
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Від самого анонсу реакція користувачів та ЗМІ на складний Pixel Fold була, як мінімум, стриманою, що підтвердили перші огляди західних видань. І навіть не всім журналістам вдалося зробити огляд, оскільки пристрій ледь не зламався всього за кілька днів ретельного використання.
Один з авторів порталу Ars Technica поділився своєю історією. В його користуванні Pixel Fold був лише чотири дні, перш ніж у гаджета зламався дисплей. І це не через шарнір, як можна було припустити. За словами Рона Амадео, він писав огляд і час від часу брав смартфон, щоб перевірити деякі функції або зробити знімки екрану. Пристрій не падав, не вдарявся, і в нього не потрапляв пісок або інші чужорідні предмети. Проте в якийсь момент журналіст помітив, що нижні 10 пікселів почали постійно світитися білим на максимальній яскравості і на всю ширину дисплея. При цьому ліва половина екрана перестала реагувати на дотики, а через годину біла область почала зростати.
Щоб зрозуміти, що сталося, важливо розуміти будову гнучких смартфонів. В них використовуються OLED-екрани, покриті надтонким гнучким склом. Для додаткового захисту наноситься спеціальний пластиковий шар, який з технічних причин не досягає самого краю дисплея, залишаючи невелику неактивну і незахищену область по периметру. І саме в це місце, ймовірно, потрапило дрібне зернятко піску, яке при закритті пристрою могло проколоти OLED-матрицю. Це, ймовірно, і стало причиною поломки.
Як зазначив Рон Амадео, зазвичай у складних смартфонах рамка трохи виділяється над дисплеєм, щоб половини екрана не контактували одна з одною і таким чином запобігали подібним пошкодженням. Проте інженери Google в Pixel Fold зробили її практично на одному рівні з екраном, що і стало причиною раптового поломки. Для порівняння, в Pixel Fold рамка виступає на висоту всього 0,3 мм, тоді як в OPPO Find N2 – на 0,8 мм.
Наразі неясно, наскільки поширеною стане ця проблема, коли смартфон потрапить у руки звичайних користувачів.
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: