Новини

Пентагон замовив ЗРК NASAMS для України на $1,2 млрд – неофіційно говорять про шість комплексів

Пентагон замовив ЗРК NASAMS для України на $1,2 млрд – неофіційно говорять про шість комплексів

Міністерство оборони США уклало контракт вартістю понад $1,2 млрд з компанією Raytheon на закупівлю Національних удосконалених зенітно-ракетних систем (NASAMS), супутнього обладнання, послуг та запасних частин для постачання в Україну. Роботи будуть проводитися на території США, контракт буде завершено 28 листопада 2025 року.

За даними агентства Reuters, йдеться про шість комплексів NASAMS – у публічному повідомленні Пентагону жодної кількості не вказано, це стосується як самих систем, так і допоміжного обладнання та послуг. Попередній контракт на $182 млн, укладений у серпні, передбачає постачання двох комплексів. З деякою достовірністю можна говорити про плани постачання вже восьми комплексів NASAMS.

Нещодавно міністр оборони України Олексій Резніков повідомив про прибуття в Україну комплексів NASAMS. Американські та українські військові відзначають високу точність роботи комплексів, що знаходиться на рівні 90-100%. Батареї можуть бути інтегрованими з іншими сучасними засобами ППО у єдину систему.

Поряд із постачанням установок ППО Україна потребує достатньої кількості ракет для них. Більша кількість установок дозволяє з більшою ймовірністю відбивати російські ракетні атаки, що включають десятки одночасних запусків. Запас ракет дозволяє бути оперативно готовими до наступних атак.

Курс
УПРАВЛІННЯ КОМАНДОЮ
Зберіть свою команду мрії та ведіть її до спільної мети.
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Team

Пересувний зенітно-ракетний комплекс NASAMS – будова, можливості, важливість для України

 


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: