Новини

VESA представила стандарт DisplayPort 2.1, зворотно сумісний з DP 2.0 — оптимізовано пропускну здатність, збільшено можливу довжину кабелів

VESA представила стандарт DisplayPort 2.1, зворотно сумісний з DP 2.0 — оптимізовано пропускну здатність, збільшено можливу довжину кабелів

Асоціація VESA оголосила про випуск специфікації DisplayPort 2.1, яка зберігає зворотну сумісність та замінює попередню версію. Хоча максимальні швидкості, що підтримуються, залишаються тими самими, новий стандарт вводить оптимізації та більш суворі вимоги до кабелю.

Асоціація стверджує, що вона працює з компаніями, щоб переконатися, що всі продукти, сертифіковані DP 2.0 будуть підтримувати новішу й вимогливішу специфікацію. До переліку входять кабелі, з’єднання, док-станції, монітори, вбудовані та дискретні відеокарти.

DisplayPort 2.1 тепер використовує ту ж специфікацію фізичного рівня (PHY), що і USB4. Додано нову функцію керування пропускною здатністю, що забезпечує більш ефективне тунелювання DisplayPort через USB4. Остання версія DP також потребує підтримки кодека VESA Display Stream Compression (DSC) та Panel Replay.

Підтримка DSC може зменшити завантаження пропускної здатності DP на 67%, доставляючи сигнал без візуальних втрат. Panel Replay може знизити транспортне завантаження більш ніж на 99% під час відтворення статичного зображення. Ці покращення дозволяють підвищити швидкість передачі даних через USB4 при одночасному використанні тунелювання DisplayPort.

Курс
Розробка на Java
Опануйте популярну мову програмування Java у зручний для вас час, та заробляйте від $1000 на початку кар’єри
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Розробка на Java

DisplayPort 2.1

VESA також оновила вимоги до кабелів DisplayPort, зокрема з роз’ємами Mini DP. Пасивні кабелі DP40, що підтримують максимальну пропускну здатність 40 Гбіт/с, тепер підтримують довжину понад 2 м. Тим часом пасивні кабелі, сертифіковані для роботи з максимальною пропускною здатністю 80 Гбіт/с, тепер можуть мати довжину понад 1 м.

У мережі з’явилася інформація, що графічні процесори AMD Radeon RX 7000, що будуть випущені найближчими тижнями, підтримуватимуть стандарт DisplayPort 2.1. Для порівняння, відеокарти GeForce RTX 4090 від NVIDIA підтримує лише DP 1.4a – компанія стверджує, що ігрові монітори, що підтримують останню специфікацію, очікуються лише в найближчому майбутньому.

Джерело: TechSpot


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: