Новини Технології 29.06.2023 comment views icon

Чи легко обійти алгоритми виявлення штучного інтелекту? Експеримент The New York Times

author avatar

Андрій Русанов

Редактор новин

Реалістичні зображення, створені ШІ, вже успішно використовувалися для створення фейків, у які багато хто повірив. На цьому тлі росте кількість стартапів, які пропонують послуги з виявлення таких підробок. The New York Times протестували п’ять таких сервісів, використовуючи понад 100 синтетичних зображень та реальних фотографій. Як виявилося, їх надто легко ввести в оману.

Искусственный интеллект Штучний інтелект

«Фото» Ілона Маска з жінками-роботами вже наробили галасу у мережі, але створені вони за допомогою Midjourney. Навіть такий явний фейк зміг обдурити деякі детектори.

Ден Літл, художник, який працює з ШІ та веде TikTok під ім’ям The_AI_Experiment, попросив Midjourney створити старовинне зображення гігантського неандертальця, який стоїть серед звичайних людей. Абсолютно всі детектори визнали його реальним.

Искусственный интеллект Штучний інтелект

 

Фальшивий вибух біля Пентагону обдурив безліч людей в інтернеті – як і більшість детекторів.

Искусственный интеллект Штучний інтелект

Проблема підробок особливо актуальна у мистецтві. Зі складним випадком картини Поллока та зображення, згенерованого за мотивами його творчості детектори впоралися досить добре.

Детектори шукають незвичайне розташування пікселів, нехарактерні переходи яскравості та контрасту. Стиснуте або оброблене зображення легко може обдурити їх. При цьому вони ігнорують контекстні підказки – людина, яка танцює з фантастичним роботом або казковий кудлатий велетень їх не бентежить. До речі, вищезгадане фото з «неандертальцем» було успішно розпізнане сервісами у високій якості.

Щобільше, як видно за прикладами, сервіси виявлення згенерованих зображень створюють ще одну проблему: хибне детектування реальних фотографій як фейків. Створені, щоб боротися зі спотвореннями реальності, вони можуть самі спотворювати інформацію. Нижче – справжнє фото Джо Байдена:

Искусственный интеллект Штучний інтелект

Прогрес не стоїть на місці – послуги визначення підробок удосконалюються, але зростають і можливості самих генеративних моделей.

Джерело: The New York Times

Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: