
Сьогодні на огляді новий смартфон Oppo Reno8 T з незвичайним дизайном, гарною автономністю, середнім процесором, 100-мегапіксельною основною камерою та режимом мікроскопа для фото з 20х і 40х збільшенням. Докладно розглянемо характеристики та можливості девайсу, а також розповімо про досвід його експлуатації.
Зміст
Пакування та комплектація
Пристрій поставляється в досить габаритній прямокутній коробці, що на тлі зменшення пакувань останніх років, виглядає незвично. Лаконічний дизайн: сіра коробка з чорною поліграфією, без будь-яких зображень, крім хіба що сірої вставки іншого відтінку.
Усередині пакування знаходиться:
- Смартфон Oppo Reno8 T
- Адаптер живлення на 33W
- Кабель USB-A to USB-C
- Скріпка для виймання SIM-картки
- Документація
Дизайн та ергономіка
Головна особливість зовнішнього вигляду нового Oppo Reno 8T – його блок камер та задня кришка зі шкіри, як заявлено виробником. Виглядає цікаво і такий смартфон не хочеться ховати у чохол. Плюс пластик із текстурою зазвичай показує себе найбільш довговічним та стійким до подряпин.
Візуально смартфон має чудовий вигляд і привертає увагу. Не всім прийдеться до смаку золота металева рамка, але комусь можливо такий дизайн сподобається (хтось же купує золоті iPhone).




На лівій стороні знаходяться кнопки регулювання гучності та слот для SIM-картки. На правій стороні лише кнопка включення смартфона. Зверху знаходиться лише мікрофон.



А на нижній стороні: вхід USB-C, 3,5 mm jack, розмовний мікрофон та динамік.
Пристрій добре лежить в руці та завдяки матовій задній кришці не відчувається слизьким. Розміри смартфона середні. Окремо хочеться похвалити приємну роботу вібромоторчика – тактильна віддача такого рівня зазвичай зустрічається у дорожчих пристроях.


Дисплей Oppo Reno8 T
6,43-дюймовий OLED екран смартфона з роздільною здатністю 2400×1080 точок на рівні середньобюджетника – кольори насичені та досить контрастні для перегляду контенту, але подекуди виглядають неприродно, що не надто помітно без прямого порівняння з флагманами.
Запас яскравості достатній для комфортного використання у світлому приміщенні на 80-90%, але у сонячну погоду на вулиці його недостатньо – завжди хочеться трохи додати яскравості навіть не під прямими променями.
Дисплей підтримує підвищену частоту оновлення екрана до 90 Гц, що позитивно впливає на досвід використання. Приємно, що у середньобюджетних смартфонах дедалі частіше відмовляються від 60 Гц на користь підвищеної герцовки.
Сканер відбитків пальців та безпека
Розблокування за допомогою сканера відбитків працює швидко та безвідмовно. Одного внесення в базу пальця достатньо, щоб смартфон реагував на натискання під різними кутами. З вологими пальцями спрацьовує приблизно у половині випадків.
Сканер розташований трохи нижче ніж у більшості смартфонів, що трохи незвично, але так само зручно, як якби він був на стандартній висоті.
Обійти захист сканера відбитків не вдалося, чого на жаль не можна сказати про розблокування по обличчю. Перших кілька разів після активації розблокування по обличчю її можна було легко обдурити за допомогою фото, але через кілька хвилин повторити розблокування за допомогою фото не вдалося і весь час тестування смартфон відмовлявся розблокуватися по фотографії або обличчям інших людей.
Ймовірно він навчається на основі зображень особи користувача при подальшому розблокуванні та вже розуміє яким воно має бути, але проблема все ще є.
Звук Oppo Reno8 T
Динаміки Reno8 T звучать досить голосно та якісно, щоб їх було достатньо для ігор та перегляду відеоконтенту. Звучання не флагманське і невелику портативну акустику він не замінить користувачеві, але загальний результат хороший, плюс динаміки працюють з приблизно однаковою потужністю, створюючи ефект стерео.
Звук через 3,5 мм вихід на навушники низької якості, краще підібрати якісний зовнішній ЦАП, але для використання з невибагливими внутрішньоканальними моделями згодиться.
Камери та фотоможливості
Знімки при денному освітленні виходять чудові – без пересвітів, проблем із контрастом та надмірно насиченими кольорами. На 100 Мп модуль (перших 4 фотографії) фото виходять з кращою деталізацією, але різниця в деталях не настільки суттєва як різниця в розмірі: фото на 100 Мп займають в середньому 15-30MB пам’яті при роздільній здатності 11584х8688 пікселів, а фото на стандартний модуль важать всього 1,5-6MB при роздільній здатності 4000х2256.









При трохи гіршому освітленні з’являються помітні шуми, які алгоритми смартфона не завжди можуть прибрати, та й загалом нічні фото виходять не найкращої якості, особливо на тлі конкурентів, смартфон погано справляється навіть з освітленням нічного міста. Іноді небо виходить надто світлим як на прикладах нижче (перших 4 фото зроблені вже глибокого вечора, а на фото небо виглядає так ніби тільки почало темніти), а також камері дуже складно сфокусуватись на об’єкті при недостатній освітленності.












Селфі камера також непогано працює в умовах хорошого освітлення, але при поганому та повністю відсутньому освітленні фото виходять не найкращої якості. Ефект розмиття фону промахується, але загалом працює добре, як для такого бюджету.




Режим мікроскопа
Oppo Reno 8T має дуже незвичайну опцію, яка рідко зустрічається в смартфонах, – це можливість робити мікрофотографії зі збільшенням 20х і 40х (різниця між якими насправді практично не помітна, про що нижче).
Цей режим точно не буде зайвим для багатьох людей. Наприклад, коли потрібно фотографувати дрібні дефекти на техніці (думаю всі були в ситуації, коли потрібно відправити фото подряпини, потертості чи чогось подібного, а камера смартфона не могла сфокусуватися на такій близькій відстані та чіткості зображення не вистачало), плюс ця функція буде корисною інженерам, лікарям та іншим професіям пов’язаним з об’єктами непомітними на звичайних фото.
Перші пів години йде на пошуки об’єктів у зоні досяжності, які цікаво сфотографувати з таким наближенням: фото виходять дуже детальними та якісними, з природним кольоровідтворюванням, що дуже вражає. До речі, при такому наближенні автоматично включається спалах смартфона в режимі ліхтарика, так що він працює як підсвічування на предметному столику у справжнього мікроскопа.













Загалом опція дуже цікава і була б куди кориснішою для більшості рядових користувачів, ніж та ж астрозйомка або 100-х збільшення, якими в основному користуються при першому включенні нового смартфона і більше до них не повертаються.
Порівняння 20х і 40х збільшення:






Продуктивність, ПЗ та ігри
У смартфоні встановлений процесор Mediatek MT8781 Helio G99 8 ядер 2,2 ГГц, 8GB оперативної пам’яті та 128GB внутрішнього сховища.
Операційна система під управлінням оболонки ColorOS виглядає досить стримано, попри своє китайське походження, і за дизайном більше нагадує умовно чистий Android. Система відмінно працює з підвищеною герцовкою і в цілому враження від використання позитивні – зависань, фризів і вильотів не було помічено, крім тих випадків, коли на смартфоні запускалися вимогливі ігри.



Geekbench: одноядерний – 715, багатоядерний — 19371937.







3DMark:









AnTuTu Benchmark:



PCMark:


CPU Throttling Test:



Ігри
League of Legends: Wild Rift добре грається на 30 FPS без просадок і лагів, але як тільки налаштування графіки збільшено до 40 FPS гра починає помітно гальмувати і за загальним зниженням швидкодії системи видно, що смартфону важко.



Call of Duty Mobile на середніх налаштуваннях графіки в 40 FPS без істотних просадок, грається досить бадьоро і без підвисань, що особливо критично для онлайн шутерів.





Diablo: Immortal виявилася найвибагливішою до заліза Oppo і не дала підняти налаштування графіки вище за низькі, та й на низьких враження від ігрового процесу не найкращі – гра часто фрізить і не встигає провантажити текстури (на скрині не вдалося спіймати, але це траплялося навіть у меню кастомізації персонажа).




Вбудована утиліта дає можливість трохи оптимізувати ігровий процес, а також відстежувати стан смартфона, блокувати поворот екрана, записувати ігровий процес тощо.
Загалом, навіть для досить вимогливих тайтлів потужності смартфона вистачає, але такий ігровий досвід важко назвати приємним.
Автономність Oppo Reno8 T
У смартфоні встановлений акумулятор на 5000 мАг і досить слабкий процесор з низьким енергоспоживанням, завдяки чому він без проблем працює півтора-два робочі дні навіть при активному використанні. Саморозряд смартфона незначний. За результатами тестування PCMark Work 3.0 battery life отримали 8 годин 36 хвилин екранного часу.


Смартфон підтримує швидку 33W зарядку, але лише з рідним адаптером живлення. При підключенні до зарядних пристроїв від сторонніх виробників швидкість заряджання не перевищує 10W. Від комплектного зарядного пристрою Oppo Reno8 T з 0% до 100% заряджається за 1 годину 7 хвилин.
Технічні характеристики Oppo Reno8 T
Дисплей | 6.43″ OLED 2400х1080 (20:9) / 409 ppi / 90 Гц / Gorilla Glass v5 |
Процесор | Mediatek MT8781 Helio G99 8 ядер 2,2 ГГц |
Графічний процесор | ARM Mali-G57 MC2, 8GB |
Оперативна пам’ять | 8GB |
Сховище | 128GB |
Модулі та зв’язок | GSM, 3G, 4G (LTE), VoLTE Wi-Fi 5 (802.11ac) Bluetooth v 5.3 aptX HD NFC-чип |
Основна камера | 100 Мп (f/1.7) + 2 Мп (f/3.3) + 2 Мп (f/2.4) Full HD (1080p) 30 к/с Ultra HD (4K) 30 к/с |
Фронтальна камера | Фронтальна 32 Мп (f/2.4) |
Батарея | 5000 мАгод |
ОС | Android 13 |
Порти підключення | USB C 2.0 mini-Jack (3.5 мм) |
Розміри | 160,8×73,8×7,8 мм |
Вага | 180 г |
Ціна та конкуренти
Вартість новинки OPPO Reno8 T 128GB складає 16 999 грн.
За приблизно ту саму ціну можна розглянути Realme GT 2 128GB за 16 263 грн, Nothing Phone 128GB за 16 999 грн, Xiaomi 12 Lite 256GB за 16 154 грн або Samsung Galaxy A73 5G 128GB за 16 999 грн.
Компанія Apple у цьому ціновому діапазоні може запропонувати тільки Apple iPhone XR 64GB в середньому за 17 тис. грн або ж Apple iPhone SE 2022 64GB.
Також варто розглянути такі варіанти, як Google Pixel 6a 128GB за 13 999 грн і Sony Xperia 10 IV 128GB за 13 989 грн, хоча б через кращі фотоможливості за нижчою ціною.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: