Дописи Дописи 12.09.2023 о 11:45 comment views icon

Smart-розетка Gosund: корисна навіть під час блек-аутів та обстрілів інфраструктури

author avatar

РоманStar Джун

Репутація Ультра | Успішність статті 1362

Smart-розетка Gosund: корисна навіть під час блек-аутів та обстрілів інфраструктури

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.

Візьми участь у конкурсі та виграй ігровий ноутбук від?

Підозрюю, у вас з’явились два цілком логічні питання: «Що ти, чорт забирай, несеш? Яким боком взагалі розетка стоїть до блекаутів та обстрілів?». Зараз про все розповім! Отже, вашій увазі невеликий огляд розумної розетки Gosund SP112, яка виявилася набагато кориснішою, ніж особисто я того очікував.

Навіщо я в принципі купив смарт-розетку і що вона собою являє?

Я не фанатик всяких смарт-гаджетів для розумного дому, тому мети купувати саме смарт-розетку в мене в принципі ніколи не було. Та вдома проблема в тому, що біля ліжка всього одна розетка, а заряджати час від часу доводиться кілька телефонів, планшет, ноутбук. А ввечері ще й світильник непогано було б підключити. Тривалий час все це вирішувалося мережевим фільтром, закинутим під ліжко, але купа кабелів дуже бісила. Та й сам фільтр на підлозі — ще той пилозбирач.

Коротше, я вирішив, що треба купити якусь розетку з кількома USB-виходами й закинути мережевий фільтр у шафу, щоб не курвив мене своєю присутністю. Питанням вибору взагалі не задавався, якщо чесно. Пішов в Цитрус і купив те, що було, — WiFi Gosund SP112 2xUSB. Ціна на момент написання статті — 599 грн. У мене ще й бонуси якісь були, тому урвав девайс взагалі гривень за чотириста.

Фотосесію розетці не проводив, тому фото просто з інтернету

Власне, сама розетка нічим особливим не виділяється: біла «розетка-накладка» з кнопкою Power зверху та двома USB-виходами знизу. Все! Тому тут не бачу сенсу щось взагалі розписувати. Хіба що декілька специфічних моментів стосовно експлуатації, спираючись на чужі відгуки:

  • Розетка, схоже, не пристосована для відносно «потужної» техніки. У відгуках писали, що навіть під час роботи пральної машини вона вимикалася. Але з різного роду «приліжковими» гаджетами все працює ідеально вже майже рік. Жодних проблем.
  • Два роз’єми USB Type-A на 2.1 ампера — це в сумі. Тобто коли ви одночасно заряджаєте декілька гаджетів, процес буде не дуже швидким. Але я б не сказав, що це колись доставляло мені дискомфорт.

В усьому іншому це просто розетка з двома USB-роз’ємами. Але цікавіше все ж починається далі!

Смарт-функції, які виявилися вкрай корисними

Власне, Gosund SP112 можна використовувати просто як звичайну розетку й не заморочуватися. Без встановлення додатка, підключення до Wi-Fi тощо. Вмикати й вимикати її можна кнопкою Power. Та все ж її функціонал розкривається саме після встановлення фірмового додатка й під’єднання до вашої Wi-Fi мережі. Підключення цілком стандартне: встановлюємо додаток на смартфон, через нього знаходимо розетку, вводимо пароль Wi-Fi і все готово. Можливо, були якісь додаткові кроки, або я переплутав черговість дій, вже не пам’ятаю. Але точно ніяких проблем з підключенням не виникло — все швидко та інтуїтивно.

До речі, розетка «підтягується» й в додаток Google Home (голосові команди наче як теж підтримуються). Але в такому разі її можна лише вмикати й вимикати. Фірмовий застосунок все ж функціональніший, та про це далі.

Додаток Gosund більше схожий на інтернет-магазин, ніж на панель керування розумним домом, але достатньо перейти на вкладку «Дім», обрати нашу розетку і можна користуватися всіма перевагами смарт-гаджета.

Отже, за допомогою Gosund App ви можете:

  • вмикати й вимикати розетку повністю;
  • вмикати й вимикати окремо роз’єм на євро-вилку та USB-порти;
  • налаштовувати розклад роботи роз’ємів, встановлювати таймери тощо.

І це виявилося доволі корисним!

Річ у тім, що для того, щоб керувати смарт-розеткою, не обов’язково, щоб смартфон знаходився у тій же Wi-Fi мережі, що й вона. Головне — щоб сама розетка була в мережі, а на телефоні був доступ до інтернету. Ви ж у цей час можете бути хоч на іншому боці земної кулі. 

І від цього я вже можу нарешті відштовхуватися, щоб описати власні кейси використання Gosund SP112

Кейс №1. Світло для мопса 😉

Іноді ми з дружиною йдемо з дому після обіду, щоб попрацювати десь в закладі, бо робота вдома часом просто зупиняється. Восени й взимку в цей час ще світло, але вже через годину може бути темрява. А враховуючи, що наш мопс в темряві може лупитися головою в стіни, треба йому вмикати якийсь «нічник». Ну і тепер я це можу робити віддалено. Де б я не був, можу зробити пару тапів по екрану, і все — мопс не лупиться в стіни, у нього є світло. Клас? Клас!

Головне — не забути вставити в розетку саму лампу. Інакше мопсу таки не пощастить :/

Кейс №2. Шо там по напрузі?

Ви всі чудово пам’ятаєте, як після ударів гнилорусів по інфраструктурі, коли електроенергію знов давали, напруга часом зашкалювала і в декого просто горіла техніка. Мультиметра для вимірювання напруги в мене немає. Тому зазвичай в таких випадках я просто моніторив міські чати, де народ писав, де і яка зараз напруга. І тільки після того, як напишуть, що вже норм, підключав техніку.

Власне, тепер і цю проблему вирішено — Gosund SP112 показує напругу в мережі. Просто заходимо в додаток, вибираємо нашу розетку, натискаємо на значок «блискавки» й бачимо, що там в нас по вольтах. Клас? Та звісно клас!

Так, я не можу стверджувати, що дані на 100% точні, але думаю, що все в межах мінімальної погрішності.

Кейс №3. А чи є вдома світло?

Дуже неочевидна, але вкрай корисна можливість — перевірка, чи є у вас вдома світло, якщо ви поза його межами. І тут все до геніального просто і до простого геніально. Якщо додаток показує, що ваша розетка в мережі, значить світло є. Якщо ні — вибачайте, поки що глухо і мопс лупиться в стіни. Думаю, всі розуміють, що іноді дуже корисно знати, чи є у вас дома зараз світло.

Звісно, якщо мова йде про тривалі блекаути, коли відключаються навіть вежі мобільних операторів, тоді додаток через відсутність інтернету нічого вам не покаже. Але якщо говорити про планові відключення по декілька годин, коли мобільний інтернет все ж є, ця схема буде працювати. Корисно!

Замість висновків: «Зима близько!»

На жаль, зима дійсно близько. І є всі підстави вважати, що обстріли інфраструктури знову повторяться. Хочеться вірити, що наші сили ППО за цей час добре прокачалися й захистять енергооб’єкти від ударів. Але всі ми розуміємо, що відбити абсолютно всі удари не вдасться. І доки країна-терорист тимчасово існує, нам з вами доводиться знаходити такі неочевидні кейси використання деяких гаджетів.

Сподіваюсь, мій досвід виявиться для когось корисним. Стаття абсолютно не претендує на якусь експертність чи глибоке занурення в тему. Просто захотілося поділитися власним досвідом використання гаджета, який може виявитися корисним і для багатьох з вас.

Дякую за увагу. Пішов працювати далі 😉

Візьми участь у конкурсі та виграй ігровий ноутбук від?

Нові моделі ігрових ноутбуків MSI на базі RTX 40** серії з підтримкою DLSS 3.0 – для найвибагливіших геймерів. Ноутбуки серії Prestige та Modern – потужні помічники в роботі, навчанні та повсякденному користуванні.
Один з цих ігрових монстрів – MSI Crosshair C12V ти можеш виграти вже зараз, взявши участь в нашому конкурсі.
Бонус для читачів ITC.ua: знижка 5% у MOYO на будь-який ноутбук MSI за промокодом ITCMOYOITC.

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: