 о 11:13 comment views icon

Нові моделі ChatGPT лишають у тексті зайві символи — їх можна «проявити» через Word

author avatar

Катерина Даньшина

Авторка новин

Нові моделі ChatGPT лишають у тексті зайві символи — їх можна «проявити» через Word
Кадр з фільму «Я, робот» / 20th Century Fox

Відтепер роботу ChatGPT буде важче приховати. Виявляється, з випуском нових моделей о3 та о4-mini чатбот OpenAI почав залишати у згенерованих текстах «приховані вотермарки» — символи Unicode на місцях звичайних пробілів.

Побачити приховані символи можна за допомогою онлайн-інструментів чи текстових редакторів, на кшталт Google Документів чи Sublime Text.

Виявлення водяних знаків у редакторі коду / Rumi
Виявлення водяних знаків у редакторі коду / Rumi

Якщо ввести згенерований чатботом текст у Word і затиснути ctrl + shift + 8, звичайні пробіли перетворяться на точки (.), тоді як вотермарки ChatGPT проявляються як кружечки (°).

Що цікаво OpenAI каже, що це баг, а не фіча — однак не уточнює, чи планують його прибрати. Старі моделі подібних символів не містять.

Як видалити вотермарки?

Насправді дуже просто: відкрийте будь-який текстовий редактор, який відображає спеціальні символи, і замініть їх стандартними аналогами — як на відеогайді команди Rumi.

Що цікаво, ідея з навмисним додаванням водяних знаків у продукти, згенеровані ChatGPT, обговорюється давно, хоча сама компанія не поспішає з оновленням (можна припустити, що воно не найкращим чином вплине на популярність чатбота). Раніше OpenAI відкрила безплатний доступ для студентів, які очевидно можуть бути одним з найактивніших користувачів чатбота.

Нагадаємо, що моделі o3 та o4-minі, випущені OpenAI минуло тижня, є першими моделями ШІ, що «думають картинками». Раніше компанія випустила спецмоделі ШІ для айтішників GPT-4.1, GPT-4.1 mini та GPT-4.1 nano, а у найближчі тижні чекаємо на реліз o3-pro — версію o3, яка використовує більше обчислювальних ресурсів для створення відповідей, виключно для передплатників ChatGPT Pro.

Не дякуйте ChatGPT — OpenAI витрачає «десятки мільйонів доларів» на вашу ввічливість

Джерело: Команда дослідників Rumi


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: