Наука та космос

Космічні війська США розсекретили дані про міжзоряний об’єкт, що вибухнув над Землею у 2014 році

Космічні війська США розсекретили дані про міжзоряний об’єкт, що вибухнув над Землею у 2014 році

Вогняна куля, яку бачили в небі над Папуа-Новою Гвінеєю в 2014 році, насправді була об’єктом, що швидко рухався з іншої зіркової системи. Такі дані у своєму меморандумі розсекретило нещодавно Космічне командування Збройних сил США (USSC).

Об’єкт виявився невеликим метеором розміром 0,45 м. Він увійшов в атмосферу Землі 8 січня 2014 року після подорожі в космосі зі швидкістю понад 210 000 км/год.

Згідно з дослідженням, опублікованим у базі даних препринтів arXiv у 2019 році, швидкість цього об’єкта набагато перевищувала середню швидкість метеорів, що обертаються навколо Сонячної системи.

У цьому дослідженні стверджувалося, що рух метеора, а також траєкторія його орбіти з 99% ймовірністю говорять про те, що об’єкт виник далеко за межами нашої Сонячної системи — можливо, він прилетів «з глибини планетарної системи або з зірки в товстій частині диску галактики Чумацький Шлях». При цьому ця стаття ніколи не рецензувалася та не публікувалася у науковому журналі. Наразі розсекречені урядом США дані підтвердили розрахунки вчених.

Курс
Frontend
Опануйте HTML, CSS та JavaScript і отримайте роботу мрії
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Frontend

У службовій записці від 1 березня заступник командувача USSC генерал-лейтенант Джон Е. Шоу написав, що аналіз походження вогняної кулі від 2019 року був «досить точним, щоб підтвердити міжзоряну траєкторію».

Це робить метеор 2014 року, можливо, першим міжзоряним об’єктом, виявленим у нашій Сонячній системі. Отже, це сталося на 3 роки раніше, ніж відкриття Оумуамуа — об’єкта у формі сигари, який уже покидає Сонячну систему.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: