Низка українських компаній, що надають послуги розміщення сайтів та реєстрації доменних імен для них, заявили про блокування акаунтів російських користувачів та їхніх сайтів. Українські провайдери забезпечували хостинг, надавали в оренду сервери та реєстрували домени для десятків тисяч російських сайтів.
Одним із перших обмеження для російських сайтів та користувачів запровадив CityHost — 28 лютого в офіційному телеграм-каналі компанії з’явилося повідомлення, що всі російські користувачі сервісу були заблоковані. Їм обмежили доступ до доменних імен, хостингів, віртуальних та виділених серверів. Крім цього, компанія обмежила і доступ до власного сайту з усіх російських IP-адрес. Тепер замість головної сторінки громадяни країни-окупанта бачать номери гарячої лінії, за якою можна шукати загиблих та полонених родичів, які пішли «звільняти» мирну країну від нормального життя.
Цього ж дня, через кілька годин один з найбільших хостинг-провайдерів і реєстраторів України, компанія Ukraine опублікувала пост про «технічний збій на серверах хостингу», який вплинув на доступність сайтів для відвідувачів з росії. У повідомленні вказується, що при вході з росії на будь-якому із більш ніж 100 000 сайтів, розміщених на хостингу Ukraine, з’являється сторінка, яка розповідає про війну з Україною. У компанії також повідомили, що всі адміністратори зараз перебувають під обстрілами російсько-окупаційних військ, тому не можуть оперативно виправити ситуацію.
Дмитро Хветкевич, CEO реєстратора NIC.UA опублікував пост про те, що всі доменні імена, зареєстровані з країни-агресора, заблоковані. Це понад 50 000 сайтів — усі їхні відвідувачі бачитимуть телефони гарячої лінії «Повернися живим з України». Крім того, всі відвідувачі таких сайтів автоматично сприятимуть боротьбі з сайтами пропаганди країни-агресора! Їхній браузер почне атакувати російські сайти з пропагандою.
Згодом до блокування російських сайтів та користувачів долучилися інші українські реєстратори та хостинг-провайдери — HOSTiQ.ua, Ukrnames, Hostpro, Hvosting, Parkovka, Namecheap, Besthosting.ua, Tucha.ua.
При цьому є й ті, хто не підтримав ідею або не прокоментував публічно свою подальшу співпрацю з росіянами. Це Imena.ua та MiroHost, Prohoster.info, Hostlife.net, Tuthost.ua та ще ряд провайдерів. Freehost.UA не опублікував жодної позиції щодо російських користувачів, але скоріш за все їм було не до цього, оскільки провайдер і сам постраждав від хакерів.
Акція українських провайдерів — ще один підривний крок для російського бізнесу, оскільки вони вдарили насамперед по онлайн-торгівлі. Сьогодні кожна країна та кожна компанія бере участь у накладанні санкцій на країну-терориста, і навіть невелика участь у цьому русі сприяє послабленню агресора.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: