
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Привіт спільноті. Довгий час android планшети Lenovo були для мене пристроями початкового сегмента з непоганими мультимедійними можливостями за скромну ціну. Такі собі читалки та кухонні екрани для ютубу чи нетфлікса.
Мої пошуки планшета з великим дисплеєм (більше 12 дюймів) затягнулись майже на рік. З приходом весни я відновив спроби замінити ipad 5th і пройшовся по магазинах.
Серед претендентів Samsung tab s9 fe plus, Xiaomi pad 6s pro та Ipad Air 13”. Одразу напишу, після користування Ipad 5th повертатись до iOS зі всіма її штучними обмеженнями не хотілось.
Xiaomi pad 6s pro – відмовився від такого варіанта після 6 годин тестування.
Samsung tab s9 fe plus знайти серед знайомих не зміг, але Samsung tab s9 fe, який є його молодшим братом, мені дуже сподобався.
А потім, зовсім випадково, на реддіті потрапив коротенький огляд свіжого Lenovo Idea Tab Pro, який мене дуже зацікавив.
Вагомим аргументом покупки стало те, що під час діалогу з менеджером фірмового магазину, мені запропонували можливість повернення якщо пристрій не виправдає моїх сподівань, за умови збереження зовнішнього стану.
Зміст
Варіанти в яких можна заплутатись
Коли почав обирати Lenovo Idea Tab Pro сказати, що я трохи заплутався — нічого не сказати. Lenovo Idea Tab Pro 12/256 – дуже сподобався, але виявилось що в комплектацію не входить стилус і найголовніше відсутня варіація з матовим дисплеєм.
Lenovo Idea Tab Pro 8/256 (ufs 4.1) – комплектуються стилусом, але є варіант з матовим дисплеєм і глянцевим. Тому при замовленні звертайте увагу на опис позиції.
Також зустрічав варіанти комплектації додаткових аксесуарів, тому цей момент важливо уточнювати у продавця. Lenovo Idea Tab Pro 8/128 (ufs 3.1) – Мають глянцевий дисплей, але можуть комплектуватись додатковими аксесуарами.
Lenovo – чому так все складно? Я просто хочу отримати пристрій з максимальними технічними характеристиками, матовим дисплеєм і стилусом в комплекті.
Розпаковування


На етапі розпакування виробник дає зрозуміти, що відділ маркетингу який займається втиранням екологічної повістки був у відпустці, або взагалі не брав участь у випуску цієї моделі.
Планшет постачається з блоком живлення, usb дротом, скріпкою і стилусом до якого є запасне перо. І все це запаковано в якісну обгортку.
Планшет в руках, перші думки: “Може варто було взяти менший?”
Lenovo Idea Tab Pro має значні розміри та не намагається прикидатись карликом: 291,8 мм x 189,1 мм x 6,9 мм. Чиста вага планшета складає 620 грамів, але покажіть мені людину яка буде використовувати планшет такого розміру без чохла? З оригінальним кейсом і стилусом він набирає вагу, як я після Великодня, до 1056 грамів.








Загалом дизайн планшета нічим не виділяється. Матовий металевий корпус, елементи керування (кнопка вкл/викл/сканер відбитка і розділені кнопки гучності) на своїх місцях. На коротких сторонах розташовано по два динаміки, 1Вт кожний. Є лоток для розширення пам’яті, який неначе насмішка для перфекціоністів трохи зміщений.
Я міг би написати, що єдиний роз’єм – це usb type С 3.2 Gen 1, але це не зовсім так. Тому що, якщо тримати планшет в альбомному форматі, знизу є контакти для підключення клавіатури. І так, для планшета існує чохол-клавіатура, який перетворює пристрій на такий собі ноутбук, але в офіційному магазині поки не завезли.
Блок основної камери зі спалахом, виділений квадратною дзеркальною шайбою великого розміру. І якщо у випадку телефонів це можна списати на технологічність. То у випадку з планшетом, де встановлений посередній модуль така реалізація просто спроба мавпування.


Задня сторона це суцільний метал, частина якого графічно і тактильно виділена (і вдало буде прихована під чохлом). Також тут розміщені магніти для кріплення стилуса.
Фронтальна сторона — дисплей з доволі широкими однаковими рамками. Чи можна назвати це мінусом? Ну якщо розглядати планшет з маркетингової сторони — так. Але для нормальних людей які планують тримати пристрій руками — це навіть плюс.
Додаткова камера (хоча по факту вона являється основною) із датчиком підсвітки розташувались в рамці, там де і має знаходитись у здорових людей.
А ще, стилус примагнічується збоку, під час малювання це значно зручніше. Той момент коли баг стає фітчею.
Технічні характеристики
Сердцем Lenovo Idea Tab Pro є MediaTek Dimensity 8300, у всіх варіантів для всіх ринків. Чипсет не новий, але актуальний. Восьмиядерний 8300 складається з двох блоків:
- одного продуктивного ядра Cortex-A715 + трьох ядер A715 зі зниженою частотою.
- чотири енергозберігаючі ядра Cortex-A510.
А за графіку відповідає ARM Mali-G615 MP6. Оперативної пам’яті може бути 8 або 12 гіг. Від практики 4-6 гіг відійшли й на тому дяка.
Якщо відійти від цифр – то планшет справляється з всіма поставленими задачами. В іграх не зависає і не перегрівається. Додаю скріни з результатами тесту для любителів синтетичних папуг.




Екран 3к (2944 x 1840), IPS матриця з щільністю 273 точок на дюйм і частотою до 144 герц. Яскравість складає всього 400 ніт. Кольори насичені. Блогери кажуть, що цього не достатньо для комфортного використання на сонці.
Але…





Але в реальності сидячи на терасі в сонячний день я не відчув ніякого дискомфорту під час читання і перегляду відео. Навіть під прямими сонячними променями дисплей залишається читабельним.
Ще один момент, 12.7 дюймів це не просто габаритний планшет, а велетень якого використовувати на вулиці скоріше не зручно через розміри ніж через яскравість підсвітки.
Що ж до матового покриття? Це однозначний плюс. По-перше, мене не турбують відблиски. По-друге, зовсім нові відчуття від використання стилусу на такому дисплеї.
Wi-fi 6, Bluetooth 5.3 – особисто що мені потрібно знати – все працює. Мережа стабільна, а бездротові навушники не відпадають. Літій-полімерного акумулятора на 10200 мАг вистачає на повний день.
- Інтернет браузинг – більше 13 годин.
- Читання – 15+.
- Малювання – 6-10, все залежить від додатка і кількості шарів.
З нюансів – планшет погано товаришує з зарядками інших виробників. Від оригінальної заряджається приблизно за півтори-дві години до 100%.
За звук відповідають чотири динаміки. Якість непогана, навіть присутній шилдик JBL. Для подивитись кіно, чи послухати музику в приміщенні вистачає. На вулиці, лежачі в гамаку всі звуки чіткі й не потрібно прислухатись.
Камери. Якщо коротко, то вони тут є. Основна їх задача — фотографія документів і відео-дзвінки – з цим модулі справляються.
Операційна система
Lenovo Idea Tab Pro працює на Android 14 з оболонкою ZUI. Офіційна підтримка заявляє, що пристрій отримає 16 андройд і чотири роки безпекових оновлень. Але коли це станеться – нікому не відомо.
В ОС не напхано сміття, а всі партнерські додатки видаляються. Планшет не тільки виконує власні функції, а ще і розширяє можливості вже існуючої техніки. Але про це буде окремий допис.
Стилус
Стилуси — це ще одна безладна сторона компанії Lenovo. Кожне нове покоління планшетів комплектується новим пристроєм вводу який не сумісний з попередніми та наступними поколіннями.
Хоч стилус не новий, але його робота в парі зі свіжим планшетом в якому прокачали дігітайзер, мене цікавить найбільше. Lenovo Tab Pen Plus це активний стилус який працює по протоколу lpp 2.0 і підключається по bluetooth.
Заряджати його можна як від планшета, так і від будь-якого блоку живлення чи повербанки які підтримують заряд малим током. При активному використанні батарейки вистачає на тиждень.
Якість збірки чудова, але срібляста фарба легко дряпається.

Зі сторони USB роз’єму є фаска – за рахунок якої він гарно «липне» до планшета і не катається по столу.
На верхній частині присутній індикатор заряду.
Кнопка! Так тут є фізична кнопка. Спочатку я зрадів, але розібравишись в її функціональності, а точніше відсутності такої – вимкнув так само як і «постукування» по apple pencil 2. Річ у тому, що не всі додатки взаємодіють з нею, а ті функції які забіндив виробник для мене малокорисні.
Якщо відключити функціональність кнопки в налаштуваннях ос, в деяких програмах починає працювати власні налаштування. В infinite painter кнопка поки не працює.
Стилус підтримує 4096 рівнів натиску і відстежує кут нахилу. Крім того, можна активувати функцію захисту від випадкового дотику – тобто екран планшета не буде реагувати.
Затримка в малюванні проявляється у відставанні пензля від пера стилуса, чим вона менше – тим комфортніше працювати з таким стилусом. Нульової затримки не існує, але серед тих варіантів якими користувався, apple показує найкращий результат.
Затримка Lenovo Tab Pen Plus присутня, по відчуттям не більша ніж в Samsung tab s9 fe. В тому ж Xiaomi Focus Pen відставання значно сильніші, це було відчутно одразу. Ще Tab Pen Plus позбувся дитячої хвороби — точки на початку лінії при малому натиску.
І головне коливання. Щоб протестувати дігітайзер+стилус, беру рівну дерев’яну лінійку і дуже повільно проводжу діагональні лінії. В такому режимі малювання присутні незначні коливання.
Lenovo Idea Tab pro показує результат дуже наближений до Samsung tab s9 fe. І це дійсно класно, що інші виробники починають грати на полі сильних гравців. Конкуренція підштовхує до розвитку від якого користувачі тільки виграють. Тести малювання проводились в infinite painter. Версія прошивки стилуса 2.24






Про зручність і стабільність роботи.
В руці Tab Pen Plus лежить зручно, пальці і зап’ястя не втомлюються. Тактильно відчувається дешевшим ніж конкуренти.
Скільки б я не малював, лінії стабільні і без розривів. А режим нахил-натиск-нахил-натиск – відпрацьовує правильно. Тут хочеться передати привіт Samsung tab s9 fe, якому нормально обірвати лінію, чи після відпрацювання нахилу не реагувати на рівень тиску.
Схожі проблеми були помічені і на Xiaomi Pad 6s pro з Focus Pen. Крім того, під час малювання на сяомі — стилус регулярно від’єднувався, а через затримку хотілось запустити його в стіну.
По відчуттях, під час малювання Lenovo Tab Pen Plus — це щось між твердим пластиковим наконечником apple і гумовим samsung. Додатковий ефект досягається завдяки матовому дисплею, по відчуттях це дуже схоже малювання олівцем на папері.
І так, матова плівка paper like не дає такого ефекту.
Якщо зробити власний топ, то виглядав би він так:
- Apple pencil
- S-Pen (s9 fe)
- Lenovo Tab Pen Plus
- Xiaomi Focus Pen
Висновок
Lenovo Idea Tab Pro мене дуже приємно здивував.
Якщо ж ви шукаєте ультимативне рішення за будь-яку ціну — Apple або Samsung закриють всі потреби. Idea Tab Pro, своєю чергою, впевнено конкурує з Samsung серії FE на полі цифрового мистецтва, а завдяки меншій ціні, цінність особисто для мене значно вища. 12.7 дюймів це саме той розмір більше якого не хочеться.
Плюси:
- продуктивність;
- розмір дисплея;
- звук;
- стабільність під час малювання;
- ціна;
- матове покриття дисплея.
Мінуси:
- Якість пластику стилуса;
- Місце кріплення стилуса;
- Доступність аксесуарів;
- Повільне розгортання оновлення операційної системи.
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: