
Двое астронавтів NASA Бутч Вілмор та Суні Вільямс, які були членами екіпажу космічного корабля Boeing Starliner та вимушено провели на Міжнародній космічній станції 9 місяців замість запланованих 8 днів, нарешті повернулись на Землю.
Астронавти здійснили посадку на воду у капсулі SpaceX Crew Dragon неподалік від узбережжя Флориди. Окрім Вілмора та Вільямс на Землю з МКС також повернулись астронавт NASA Нік Хейг та росіянин Олександр Горбунов.
Астронавтів радісно зустріли представники Центру керування польотами NASA. Бутч Вілмор та Суні Вільямс почувались радісно, оскільки їх тривале перебування у космосі завершилось.
Бутч Вілмор та Суні Вільямс полетіли на МКС у рамках першого випробувального польоту космічного корабля Boeing Starliner, що стартував з космодрому на мисі Канаверал 5 червня 2024 року після серії технічних затримок. Однак після виходу Starliner на орбіту виникла низка проблем, включно з п’ятьма витоками гелію і п’ятьма відмовами двигунів системи керування. Капсула SpaceX Dragon з екіпажем відстикувалася від модуля Harmony на МКС і у наступні 17 годин тримала курс на Землю.
Під час перебування на МКС Бутч Вілмор та Суні Вільямс займались технічним обслуговуванням та брали участь у низці наукових проєктів. Загалом перебування астронавтів NASA на борту Міжнародної космічної станції пройшло відносно спокійно, якщо не враховувати інцидент, коли виведений з експлуатації російський супутник розвалився на орбіті і уламки попрямували у бік МКС. Це змусило всіх астронавтів, що перебували у той момент на станції, сховатися всередині своїх космічних капсул.
Наразі невідомо, чи є у подальшому якісь перспективи для корабля Boeing Starliner. Інженери NASA тестували корпуси двигунів корабля у вакуумній камері в Уайт-Сендсі, штат Нью-Мексико, на предмет можливих несправностей.
Навряд чи Starliner здійснить новий політ у 2025 році. Однак Boeing наполягає на тому, що вона, як і раніше, впевнена у своєму кораблі і отримає новий сертифікат готовності до польоту для нової місії.
Boeing каже, що місія Starliner «йде добре» — попри те, що два астронавти застрягли на МКС
Джерело: Live Science
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: