Партнерський проект Партнерський проект 27.07.2022 о 09:55 comment views icon

Як заробляти на відеорекламі в Україні без вкладень: простий інструмент та поради власникам сайтів

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png

Vidverto – платформа, яка дозволяє власникам сайтів автоматично розміщувати в себе відеорекламу та заробляти на її показах. Для цього достатньо вставити код на своєму сайті – і щомісяця отримувати гроші. Крім відеоплеєра Vidverto надає бібліотеку легального відео різної тематики, щоб реклама виглядала максимально нативно і не дратувала користувачів.

Vidverto співпрацює з більш ніж 1,2 тис. сайтами у 27 країнах. З початком війни компанія припинила контакти з бізнесом з російського ринку. У партнерському проєкті PR-менеджерка Vidverto Анна Горулько розповіла, як змінився ринок відеореклами в Україні, які сайти заробляють на ній найбільше і як Vidverto допомагає видавцям збільшити дохід.

 

Партнерський матеріал?

Чому війна прискорила наш ребрендинг 

Ми давно планували ребрендинг, але в березні прискорилися, бо на логотипі в нас була буква V. У нас офіси в різних країнах, але ми бізнес з українською філософією.

Як заробляти на відеорекламі в Україні без вкладень: простий інструмент та поради власникам сайтів
Анна Горулько, PR-менеджерка Vidverto

24 лютого ми вирішили не працювати з компаніями з росії та із західними компаніями, у яких засновники росіяни. Ми вже стикалися з пропозиціями співпраці від «хороших росіян» з Німеччини, Португалії, Кіпру. Морально ми не готові якимось чином стикатися з ними.

З ворожими символами ми також не хотіли мати нічого спільного, тому змінили логотип. Тепер замість літери V ми маємо значок ✔ – галочка, яка вказує на правильну відповідь.

Але головною метою ребрендингу було зробити сайт для партнерів кращим: простішим і зручнішим. Ми співпрацюємо з більш ніж 1,2 тис. видавців у 27 країнах: від Польщі та Німеччини до Індії та Латинської Америки. Це сайти різної спрямованості, крім нелегального контенту, спортивних ставок і сірих тем. В Україні це понад 20 видавців, серед них – Liga.net, «Кореспондент», газета «День».

Для наших партнерів ми змінили структуру сайту, переклали його сімома мовами та додали відеоприклади, щоб вони могли швидко знаходити всю необхідну інформацію. Змінилася і кольорова гама сайту – зараз він у чорно-синіх тонах.

Як заробляти на відеорекламі в Україні без вкладень: простий інструмент та поради власникам сайтів

Дізнатись більше про Vidverto

Які функції ми додали 

Vidverto дозволяє веб-сайтам заробляти на рекламі формату in-stream. Це коли реклама вставляється у відео на сторінці сайту. Така реклама виглядає нативно, її дивиться більше користувачів, час перегляду ролика теж більший.

Ми надаємо видавцям відеоплеєр, який можна вбудувати на сторінки сайту за допомогою коду, бібліотеку з легальним відео та монетизацію відеотрафіку. Сайти можуть розміщувати в нашому плеєрі пряму рекламу від своїх партнерів або програматик-рекламу – тобто ту, яку алгоритми автоматично підбирають під інтереси користувачів. Докладніше про моделі співпраці можна почитати тут.  

Останнім часом ми покращили технологію. Швидкість роботи нашого коду оцінюється 100/100 у Google Page Speed ​​– це означає, що програвач працює на сайті максимально швидко. Також ми додали можливість у кілька кліків інтегрувати відео з каналу видавця на YouTube у наш плеєр. Ті, хто має багато свого контенту, можуть за п’ять хвилин пройти реєстрацію, і ми автоматично показуватимемо цей контент разом з нашою рекламою.

Для найбільш просунутих медіагруп ми налаштовуємо статистику через API. В Україні багато сайтів досі одержують від рекламних мереж звіти у вигляді репортів від Google Ad Exchange. Це минуле століття. Ми даємо реальну статистику щогодини.

Подивитися які функції є у ​​Vidverto можна тут

 

Що відбувається з ринком відеореклами в Україні 

Ринок інтернет-реклами та відеомонетизації – один з найчутливіших до економічної та соціальної ситуації в Україні. Багато якірних рекламодавців зменшили бюджети, багато локальних агентств і мереж практично перестали працювати з відеорекламою.

Є категорії, які дуже просіли: авто, доставка продуктів, торговельні мережі. Кампанії стали більш точковими. Приклад – нерухомість. Хоча ринок загалом просів, є кампанії з просування будинків на заході України. Деякі забудовники в інших регіонах активно намагаються продати із знижкою готові квартири. Зростає обсяг реклами від транспортних компаній, що займаються перевезеннями з Європи до України. 

Соціальних роликів небагато. Фонди більше працюють з аудиторією соціальних мереж, а гроші витрачають не на рекламу, а на потреби захисників і постраждалих від війни. Але іноді соціальні ролики запускають державні структури. Нещодавно в нас був ролик НБУ із закликом не вірити телефонним шахраям.

Наразі зірковий час для інформаційних ресурсів – люди стежать за новинами. Попит на розміщення відеореклами впав, але на таких майданчиках зростання аудиторії це перекрило. Навіть за нижчого, ніж раніше, RPMЯк заробляти на відеорекламі в Україні без вкладень: простий інструмент та поради власникам сайтівЯк заробляти на відеорекламі в Україні без вкладень: простий інструмент та поради власникам сайтівангл. revenue per one thousand sessions – дохід за тисячу показів інформаційні сайти отримують аналогічний дохід. Загалом СPMЯк заробляти на відеорекламі в Україні без вкладень: простий інструмент та поради власникам сайтівЯк заробляти на відеорекламі в Україні без вкладень: простий інструмент та поради власникам сайтівангл. cost per millenium – вартість тисячі показів на сайтах різних тематик в Україні стартує від $0,6. У нішевих ресурсів завдяки максимально придатній для рекламодавців аудиторії СPM може бути понад $1. Для України це зараз добрий показник.

Почати заробляти на відеорекламі

Що ми можемо порадити власникам сайтів 

Українським видавцям ми можемо порадити брати не кількістю, а якістю. Якщо сторінку, на яку користувач приходить за інформацією, забити рекламою під зав’язку, дохід від неї не зможе компенсувати втрати.

Google та інші великі гравці стежать за швидкістю, зручністю сайтів і поведінкою користувачів на сторінках. Стратегічно вигідніше тримати, умовно, шість рекламних блоків та отримувати багато відвідувачів з пошукових систем і соціальних мереж, ніж поставити 12 рекламних блоків, два-три місяці заробляти трохи більше, але в результаті втратити аудиторію.

Сама відеореклама має бути максимально чесною як для користувача, так і для рекламодавця. За принципом «реклама як релевантне доповнення до контенту», а не «реклама заради реклами». Якщо видавець поважає свою аудиторію, він не відволікатиме її увагу на тизери з рекламою «народних засобів від грибка» чи чогось подібного. Це відштовхне не лише аудиторію, а й преміумрекламодавців.

Насамкінець не зовсім порада, а скоріше прохання: звертайте увагу, чиї коди ви розміщуєте на своїх сайтах. Багато компаній з росії швидко перереєстрували бізнес у ЄС, прибрали із сайтів згадки про те, звідки вони, та заробляють на українських і європейських видавцях. Ці гроші в тому чи іншому вигляді йдуть на фінансування агресії. Перевірити, звідки відеоплатформа, зовсім не складно – достатньо використати WHOIS та LinkedIn.

Почати заробляти на відеорекламі

Як розвиватиметься платформа 

Ми маємо два напрями розвитку. Перший – бізнес. У березні ми відкрили офіс у Латинській Америці, невдовзі плануємо відкрити офіс для арабських партнерів. Це дуже складний, але перспективний ринок.

Також ми плануємо додати багато нового функціоналу, у тому числі фішки, яких ще немає на європейському й українському ринках і які ми поки що тримаємо в секреті.

Щось озвучити ми можемо. Ми збільшимо релевантність автоматичного підбору відеоконтенту, додамо додаткові метрики статистики та фішки, які допоможуть видавцям збільшити залучення користувачів на своїх сайтах. Ще на платформі з’являться автоматичні рекомендації для видавців, наприклад, як збільшити швидкість роботи сайту та зручність для користувачів.

Партнерський матеріал?

Почати заробляти на відеорекламі

Це партнерський матеріал. Інформацію для цього матеріалу надав партнер.
Редакція відповідає за відповідність стилістики редакційним стандартам.
Замовити матеріал про вас у форматі PR-статті ви можете тут.

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: