Новини

Компанія звільнила віддаленого працівника за небажання вмикати камеру на весь день – тепер заплатить $20000 йому та $50000 штрафу

Компанія звільнила віддаленого працівника за небажання вмикати камеру на весь день – тепер заплатить $20000 йому та $50000 штрафу

Компанія з розробки програмного забезпечення Chetu зі штаб-квартирою у Флориді має заплатити віддаленому працівникові з Нідерландів тисячі доларів після того, як його звільнили за відмову тримати вебкамеру увімкненою весь день. Голландський суд, який виніс рішення на користь працівника, вважає, що таке стеження порушує права людини.

У Chetu сказали, що співробітник повинен був відвідувати «віртуальний офіс», що включало увімкнення камери та дистанційне відстеження екрана на весь день. Позивач вказав, що стеження велося «по 9 годин на день», і відчувалося вторгненням у його приватне життя та змусило його почуватися некомфортно, — тому він відмовився вмикати камеру.

Компанія негайно звільнила співробітника за його «відмову працювати» та «непідкорення». Він подав на компанію позов до голландського суду за несправедливе звільнення та виграв справу. “Стеження за допомогою камери протягом восьми годин на день є непропорційним і не дозволене у Нідерландах”, – йдеться у вироку суду.

Суд вирішив, що справа стосується прав людини та процитував «Конвенцію про захист прав людини та основних свобод»: «Відеоспостереження за працівником на робочому місці, приховане чи ні, має розглядатися як значне вторгнення в особисте життя працівника».

Курс
КЛІЄНТСЬКИЙ СЕРВІС
Залучити нових та утримати наявних клієнтів за допомогою вау-сервіса – це можливо! Переходьте та дізнайтеся більше.
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
clyentservis

Швидше за все, Chetu вдалося б уникнути будь-яких наслідків звільнення, якби співробітник жив у Флориді, де роботодавці можуть звільняти працівників з будь-якої причини.

Фірмі було наказано виплатити співробітнику $2600 невиплаченої зарплати, $9245 як допомогу працівникові при переході на нове місце та $8150 за неправомірне розірвання контракту. Вона також має сплатити штраф у розмірі $50 000 доларів та видалити пункт про неконкуренцію зі співробітником.

Компанія Chetu не відреагувала у справі. Натомість вона розпустила свою нідерландську філію, і з 1 вересня 2022 року була виключена з торговельного реєстру країни.

Дистанційна робота в Україні: вакансій поменшало, а найвищі зарплати, як і раніше, у ІТ-спеціалістів — 77 300 грн [Дослідження grc.ua]

Джерело: TechSpot


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: