Партнерський проєкт Партнерський проєкт 26.01.2023 о 10:00 comment views icon

Гейміфікація, кастомізація і штучний інтелект: 5 трендів лідогенерації, які підвищать продажі

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png

Як покращити конверсію, але при цьому зекономити час розробників і маркетологів? CEO Claspo Нікіта Корчевський у партнерському матеріалі розповідає про переваги попапів для бізнесу, а також ділиться інсайтами і світовими трендами в лідогенерації, такими як гейміфікація та використання штучного інтелекту.

За промокодом PRClaspoyneWnV ви отримаєте безоплатну підписку на віджети від Claspo один місяць. Промокод діє до 01.03.2023 і дає безоплатний доступ до будь-якого тарифного плану.

Партнерський матеріал?

За даними Forbes, індустрія маркетингу має один з найвищих показників вигоряння працівників. І ситуація лише погіршується. У маркетологів на 32% частіше виникає проблема з тим, щоб балансувати між роботою та особистим життям. Багатьом з них не вистачає часу на самоосвіту. Вони страждають від рутинних завдань, які також суперечать одне одному з погляду пріоритетів. 

Крім того, робота більшості маркетологів пов’язана з такими KPI, як ROI. Таким чином, усі спеціалісти шукають продукт, який легко освоїти та з яким просто взаємодіяти на щоденній основі. І який водночас заощадить їхній час. Креативні форми та віджети на сайті відповідають усім цим потребам.

Сім років я працював в агентстві з різними проєктами, у тому числі надавав послуги з retention marketing. Ми з командою регулярно збирали дані на сайті. Так бізнес міг вибудовувати комунікацію з клієнтами, які потенційно зацікавлені у продукті, але так нічого й не купили, аби у перспективі здійснювати upselling

Отже, щоб пропонувати клієнтам найрелевантніші для них позиції, потрібно більше даних про них: стать, вік, категорії товарів, які вони вибирають тощо.

Чому попапи є ефективними

Припустімо, вам потрібно оптимізувати шлях покупця на сайті (customer journey). Ви тестуєте гіпотезу: наприклад, якщо всім користувачам, які переглядають цю категорію товару, рекомендувати лендинги або ж переадресовувати їх на інший розділ сайту, то конверсія буде вищою. 

Щоб не залучати щоразу розробників, не оновлювати вимоги для створення різних лендингів і не чекати результату тижнями, можна використовувати попапи. Вони дозволяють маркетологам і продактменеджерам експериментувати та покращувати показники сайту.

Крім того, за допомогою попапів можна легко отримувати зворотний зв’язок від аудиторії завдяки анкетам та NPS та покращувати сайт. Звідси можуть з’явитися ідеї і щодо оптимізації шляху покупця. Ви можете використовувати різні форми для лідогенерації, збільшувати базу підписників на ваші email-розсилки та робити upselling на ці бази. 

Попапи можна показувати на різному рівні прокручування сторінки. Наприклад, додати тригери неактивності: якщо користувач гортав сайт і збирається його закрити, можна використовувати exit-intent popup, щоб вчасно запропонувати товар, який змусить людину залишитися.

Підвищуйте трафік на сайті і збільшуйте продажі з попапами Claspo вже сьогодні

Ми вивели золотий стандарт показу попапів для всіх наших проєктів. Ми проводили тести: намагалися зрозуміти, як попапи впливають на  конверсію та купівлю, якщо люди зрештою підписуються. Поле для досліджень тут нескінченне. Ми знаходили різні ситуації на сайтах клієнтів, аналізували механіки та вивели золоті правила показу попапів, які зараз рекомендуємо використовувати всім клієнтам. Наприклад, віджет варто показувати: 

а) один раз за сесію, щоб не набридати і не показувати ті самі форми; 

б) після 20 секунд перебування на сайті, оскільки тривалість сесії переважно більша за 20 секунд; 

в) лише тим клієнтам, хто ще не підписався, а якщо людина вже виконала цільову дію, більше не показуємо віджет.

Коли клієнт створює віджет у Claspo, усі ці рекомендовані налаштування вже встановлені за замовчуванням. 

Які попапи пропонує ринок

У Claspo ми зібрали максимальну кількість різних форматів, у тому числі гейміфікацію. Уже цього року ми плануємо випустити перші гейміфіковані формати і далі розвивати їх на основі зворотного зв’язку від користувачів. 

На ринку багато проєктів, які пропонують обмежену кастомізацію. У таких сервісах можна змінити лише базові параметри – колір, шрифт, розмір. Але немає можливості додавати анімації на кнопки, комбінувати віджети між собою і гнучко налаштовувати умови відображення. 

Тому ми хочемо створити широкий сервіс для кастомізації і поступово відкривати дедалі більше опцій для редагування, ґрунтуючись на очікуваннях клієнтів. Уже зараз ми покрили більшість опцій з кастомізації, які пропонують усі наші конкуренти. 

Створюйте розумні віджети, щоб стимулювати продажі, а також утримати чи повернути клієнтів на сайт

За якими попапами майбутнє 

Ми визначили для Claspo п’ять основних напрямів, у яких розвиватимемося найближчим часом. Ось які попапи, як нам здається, уже скоро будуть найпотрібнішими на ринку:

  • З необмеженою кастомізацією

Коли налаштування попапу майже нічим не обмежені і можна кастомізувати його під свої завдання, останні вирішуються швидше. Крім того, клієнти можуть залучати своїх розробників, щоб створювати власні нові компоненти або гейміфікувати свої проєкти.

Розробникам ми надаємо чітку інструкцію до шаблонів віджетів, аби вони могли налаштувати їх для потреб бізнесу, а потім імпортувати в нашу систему, де вони будуть підтримуватися. Після цього маркетолог зможе самостійно їх редагувати.

  • Гейміфіковані

Попит на гейміфіковані рішення зростає, а їхнє застосування зазвичай істотно змінює ситуацію з конверсією. Компанії, які використовують гейміфікацію, можуть підвищити конверсію до семи разів (дослідження).

Ми готові вкладати ресурси у створення унікального продукту. Наша мета – розробити багато готових рішень, які можна налаштувати за годину, а потім підімкнути до CRM чи ESP. У результаті форма працює, клієнт самостійно керує нею і тестує різні способи взаємодії з аудиторією.

Гейміфікація, кастомізація і штучний інтелект: 5 трендів лідогенерації, які підвищать продажі

  • З розширеними можливостями аналітики

Ми запропонуємо вбудований механізм A/B-тестування та можливість встановлювати бізнес-цілі, аби клієнт бачив, як віджети впливають на конверсію бізнесу: скільки замовлень розміщені, скільки форм заповнені тощо.

Далі ми плануємо зробити розширену аналітику для форм: показувати клієнтам, під час заповнення яких саме полів віджетів аудиторія припиняє взаємодію. 

Наприклад, було два поля – email та ім’я. Потім клієнт додав поле з датою народження або номером телефону і спостерігає ситуацію: коли доходять до цього нового додаткового поля, більшість користувачів закривають форму. Аби відстежувати такі кейси, ми надаватимемо аналітику не лише виконаних дій, а й незавершених дій з формами. А також показувати рекомендації щодо покращення конверсії.

Гейміфікація, кастомізація і штучний інтелект: 5 трендів лідогенерації, які підвищать продажі

  • З використанням штучного інтелекту

ШІ та машинне навчання – це світовий тренд. Найголовніша перевага ШІ в тому, що він сам може генерувати ідеї щодо того, що тестувати, використовуючи готові рішення, а також рекомендувати, як удосконалити конкретні віджети і запустити A/B-тестування. Це спрощує керування віджетами, а маркетологам більше не треба проводити дослідження конкурентів і глибинний аналіз ринку.

З переходом на автоматизацію ми хочемо запропонувати продукт, який також буде орієнтований на бізнес-показники. Наприклад, на продажі: система сама визначатиме, у який момент краще показувати віджет, аби досягти максимальної конверсії.

  • З великою кількістю варіантів 

І останнє, але не менш важливе – задовольнити запити користувачів щодо основних кейсів використання віджетів та їхнього подальшого розширення, а також впровадження NPS.

Уже зараз ви можете вибирати шаблони з великої бібліотеки віджетів Claspo, редагувати їх і встановлювати на вашому сайті без залучення розробників. Перетворюйте відвідувачів сайту на реальних клієнтів, підвищуйте конверсію і збільшуйте продажі!

За промокодом PRClaspoyneWnV ви отримаєте безкоштовну підписку на один місяць. Промокод діє до 01.03.2023 і дає безоплатний доступ до будь-якого тарифного плану Claspo.

Партнерський матеріал?

Перевірити ефективність Claspo для свого бізнесу

Це партнерський матеріал. Інформацію для цього матеріалу надав партнер.
Редакція відповідає за відповідність стилістики редакційним стандартам.
Замовити матеріал про вас у форматі PR-статті ви можете тут.

Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: