Огляди Пристрої 10.12.2024 о 14:00 comment views icon

Огляд Motorola Edge 50 Fusion: як Google Pixel, але для Barbie

author avatar

Дмитро Спасюк

Автор статей та оглядів

Огляд Motorola Edge 50 Fusion: як Google Pixel, але для Barbie

Компактний смартфон з чистим Android, збалансованими характеристиками і при цьому не за всі гроші світу – Motorola Edge 50 Fusion впевнено виглядає серед конкурентів, а в яскраво-рожевому кольорі особливо. Попри це героя огляду не назвати зразковим, бо з чималим списком переваг маємо ще й незначні нюанси, які нижче опишемо більш детально.

Огляд Motorola Edge 50 Fusion: як Google Pixel, але для Barbie
Motorola Edge 50 Fusion
15499 грн.

Плюси:

швидкий процесор з помірним тротлінгом; багато оперативної та постійної пам’яті; приємна ергономіка з гарним балансом розмірів і ваги; легка, чиста та оптимізована операційна система; чудовий OLED екран з непоганими кутами огляду та заокругленими рамками;

Купити в Click.ua

Мінуси:

слабка стабілізація відео, а вночі ще й сильний «шум»; оболонка без реклами, але є понад дюжина попередньо встановлених додатків від партнерів; відносно слабкий графічний прискорювач, як для цього цінового діапазону; автономність могла б бути й кращою;

Купити в Click.ua
8/10
Оцінка
ITC.ua

Технічні характеристики Motorola Edge 50 Fusion

Технічні характеристики
Дисплей 6.72 OLED 144 Гц
2400x1080p 392 ppi
Процесор Snapdragon 7s Gen 2
Графіка Adreno 710
ОЗП 12 ГБ LPDDR4X
ПЗП 512 ГБ UFS 2.2
Зв’язок 4G LTE eSIM + SIM
Wi-Fi 5 802.11ac
Bluetooth 5.2
NFC
Інтерфейси USB Type C 2.0
Основна камера 50 МП + 13 МП
Передня камера 32 МП
Акумулятор 5000 мАг
Зарядка 68 Вт Motorola TurboPower
Система Android 14
Розміри 161.9×73.1×7.9 мм
Вага 175 грамів

Комплектація та паковання

Motorola Edge 50 Fusion має скромну коробку з переробленого картону і мінімальний комплект всередині: смартфон, чохол, кабель USB Type C > Type C, паперова документація, скріпка для встановлення SIM-карти. Зарядного пристрою в комплекті немає. Також варто згадати, що на огляд приїхала спеціальна подарункова версія смартфона з фірмовим блокнотом Motorola та універсальним ключиком-брелком.

Дизайн, ергономіка, інтерфейси Motorola Edge 50 Fusion

Герой огляду в рожевому кольорі добре підходить жінкам, хоча б тому, що має відносно компактні розміри. Адекватна товщина (менше ніж 8 мм), не надто високий (161.9 мм), вузький і досить легкий. В руці Motorola Edge 50 Fusion лежить добре, тримати зручно (шершавий, а не слизький), ергономіка відмінна. Корпус пластиковий, але зібраний якісно.

Справа знаходиться клавіша живлення та кнопки регулювання гучності. На передній панелі екран займає майже всю площу, бо його краї заокруглені і трохи заходять на боки. Сканер відбитків пальців вбудований в екран і знаходиться знизу по центру. Передня камера розміщена по центру у вигляді невеликої крапки зверху. Задня камера складається з двох модулів, випирає не сильно.

На нижній панелі розміщено Type C 2.0 роз’єм, динамік та місце для SIM-карт. Передавати зображення через нього не можна, як у флагманів Motorola з підтримкою десктопного режиму Ready For. Також Motorola Edge 50 Fusion позбавлений роз’єму для micro SD карт, 3.5 мм роз’єму для навушників і другого фізичного місця для SIM-карт (одна e-SIM + одна фізична).

LTE 4G модуль працює відмінно, бо в провінційному містечку Прикарпаття за 30 кілометрів від обласного центру не на всіх телефонах можна побачити 120-150 Мбіт/с. Звісно, швидкість сильно залежить від покриття, з яким Motorola Edge 50 Fusion не має проблем в більшості випадків. Так само немає претензій до безпровідних інтерфейсів Bluetooth/Wi-Fi модулів, хоча вони тут не першої свіжості (Wi-Fi 5, а не 6/6E).

Дисплей

OLED екран з частотою оновлення 144 Гц має середній запас яскравості, не надто погані кути огляду (білий колір зеленіє сильніше, ніж в 10-річних флагманів), високу щільність пікселів та вигнуті краї, через які іноді трапляються фантомні натискання. Наприклад, під час користування однією рукою і прокручування списків бувало, що дисплей реєстрував не лише дотики пальцем, а й долонею з самого краю екрана.

Ідеальної плавності на екрані користувач не побачить в 100% випадків через систему Android, яка іноді має рвані анімації з низькою частотою кадрів. За замовчуванням Motorola Edge 50 Fusion виставляє кислотні, нереалістичні, надто яскраві кольори, які можна змінити в налаштуваннях, виставивши профіль «природний».

Дисплей має помірну частоту широтно-імпульсної модуляції, що можна побачити через камеру іншого смартфона. Очі втомлюють не надто сильно, користуватися можна, на відміну від деяких смартфонів з OLED матрицями. Звісно, IPS все ж буде приємніший для зору, м’якіший, зате Motorola Edge 50 Fusion зручно користуватися з чорними темами вночі.

Камера Motorola Edge 50 Fusion

Герой огляду має два модулі: основний 50 МП і широкий 13 МП. Передня камера 32 МП. Програмне забезпечення камери стандартне для цього класу смартфонів і крім готових профілів має ручні налаштування, якими навряд чи хтось буде користуватися.

Передня камера в портретному режимі працює нестабільно, видаючи то якісні знімки з реалістичним розмиттям фону, то малює якісь невеличкі ореоли навколо голови, наче німб у святих, що добре видно на одному з фото. Портретний режим основної камери також може згрішити, неправильно розмивши фон, особливо для складних об’єктів.

Відразу впадає в очі завищена різкість, наче вручну викручена в Adobe Lightroom на максимум чи після обробки нейронними мережами. Від цього деякі знімки здаються штучними, без природної м’якості. А от передавання кольорів непогане. Наприклад, зелений виглядає лише трохи яскравішим, ніж насправді.

Нічний режим визначається автоматично, фото вилітають швидко без необхідності тримати пристрій ще 3-4 секунди після натиску кнопки. Якість знімків вночі сильно залежить від вуличного освітлення. Іноді фотографії виходять поганими, змазаними, з надмірним шумом, але бувають і гарні знімки.

Головне не фотографувати на широкий об’єктив за поганого освітлення. Червоний колір RGB підсвічування в комп’ютері збиває з пантелику алгоритми Motorola Edge 50 Fusion, через що картинка змазується і перетворюються в криваву, багряну кашу.

Вдень Motorola Edge 50 Fusion  непогано знімає відео, хоча стабілізація все ще слабка. Якщо  рівно тримати смартфон, повільно йти чи зафіксувати його на штативі, то можна отримати гарний  результат.

Full HD:

Ultra HD:

Вночі відео дається значно складніше, особливо за поганих умов освітлення: картинка трясеться, стабілізації не вистачає, шумів багато, експозиція «плаває». Тобто Motorola Edge 50 Fusion недалеко втік від бюджетних смартфонів в цьому плані, хіба що є підтримка Ultra HD відео.

Full HD:

Ultra HD:

Робоча продуктивність

В серці Motorola Edge 50 Fusion стоїть процесор Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2, тобто врізана версія Snapdragon 7 Gen 2. Швидкодія гарна, але в цьому ціновому діапазоні є моделі зі значно потужнішою графікою від інших виробників. Adreno 710 не вражає своїми результатами, які недалеко не дотягують до старезного Adreno 630.

Процесор має помірний тротлінг – значно більший, ніж в бюджетних процесорів Unisoc, але помітно кращий за флагмани Qualcomm, які перегріваються і втрачають до 50-60% продуктивності. У випадку з Snapdragon 7s Gen 2 маємо просідання лише до 83% початкової швидкодії. Під час стрес-тестів корпус нагрівається до 35-37 °C.

Головне, що процесор швидкий майже всюди. Звісно, мобільні версії web-сторінок завантажуються швидко і працюють плавно, але є й погано оптимізовані сайти, де контент не встигає оброблятися в міру гортання. Браузерна продуктивність Motorola Edge 50 Fusion відповідає результатам, отриманим в Speedometer 3.0, Google Octane 2.0, WebXPRT4.

Вбудованої пам’яті аж 512 ГБ, роз’єму для карт пам’яті немає, а оперативної пам’яті 12 ГБ. Motorola Edge 50 Fusion не перезавантажує програми протягом певного періоду часу, але якщо залишити додатки увімкнуті на ніч (чи кілька годин), навіть легкі, зранку деякі будуть перезавантажуватись, що є нормою для всіх Android смартфонів.

Швидкість читання накопичувача доходить до 1000 МБ/с, але це при умові, що внутрішня пам’ять майже вся вільна. Якщо заповнити 80-90%, то слід очікувати значно менші цифри. На запис маємо показники трохи кращі, ніж в SATA 3.0 накопичувачів, тобто 600+ МБ/с.

Ігрова продуктивність

Не дивно, що в ААА іграх впираємось в можливості Adreno 710, а не процесора. Телефон має вбудований ігровий оверлей, що відображає частоту кадрів, навантаження на ЦП і ГП, температуру, наповненість оперативної пам’яті тощо, але його не видно на знімках екранів.

Call of Duty Warzone хоч і працює відносно плавно (до 30-40 FPS), але бувають серйозні просадки в інтенсивних боях, а ще довелося знизити графіку мінімально низьку, через що картинка виглядає слабо.

Fortnite іноді впирається в можливості процесора, якщо на екрані багато реальних гравців, а не ботів. На дуже низьких налаштуваннях грати можна з 40-70 FPS. Іноді частота кадрів піднімається до 80+ FPS. Також можна підняти графіку до високої та обмежити в 30 FPS.

CarX Street надто вимоглива для Adreno 710. В місті отримуємо 15-25 FPS, грати неприємно, складно, а графіку знижувати вже немає куди.

Fall Guys йде краще, дозволяючи підняти графіку на максимальне значення. Отримуємо не дуже стабільні 40-60 FPS, а цій грі багато й не треба. Якщо руки ростуть з правильного місця, можна боротися за першість.

Якщо Motorola Edge 50 Fusion дозволяє грати в такі вимогливі проєкти, то інші казуальні (виключно мобільні) ігри працюватимуть без проблем. Героя огляду не назвати ігровим, хоча для різноманітних популярних проєктів на кшталт Brawl Stars, Standoff, Stumble Guys, Arena of Valor, PUBG Mobile, COD Mobile його вистачає з головою.

Програмне забезпечення Motorola Edge 50 Fusion

Герой огляду працює на базі чистого Android 14 з мінімальною надбудовою. Хоч реклами в оболонці Motorola Edge 50 Fusion немає, зате є попередньо встановлені програми та ігри (яких тут аж 13 штук!). За замовчуванням інтерфейс операційної системи відрізняється від оригінального Android, але це можна легко виправити, змінивши форму значків на круглі, а також зменшивши їх розмір.

Система легка та стабільна, працює швидко, як і повинна. Серед зоопарку важких Android оболонок інших китайських виробників Android 14 в Motorola Edge 50 Fusion виглядає свіжим і дарує приємний користувацький досвід, не зважаючи на чималу кількість попередньо встановлених додатків.

Автономність та заряджання

В комплекті Motorola Edge 50 Fusion немає зарядного пристрою, тому потужність заряджання буде залежати від вибраного мережевого адаптера. Максимально пристрій підтримує до 68 Вт, але заряджався під час тестів для огляду зарядним пристроєм 20 Вт. Після бюджетників Motorola Edge 50 Fusion слабо тримає заряд, особливо в іграх. За чотири години в CarX Street з максимальною яскравістю екрана батарея розрядилася на 90%. Хоча навіть це в 3-4 рази краще, ніж топові x86 ігрові консолі в стилі «Steam Deck».

Комплексний тест PC Mark 10 показує 8 годин 29 хвилин з максимальною яскравістю, 11 годин 54 хвилини з підсвічуванням 50% та 13 годин 3 хвилини, якщо скрутити яскравість на мінімум. Після результатів 16-20 годин в бюджетних смартфонах OPPO, HMD, Nokia, Motorola, ZTE цей показник аж ніяк не вражає, але для такого процесора і яскравого екрана це нормально, твердий середняк, так би мовити. А ще не сподобалося, що смартфон може втратити до 3-4% заряду за ніч в режимі очікування.

Досвід використання Motorola Edge 50 Fusion

Смартфон залишив в основному приємні враження від використання, бо крім адекватного балансу характеристик він ще й має приємну ергономіку, що дуже важливо для багатьох користувачів. Його як мінімум приємно тримати в руці, хоча вигнуті краї екрана сподобаються далеко не всім.

В Motorola Edge 50 Fusion сподобалося майже все, тому простіше перелічити те, що не сподобалося. Тут буде перелік лише суб’єктивних нюансів, які варто згадати в огляді, але які не можна заносити в явні недоліки смартфона.

Пристрій розчарував більшою чи меншою мірою:

  • Слабкий спалах. Хоч ним мало хто зараз користується для фото, але він банально слабо (дальність мала) світить після Moto Z3;
  • Фантомні натискання. Дуже зрідка, але трапляється небажаний контакт руки з боковою поверхнею екрана;
  • Колір. Звісно, ми живемо в дуже прогресивному і надсучасному суспільстві, де кожен може бути тим, ким забажає (взагалі без обмежень і рамок), але я особисто точно не ходив би з яскраво рожевим смартфоном;
  • Пропорції екрана. Шкода, але 16:9 дисплеї в смартфонах вже не виготовляють. Під час перегляду відео на YouTube Edge 50 Fusion залишає чималі рамки по краях. Суб’єктивно, 21:9 оптимально для моніторів;
  • Звук і тактильний відгук. Вібрація Motorola Edge 50 Fusion не сподобалася, здалася не те щоб слабкою, а просто дивною, наче звучання комара вночі під вухом.

Ціна та конкуренти

Офіційна вартість Motorola Edge 50 Fusion складає 15 500 гривень за версію 12/512 ГБ. Моделі з 8/256 ГБ (досить поширена) і 12/256 ГБ (а цю в Україні дуже складно) дешевші на 2000-3000 гривень. Конкурентів герой огляду має дуже багато, тому розглянемо лише декілька з них.

Samsung Galaxy A55 – зразковий середній клас з розкішним Super AMOLED екраном і гарними камерами, хоча ця модель значно важча (213 грамів). Ціна 18 400 гривень.

Realme GT 6T оснащений значно сильнішим процесором, але ціна вища, а доступність низька. Неофіційно його можна купити від 17 500 гривень.

Огляд смартфона realme GT 6T: ще не флагман, вже не середняк

Спрощена версія флагмана не першої свіжості – Google Pixel 7a все ще актуальна, враховуючи його мініатюрні розміри (велика рідкість в наш час). Ціна 14 800 гривень.

HMD Skyline на ідентичному процесорі пропонує кілька компромісів: висока ремонтопридатність без IP68, менше ПЗП, але є Micro SD, менші розміри, але більша вага. Ціна 18 000 гривень.

8/10
Оцінка ITC.ua
Автономність
7.5
Батарея тримає два-три дні активного використання в помірному режимі без залежності від соціальних мереж.
Екран
8.5
Яскравий 144 Гц OLED екран з далеко не ідеальними кутами огляду.
Дизайн, ергономіка
9
Компактний і легкий смартфон, що зручно лежить в руці.
Якість збирання, матеріали
8
Пластмасовий корпус, але зібраний надійно.
Програмне забезпечення
9
Чистий Android з попередньо встановленими додатками та іграми.
Продуктивність, тротл.
7.5
Далеко не топовий процесор з незначним рівнем тротлінгу, посередня графіка та безліч пам’яті.
Камера
7
Вдень камера робить гарні знімки, але відео без стабілізації та шумами за поганого освітлення.
Ціна
8
Гарне співвідношення ціни до характеристик.

Висновок:

Попри свої компроміси Motorola Edge 50 Fusion виглядає сильним гравцем на ринку у своїй ціновій категорії. Збалансований і якісний смартфон з адекватним програмним забезпеченням – такі комбінації зустрічаються все рідше серед Android моделей.

Motorola Edge 50 Fusion — непоганий середняк на всі випадки життя, а ще це чудовий варіант для тендітних жіночих рук, в які банально не поміщаються великі сучасні «лопати», особливо в такому яскравому кольорі.

Це середньостатистичний смартфон з середньостатистичними недоліками, які аж ніяк не роблять його гіршим, бо є невід’ємною частиною всього зоопарку Android пристроїв. Попри сильних конкурентів, Motorola Edge 50 Fusion має всі шанси успішно поборотися за свого покупця.

Купити в Click.ua

Висловлюємо подяку компанії Motorola за наданий для огляду смартфон Motorola Edge 50 Fusion.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: