Серед потенційних кандидатів — люди з тетраплегією (паралічем усіх чотирьох кінцівок).
За кілька місяців після отримання довгоочікуваного схвалення регулятора Neuralink розпочала шукати добровольців для свого першого дослідження на людях. Потенційні кандидати — пацієнти віком від 22 років з тетраплегією внаслідок вертикальної травми спинного мозку (обов’язково з «послідовним та надійним опікуном»).
Дослідження, яке триватиме близько 6 років, випробовуватиме одразу три розробки:
- імплант N1;
- робота-хірурга R1, який фактично імплантує пристрій;
- програму N1 User App, яка під’єднується до імпланту та перетворює сигнали мозку в дії комп’ютера.
Насправді дослідники вже давно тестують імплантати, які дозволяють людям з паралічем керувати комп’ютерами та іншими пристроями: зокрема стартап Synchron, який вживляє імпланти через кровоносні судини, та дослідники з Каліфорнійського університету Берклі.
Водночас для Neuralink, яка ще з 2016 року прагне комерціалізувати власний інтерфейс «мозок-комп’ютер» (BCI) у широкому спектрі медичних і терапевтичних застосувань, доступ до випробування на людях є важливим здобутком. Раніше регулятор відхиляв заявки компанії Ілона Маска, тоді як групи захисту тварин критикували Neuralink через тестування інтерфейсу на приматах.

Відповідно до внутрішніх документів, отриманих Reuters у грудні, з 2018 року під час розробки інтерфейсу мозок-комп’ютер Neuralink загинуло понад 1500 тварин — нині генеральний інспектор Міністерства сільського господарства США розпочав розслідувати ці звинувачення. Паралельно власне дослідження розпочало Міністерство транспорту США — після звинувачень компанії у недотриманні належної процедури при доставці ймовірно небезпечних матеріалів.
Початкове дослідження на людях триватиме 18 місяців — з 9 двогодинними візитами дослідників до добровольця. Протягом наступних 5 років вчені здійснять ще 20 візитів.
Neuralink не повідомляє, скільки людей шукає для дослідів або коли планує їх розпочати, але каже, що компенсуватиме лише «пов’язані витрати», як-от проїзд до місця випробування та назад (також незрозуміло, де знаходиться це місце — Neuralink лише повідомляє, що отримала схвалення від «першої лікарні»).
Neuralink Ілона Маска залучила $280 млн на розробку мозкових імплантів
Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украінською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: