ДописиСмартфони Дописи 11.10.2024 о 10:22 comment views icon

Незвичний огляд iPhone 15

author avatar

VladisLoveСеньйор

Репутація Висока | Успішність статті 2167

Незвичний огляд iPhone 15

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.

Хоча трохи пізно, але зроблю огляд iPhone 15. Чому? По-перше, хтось мені забороняє? Чи я гірше інших? По-друге, зараз виходить новий iPhone 16, тому цікаво хоча б на папері порівняти з попередником. Та й 15 явно дешевше за 16. Тому Вітаю Всіх, кого занесло до мене у цей допис.

Головні мінуси

У iPhone 15 (та й 16) є 2 головні мінуси, що не дають спокою любителям Android-телефонів: екран 60 Гц та USB Type-C стандарту 2.0. І тут нічим не захистишся, бо будь-які відмазки, типу «Я нічого не відправляю на компʼютер» чи «Я не бачу ті 90-120Гц», не допоможуть — ціна не та. Про всілякі базові “фішки” з передачею файлів на iPhone/iPad чи кривого зчитування QR-кодів я промовчу 😉

В 16 повинно було бути 90 Гц. А раз їх немає, то навіщо платити більше?

Додам ще 2 моїх особистих — немає оптичного зуму (2х не рятують) та режиму макро (рідко, але треба). Але за ці 2 мінуси треба доплачувати за Pro / Pro Max чи купувати S23 / S24 Ultra 🙂

Перше враження після купівлі

У мене версія зі звичною SIM (десь з Європи), 128 Gb.

Найперше, що ви повинні вирішити — Який хочете колір? Рекомендувати я ніякий не буду, бо у мене — жовтий. Чому? Це був псевдоексклюзивний колір на той час та і я сам хотів жовтий. А коли побачив його у своїх руках — питання вибору кольору зникли. Цей колір — ідеальний для використання з прозорими чохлами. З часом, ваш телефон буде ще жовтішим, якщо ви розумієте про що я 😉

Після увімкнення та тримання у руках я зрозумів ще 1 річ — не тільки корпус жовтий, а й екран такий. І щоб мені не казали маркетологи про True Tone – я проти. Але його вимкнення не допомогло, довелося лізти в: Параметри — Доступність — Дисплей і розмір тексту — Колірні фільтри. Як виявляється, мало хто знає про це. Виставив я для себе такий фільтр:

Можете самі погратися. Я більше за «холодніший» колір. На жаль, сфотографувати різницю між з фільтром і без не виходить – iPhone 11 не підставляє свою ж фірму 🙂

Також я не забув про Assistive Touch – це той самий напівпрозорий «кружечок». Там є багато налаштувань і вибору дій, але для мене 4 головні: Тиша (вимкнути/увімкнути звук), Зняти екран (скріншот) та Замкнути екран (заблокувати телефон). А просте натискання — це Додому (вихід з програми). AT значно крутіша за ту сенсорну кнопку Camera Control в iPhone 16, бо за відео з нею вас можуть забанити в деяких іграх (Pokemon Go) 🙂 Також саме АТ мені не вистачає на Андроїді.

Не розбивайте та не перекладайте “Assistive Touch” на окремі слова 😉

Що скажу за Dynamic Island в дисплеї? Ну, прикольно, стильно та молодіжно. До речі, було запатентовано! Але й тут я знайшов мінус. Ні, це не те що виріз зʼїдає частину зображення (хоча це також). Зазвичай, для швидкого переміщення вверх по сторінці браузера, я натискав на більший чорний «чубчик». На жаль, в перші кілька тижнів я звикав, що натискання на нову «чуприну» нічого не робить (чи переходить куди не треба).

Екран

За екран з оновленням 60 Гц я сказав, але потрібно зробити порівняльну таблицю за іншими показниками (ви ж любите таблиці?):

iPhone 15 iPhone 15 Pro iPhone 15 Pro Max S23 Ultra S24 Ultra
Мінімальний ШІМ / PWM, Hz 306 242 240 240 480
Час відгуку від чорного до білого кольору / від 50% до 80% сірого кольору, мс 2,2 / 2,7 1,6 / 2 0,88 / 1,58 2,07 / 2,43 1.41 / 3.8
ΔE Color / ΔE Greyscale, менше -краще 1.4 / 2.4 0,91 / 1.3 1.1 / 1.6 2.3 / 2.2 2.8 / 3.4
Середня яскравість, cd/m² 1019 1086 1102 1133 1365

Чому я порівнюю з серією Ultra? Все інше є в iPhone 15, а в Ultra – камери з великим зумом 😉

Все дуже просто згідно з результатами таблиці:

  • Якщо ви боїтесь за свої очі — беріть S24 Ultra / звичайний 15 та користуйтесь при будь-якій яскравості;
  • Найкращий екран у всьому іншому – 15 Pro Max / Pro;

Щодо власного екрана 15 скажу просто — мені подобається 😉

Камера

Я не професійний фотограф. Чи точніше, взагалі не фотограф. Тому для «тих, хто розуміє» залишаю це посилання на оригінали, бо великі фото на сайті просто “стискаються” з 5712х4284 (24 Mpx) чи 8064х6048 (48 Mpx) до 2560×1920. Коментатори все розкажуть про: криві руки, слабку камеру, iPhone відстій, Xiaomi/Oppo ТОП, моя мама сфотографувала б краще, і т.д.

У Назара хліб не забираю, це єдиноразова акція 😉

Основна камера робить вдень фотографії на 24 чи 48 Mpx, в усі інших випадках — на 12 Mpx. Оскільки оптичного зуму у нас немає, то є 2 цифрових: 2х – перетворення фото з 24->12 Mpx; до 10х – просте цифрове наближення, наче у Paint;

Як увімкнути 48 Mpx? Параметри – Камера – Формати – Контроль роздільності. Тепер в Камері можете вручну вибирати роздільну здатність (кнопка HEIF/JPEG Макс не повинна бути перекреслена). Для тих, хто не знає: якщо зайти в Параметри – Камера там є ще кілька потрібних налаштувань та пояснень. Наприклад, фотографувати в JPEG або збереження Вимкнення LivePhotos (мене сильно дратує).

Якщо чесно, то я і тут не бачу цінники 🙂

Фото в магазині при гарному світлі. Жарт зі стаканом досить прикольний. На жаль, особисто мені не подобається майже повна неможливість читання цінників. Наприклад, назва товару з жовтого цінника (348 грн) читається погано. А ось з білого (123 грн) – досить нормально. Фото на 48 Mpx не виправляє ситуацію.

Фото кота з просоння в 6:30 ранку; Портретний Режим; 3 спроба (кожен раз очі були різні). Нууу, блюр, як на мене, трохи криво спрацював: морда кота якісна та чітка, все інше «в милі». Я би хотів, щоб весь кіт був чітким (хоча якістю шерсті я задоволений), а все інше — розмите. Звісно, оскільки я зробив його в Портретному режимі, то маю можливість погратися з фокусом та зробити таке фото (Сценічне Світло Моно  + Глибина f3.5).

Фото дерева, в сонячний день середини квітня 2024 р. І тут вже, мабуть я винен, що так сфотографував. Дерево занадто темне (я в тіні?). Спробуймо виправити фото за допомогою iPhone. Вибираємо режим Авто. Вже трохи краще, хоча б кольори зʼявилися. Що саме цікаве, на прев’ю сайта я майже не бачу різниці. Тому якщо хочете її побачити — ставите максимум яскравості. Саме так у Фотографіях йде підсвічування певних областей дисплея 🙂 

Тест зуму + погода з хмарами. Зум наче є (і щось видно), але ці 2х така бутафорія… Тому в такі моменти хочеться мати/спробувати нормальний зум від S23/24 Ultra.

Допомагайте бездомним тваринам. 10-15 грн на Friskies/Whiskas Вам ролі не зіграють, а тим же котам дасть півдня прожити. Те, що не зʼїдає мій кіт, віддаємо безпритульним.

На мій погляд, фото вдень виглядають досить гарно. Хоча і мій попередній iPhone 11 добре фотографував. А ось вночі…

Переходимо до найцікавішого — нічні фото. Фото взимку. І тут, особисто у мене на першій фотографії відвалилась щелепа: «А так можна було?». Чи так добре сніг світло відбиває, бо занадто гарно видно.

Щодо нічних фото ось простий приклад. Ваша камера без ніяких покращень буде фотографувати так. А якщо увімкнути Нічний режим — номерів авто не видно, однак ми бачимо моделі авто, гаражі та гілки дерев. Нейромережі творять дива. iPhone 11 так не може.

Що робить чоловік у авто? Варіанти пишіть в коментарях 🙂

А це у нас підняття літом на м. Університет. Тільки спалах та 2 фото з увімкненим Нічним режимом. Світло (зі сторони парку ліхтарі не працюють) у нас тільки проїзжаючі машини, з будинків навпроти та ще десь далеко. Спалах взагалі «не те», а ось в Нічному режимі як пощастить: в одному випадку все досить добре, а в іншому — вже явна нестача світла. 

Вона йшла чи летіла…. Ууууу, дівчина-привид 😀

Через місяць таки увімкнули ліхтарі, але записав лише відео та це фото 🙁

Що скажу за нічні фото? Подобається те, що видно більше, ніж бачиш сам. І наче добре виходить, якщо не мати тремор рук (треба тримати рівно 2-3 сек). Мінус — відблиски від джерел світла.

Відео краще з папки. Хоча дізнаєтесь, як будуть виглядати в Youtube.

І відразу приклад нічного відео з місця подій. Піднімаємось звичайним кроком вверх до метро. Тут ми знаходимо ще 1 цікаву деталь — телефон не може знімати в 60 кадрів/сек в нічний час. Ні у FullHD, ні в 4К. Це скоріше мінус, однак важливе зауваження — у мене немає досвіду користування телефонами на Android чи дорогими iPhone 15 Pro / Pro Max. Якщо там також немає 60 кадрів/сек при знімання вночі, тоді в мінуси заносити не можна.

А це відео вже коли ліхтарі увімкнули. З однієї сторони, стало краще видно. З іншої, стало гірше. Чому? Немає тої атмосфери темноти та відчуття незахищеності.

А це приклад знімання граду. Якось я потрапив під нього і заховався у підземний перехід (світла в ньому немає). Як на мене, iPhone з фільмуванням справився достойно.

І ось останні 3 відео (FullHD60, 4K30 і 4K60(HEVC)) на сьогодні, яке показує очевидну слабкість камери — Ну чому такі ВЕЛИКІ відблиски від ліхтарів??? Ні FullHD, ні в 4К не допомагають їх прибрати. І тут був цікавий момент: коли я почав тест 4К60 (а потім зʼясувалося, що 60 кадрів/сек то і немає) відблисків не було при зніманні, а у фінальному відео вони зʼявилися. Дивно це все.

За відео вдень я хоча і показав лише 1 приклад, проблем бути не повинно. А з нічними — краще не намагайтесь. Хоча у Вас досвіду (і світла) може бути значно більше.

Про це мовчать — продуктивність та тротлінг

Саме головне твердження — вже пройшли часи, коли телефон глючив чи фрізив у програмах при повсякденному використанні. Запас продуктивності настільки великий, що вже можна і на зовнішній монітор по WiFi передавати зображення чи відео FullHD. З вашими Тік-Токами, Youtube чи Інстаграм проблем не буде. А ось щодо ігор ми подивимось 😉

Проста історія з життя. Якось під час відрядження, в номері мені зустрівся телевізор Samsung з функцією AirPlay 2. Вдома у мене значно старіший, тому стало цікаво. Так ось, iPhone 11 не міг нормально передавати зняте FullHD відео (фрізи кожну секунду-дві). Відео з YouTube взагалі не хотіло. Вирішив перевірити MacBook Air M1 – все працювало. Якби не ця ситуація, я і не подумав би, що iPhone 11 вже слабкий 🙂 Повернемося до головної теми.

На жаль, iPhone не є сильним в іграх. Точніше, він сильний, поки не почне нагріватися. У спекотні дні цього літа (32+ градуси), він перегрівався та починалися лаги до 10 фпс (інтерфейс iOS теж підвис). Причина цього — недостатнє охолодження процесора (пекло на вулиці теж не покращує ситуацію). Точніше, його просто немає. Це неподобство почалося ще з часів iPhone 11, коли Apple запхнула процесор в так званий «бутерброд» – 2 плати склеєні одна над одною. І всередині «бутерброду» – процесор, модем звʼязку та ще купа всього важливого. Сподіваюсь, що в 16 лінійці місце розташування процесора змінили (НІ).

Процесор всередині «бутерброду» в iPhone 15 Pro Max (в 15/Plus/Pro там само) та усіх 16. Про те, що там Apple казала про краще охолодження в 16 лінійці — просто забудьте. Автор: iFixit.

Але ж як мені перевірити його тротлінг??? Спочатку я звернувся до відомого бенчмарку GeekBench. Результати 10 запусків (GPU Benchmark; 1 тест довжиною десь 2 хв) підряд в таблиці (вказав час закінчення тесту, щоб зайвого не думали): 

0. До запуску циклу, холодний 1 запуск. Перевірка що і як натискати. 22054
1.  Холодний старт №2, початок циклу. 00:01:56 22284
2. 00:03:47 22324
3. 00:05:17 22103
4. 00:06:55 22295
5. 00:08:25 22068
6. 00:09:56 22115
7. 00:11:30 22030
8. 00:13:01 21379
9. 00:14:36 21098
10. 00:16:19 21878

Баг: без підключеного інтернету GPU тест зависає на останньому етапі.

Падіння продуктивності між Макс (22324, його і будемо брати далі) та Мін (21098) результатом складає: 1 – (21098/22324) = 5,5 %. Непогано так? Звісно, результат Гарний. Але тут є 1 ВЕЛИКЕ АЛЕ — телефон в тесті майже не гріється. Виділення тепла настільки слабеньке, що 3-4 вкладки в Safari з NotebookCheck гріють руки значно сильніше 😀

Довелося вигадати щось значно Серйозніше – DMC:PoC на Максимум Графіки! Спочатку Соло геймплей на 30 хв і результат в GeekBench (00:47:19) – 22478. Ще більший результат, ніж на «холодний телефон». Виглядає як 2 мема… What a F@ck is THIS??? I don’t KNOW.

 

Так, це був фріз на 4 секунді.

Але ж нам потрібно виділення ЩЕ БІЛЬШОГО тепла! Запускаємо Кракена рейди на 4 людини (відео в огляді) на 10 хв – GeekBench показує 20107 (00:58:08) та наступний тест з 21494 (00:59:49). Емм, бенчмарк гірше гри навантажує процесор! Але і цього мені мало, додамо ще 10 хв. Результат: 19484 (01:11:45) або падіння на 13%.

Рейд на 4 людини. Input lag був досить високий. Потрібно було натискати Judgment Cut з більшою затримкою, ніж в стабільних 60фпс

Не лагає і не фрізить! Це у вас проблеми з очима 🙂


І я б може зупинився на такому результаті, якби на наступний день не згадав про фінів з
Remedy 3DMark. Єдина надія на них! Вони вже багато років допомагають виділяти тепло компʼютерам, так може телефонам теж допоможуть? Дійсно, тест Solar Bay (і його варіант Stress Test) показав, що GeekBench – ВІДСТІЙ.

Заради інтриги, про результати першого «холодного старту» я поки промовчу 😉 А ось в Стрес-тесті на 18/20 етапі відбулося зависання програми, результат не зберігся. Поки не знав, що робити, запустив з цікавості GeekBench – 19625.

Причина зависання – настав новий день з часом 00:00. Мабуть бенчмарк погано працює з датами 🙂

Нічого більше не залишалося, як продовжити мучити телефон. Як памʼятаєте, до цих 20 хв тесту (1 запуск = 1 хв) потрібно додати попередні 18 + 1 GeekBench. Результати в Таблиці (це остання, обіцяю):

1. 3141 11. 2790
2. 3034 12. 2780
3. 3030 13. 2721
4. 3030 14. 2757
5. 2994 15. 2657
6. 2766 16. 2634
7. 2633 17. 2614
8. 2652 18. 2605
9. 2695 19. 2592
10. 2749 20. 2589

Ось красиві графіки від самого 3DMark. Від 7 до 18 fps 😀

Ну що ж. Порівняймо падіння продуктивності 1 та 20 – 18%. Наче і не багато, але відчувається. Добре, що читачі (сподіваюсь) уважні та помітили інтригу, яка веде до Катастрофи. Результат 1 тесту до всіх цих циклів «на холодну» – 4176 балів. Падіння продуктивності за 40 хв – 49%. Ось це дійсно падіння до безодні, а не ці крихти переходу з iOS 17-18.

Що можна сказати? 100% людей продуктивності буде з головою. Але якщо ви любите пограти в ігри — грайте на мінімалках чи нижче середніх налаштуваннях графіки: телефон буде грітися поступово і батарея буде не так швидко вмирати 🙂

Кому цікаво я вирішив дізнатися, як краще охолоджувати телефон: спереду (через екран) чи ззаду (задня скляна кришка з “яблучком”)? Я вертикально поставив телефон і на відстані 10 см поставив звичайний 120 мм комп’ютерний кулер, який підʼєднаний до робочого ПК. Падіння продуктивності за стрес тест для обох сторін – 13%. Результати перед вами – різниці немає 🙂

Що думаю за 16? Не потрібен 🙂

Розумієте, основним переходом з 11 на 15 для мене стали 3 маленькі речі:

  • USB Type-C – нарешті 1 зарядний кабель для всіх пристроїв Apple (ноутбук, телефон, навушники) та інших додаткових пристроїв. В моєму випадку додається ще й геймпад Xbox;
  • Dynamic Island – відразу видно, що новий iPhone;
  • Камера на 48 Mpx – в 11 були 12 Mpx і цього сильно не вистачало для нічних відео (з фото ще якось норм).

Тепер подивимось, що такого є в 16 і немає в 15?

  • Макро? Інколи дійсно може бути потрібно;
  • Продуктивність? Тільки цінності від того ніякої через розташування процесора всередині 2 плат. Хіба що, +2 Гб ОЗУ та МОЖЕ буде нічне відео в 60 кадрів/сек…;
  • AI? Не потрібен мені.
  • Нова кнопка камери (Camera Control)? Мені не треба, бо звик до екранного керування камерою;

Якщо порівняти ціну… 15 просто не залишає шансу для 16. Навіть, коли 16 подешевшає до умовних 36 тис. грн, 15 буде просто вигідніше. А для любителів Android у ціну 16 для вас є Samsung S23 Ultra (навіть на 12/512 Гб!!!), S24 Ultra та купа різних Пікселів, Xiaomi тощо.

Ну дуже короткий Висновок

Що сказати — телефоном я задоволений. А про все інше вже розповів 🙂 Наступне оновлення телефону — коли приберуть овал в екрані Dynamic Island. Проте, це буде через 2 роки в кращому випадку.

Який я телефон купив на Андроїді – Samsung S23 Ultra (на 12/512 було б найкраще). Чому? Дизайн «дисплею» Ультри S24 мені не подобається. Ну які рамки корпусу + чорна рамка дисплея??? Це що, реінкарнація XR?


Дивишся, що нового запропонує Youtube і тут реклама нового iPone 16 😀



Кілька днів тому колега по роботі «підколов» тим, що мені потрібно йти купувати новий 16 🙂 Але і показав відео 1+1 з CEO Comfy. Посміятися там є з чого. І які назви придумає 1+1… Якщо хочете Розширений коментар — ставте «Йой, най буде». Треба ж якось набирати 200+ Карми для… бану всіх новинних та АІ авторів дописів 😀

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: