Новини

Російські хакери почали атакувати не лише українські держоргани, а й країн ЄС

Російські хакери почали атакувати не лише українські держоргани, а й країн ЄС

Урядова команда реагування на надзвичайні події України CERT-UA при Держспецзв’язку отримала інформацію про те, що на адресу одного з державних органів Латвії надсилалися електронні листи з посиланнями на небезпечні RAR-архіви під назвою «Assistance.rar» та «Necessary_military_assistance.rar». Кожен із них містив шкідливі файли-ярлики «List of necessary things for the provision of military humanitarian assistance to Ukraine.lnk», «Providing military humanitarian assistance to Ukraine.lnk» нібито про гуманітарну допомогу Україні.

«Використання англійської мови у назвах файлів та тексті електронного листа, а також той факт, що лист надісланий на адресу державного органу Латвії, однозначно свідчить про атаки групою UAC-0010 (Armageddon) на державні органи країн Європейського Союзу», — повідомили у CERT- UA.

Ці ж кіберзлочинці розповсюджували шкідливі електронні листи серед державних органів України.
Українські фахівці нагадали, що не варто відкривати листи від невідомих відправників та переходьте за будь-якими сумнівними посиланнями.

У листопаді 2021 року Служба безпеки України (СБУ) встановила імена всіх хакерів угруповання Armageddon, яке на той момент здійснило понад п’ять тисяч кібератак на державні органи та об’єкти критичної інфраструктури України. Ними виявилися офіцери російської ФСБ з Криму.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: