
Сонячний зонд NASA Parker (Parker Solar Probe) продовжує свою історичну подорож навколо Сонця і готується до чергового рекордного зближення цього тижня. 24 грудня о 13:53 за Київським часом орбіта космічного апарату приведе його на відстань всього 6,1 млн км від поверхні Сонця. Це буде найближча відстань, на яку коли-небудь наближався до Сонця цей зонд або будь-який інший.
Ця подія стане завершенням 22-го витка Parker навколо Сонця і першим з трьох фінальних найближчих прольотів, запланованих для його місії. Очікується, що апарат, запущений у 2018 році, завершить загалом 24 витки навколо нашої зірки.
«Жоден створений людиною об’єкт ніколи не проходив так близько до зірки, тому Parker дійсно буде передавати дані з недослідженої території», ─ заявив Нік Пінкін, керівник операцій місії Parker Solar Probe в Лабораторії прикладної фізики Університету Джонса Хопкінса. «Ми з нетерпінням чекаємо на зворотний зв’язок від космічного апарату, коли він знову облетить Сонце».
У момент свого найближчого до Сонця прольоту зонд Parker буде рухатися зі швидкістю близько 692 тис. км/год. Він подасть сигнал команді, щоб підтвердити свій стан, 27 грудня, коли буде достатньо далеко від Сонця, щоб відновити зв’язок.
Джерело: Engadget
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: