Обсерваторія сонячної динаміки NASA 26 жовтня зафіксувала три темні плями, що з’явились в атмосфері Сонця – вони розташувалися неначе два ока і рот на обличчі зірки. На перший погляд, може здатися, що Сонце нам мило посміхається. Але лише на перший погляд.
Кажуть, коли ти посміхаєшся – світ посміхається разом з тобою. Коли посміхається сонце – світ купається у плазмі. Три плями, що були виявлені обсерваторією сонячної динаміки NASA (супутником, який реєструє сонячну активність з лютого 2010 року) і сформували посмішку на зображенні Сонця — насправді є корональними дірами.
Корональна діра — це область у сонячній короніСонячна корона — зовнішня частина атмосфери Сонця, яка відстежується до відстані майже у два радіуси Сонця від сонячної фотосфери. Сонячна плазма в цій частині має малу густину й розігрівається до температур у кілька мільйонів Кельвінів. або найвіддаленішій атмосфері, звідки сонячний вітер
Сонячний вітер — потік іонізованих частинок, який виділяється із сонячної корони зі швидкістю 300–1200 км/с у навколишній простір у всіх напрямках. Рух цих частинок викривлює магнітне поле Сонця, Землі та галактики і галактичний вітер. виривається в космос. Подібно до сонячних плям (кількість яких є основним показником хаотичної магнітної активності, що виникає на поверхні Сонця) корональні діри здаються чорними, оскільки холодніші за плазму, яка їх оточує. З цих прохолодних порталів потік із заряджених частинок виходить у космос зі швидкістю понад 1,6 мільйона км/год.
Say cheese! 📸
Today, NASA’s Solar Dynamics Observatory caught the Sun “smiling.” Seen in ultraviolet light, these dark patches on the Sun are known as coronal holes and are regions where fast solar wind gushes out into space. pic.twitter.com/hVRXaN7Z31
— NASA Sun, Space & Scream 🎃 (@NASASun) October 26, 2022
Ми можемо так чітко бачити корональні діри усміхненого сонця, тому що сонячний вітер з цих дір дме прямо на Землю. За даними Spaceweather.com, астрономи очікують, що електричний вітер потрапить в магнітне поле нашої планети десь у суботу чи неділю (29 і 30 жовтня), що, можливо, спричинить невелику геомагнітну бурю.
Найслабший клас геомагнітної бурі – клас G1 – може вивести з ладу супутники на орбіті та викликати невеликі коливання електромережі на Землі. Такі шторми також можуть “підштовхнути” полярне сяйво до нижчих широт, ніж зазвичай, що дає шанс помітити, як частинки Сонця “танцюють” в атмосфері Землі.
Це не перший випадок космічної парейдолії (схильності людей побачити обличчя в неживих об’єктах), який потрапив у новини за останні кілька років. Раніше вчені помічали розпливчастий контур Ґодзілли у хмарі зоряного газу та “знаходили” Маппета«Маппет-шоу» — англо-американська телевізійна гумористична програма, створена Джимом Хенсоном. Виходила в 1976—1981 роках. Основними дійовими особами були ляльки-маппети. на Марсі.
HiPOD (13 August 2018): We’ll Always Have the South Pole
While the global dust storm has obscured much of the surface, we’ve still been able to get some good images of the polar region. (247 km above the surface)
NASA/JPL/University of Arizonahttps://t.co/s8XxC2dtya pic.twitter.com/Cp0rD02fuY
— HiRISE: Beautiful Mars (NASA) (@HiRISE) August 13, 2018
Джерело: Livescience
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: