Турецька компанія Baykar Makina, яка створила безпілотник Байрактар (Bayraktar), показала прототип бойового БПЛА Kızılelma («червоне яблуко»). Перші польоти безпілотника заплановано на 2023 рік.
Ця нова Національна безпілотна бойова літальна система (MIUS) буде оснащена реактивним двигуном і, як очікується, зможе злітати й сідати на десантний флагманський корабель TCG Anadolu.
📢 Bayraktar #KIZILELMA kanatlandı. 😉
Tüm aile bir arada güzel bir Pazar günü geçiriyor. 😃#CEZERİ ✈️🚙
Bayraktar Mini İHA ✈️
Bayraktar TB1 ✈️#BayraktarTB2 ✈️🚀
Bayraktar #AKINCI ✈️🐳🚀
Bayraktar #KIZILELMA ✈️🚀🍎#MilliTeknolojiHamlesi 🌍🇹🇷 pic.twitter.com/V69eJ6JFWH— BAYKAR (@BaykarTech) March 27, 2022
Baykar також працює над БПЛА Bayraktar TB3, який стане покращеною версією знаменитого Bayraktar TB2. І MIUS, і TB3 розширять можливості турецьких дронів для військово-морських операцій.
«З винищувачами 5-го покоління світ став свідком кінця пілотованих винищувачів. Жодних нових пілотованих бойових літаків розроблятися не буде. У майбутньому безпілотні системи дедалі частіше ставатимуть найсильнішими елементами на полі бою».
Байрактар
Безпілотний винищувач зможе виконувати безліч бойових дій, таких як стратегічні наступи, підтримка з повітря, ракетні удари, придушення та знищення ППО супротивника. Повністю автономний MIUS зможе нести ракети класу “повітря-повітря”.
Компанія у листопаді 2021 року підписала контракт з одним із провідних українських розробників «Івченко-Прогрес» на закупівлю двигунів для MIUS. За договором передбачалося, що компанія поставить турбореактивний двоконтурний двигун АІ-322Ф для дрона.

Двигун дозволить набирати велику робочу висоту та підіймати у повітря безпілотник вагою 5500 кг. При цьому переносити корисне навантаження зможе до 1,5 тонн. Запас польоту для АІ-322Ф – 5 годин, швидкість до 800 км/год.
Bayraktar, Сокіл, Лелека тощо. Які високотехнологічні БПЛА створює та використовує у війні Україна
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: