
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
У минулій статті про збірку комп’ютера за 10 тисяч гривень з повністю нових компонентів мені не вистачило бюджету на корпус. Тому цього разу підібрав п’ятірку недорогих корпусів за приблизно $50, усі зі своїми цікавими фішками (формат, колір, матеріали, комплектація). Є серед них як бренди з багаторічною історією, так і відносно молоді імена, які ще тільки намагаються завоювати частку ринку. Компактний, білосніжний, шумоізольований, дихаючий та панорамний — певен, кожен знайде для себе оптимальний корпус.
Зміст
Zalman T4 Plus
Zalman T4 Plus — комп’ютерний корпус з Південної Кореї формату Mini-Tower, тобто для середньорозмірних материнських плат Micro-ATX з чотирма слотами розширення PCI-Express. Має гладку передню панель без будь-якого візерунка для любителів консервативної класики, хоча з торців зроблені вентиляційні отвори. Верхній лівий кут прикрашений світлодіодною стрічкою RGB. Також підсвічування має єдиний комплектний вентилятор діаметром 12 см з гідравлічним підшипником (не плутати з більш зносостійким гідро-динамічним).
Скляне вікно сильно затоноване, тому якщо вимкнути світло клавішею на інтерфейсній панелі, корпус стане практично повністю чорним. Знизу розташований маленький пиловий фільтр, а згори великий магнітний. Допустима висота процесорної башти 15.7 см (деякі на 16+ см можуть не вміститися), а довжина відеокарти — 32 см (бувають трьохвентиляторні на 33+ см). Втім, для типової бюджетної конфігурації ПК з боксовим кулером і двохвентиляторною GPU місця точно вистачить. Важить корпус помірні 3.9 кг, тож не перевтомите спину в процесі збирання ПК.
Також залишу посилання на мій порівняльний відеоогляд бюджетних материнок Micro-ATX за 3000 грн: Gigabyte AM4 з Wi-Fi та Biostar AM5 з оверклокінгом.
Cougar Uniface Mini White
Cougar Uniface Mini White — повністю білий корпус з рясно перфорованою передньою панеллю для покращення циркуляції повітря. На відміну від однокласників, немає жодних елементів чорного кольору. Білі навіть ніжки, рамка скляної панелі, сітчасті фільтри та задній вентилятор (12 см, 1200 об/хв, 3-pin). Попереду ж пропонується самостійно встановити дві 14-сантиметрові вертушки або систему рідинного охолодження типорозміру 280 мм. Але краще водянку розмістити зверху, де є достатній зазор по товщині.
А якщо ви віддаєте перевагу повітряному охолодженню, то вміститься башта 16 см. Відеокарта підійде довжиною до 34 см, в цей ліміт вписується навіть більшість трьохвентиляторних моделей. У кожусі, який приховує блок живлення і диски 2.5/3.5 дюйма, зроблений отвір для протягування кабеля живлення GPU. Це мудре рішення, враховуючи підвищену чутливість до перегину новітніх 16-пінових кабелів ATX 3.0. Скляна панель немає видимих гвинтів, вони перенесені назад і теж пофарбовані у білий колір. Також існує аналогічна чорна версія Cougar Uniface Mini Black.
Chieftec Elox AS-01B-OP
Chieftec Elox AS-01B-OP — темний як ніч корпус без сіток і скла, все для максимальної ізоляції шуму. Дві бічні панелі обшиті зсередини м’якою шумопоглинаючою піною. Зрозуміло, що заглушити сто відсотків шуму це не допоможе, але з десяток децибелів точно збавить. У комплекті постачається єдиний 12-сантиметровий вентилятор, звісно ж без підсвічування, через глухі панелі його просто не було б видно. Рама корпуса виготовлена зі сталі товщиною 0.5 мм, що результує у вагу 4.3 кг. Підходять повнорозмірні материнські плати ATX на сім слотів PCIe.
Якщо демонтувати кошик для двох 3.5-дюймових жорстких дисків, то вміститься блок живлення до 18 см, тобто підійде і модульний, і навіть кіловатний. Система рідинного охолодження стане тільки попереду, адже згори для неї немає зазору по товщині. Ніжки корпуса доволі високі, можна сміливо ставити навіть на пухнастий килим на підлозі, що додатково погасить вібрацію. За материнською платою ховаються легкознімні салазки для двох твердотілих накопичувачів формату 2.5″. З трьох портів USB два швидкісні 3.2 Gen1.
Frontier Samburu
Frontier Samburu — напівпрозорий корпус з панелями з металевої сітки, причому не тільки передньою, а й бічною. Це розумний компроміс між глухим металом і склом, адже дозволяє внутрішнім компонентам ПК активно провітрюватися і залишатися видимими. Верхня панель теж сітчаста, але вже з пластику з магнітним кріпленням. Зверху вздовж корпуса розташована інтерфейсна панель, на якій є окремі кнопки Reset і LED (часто це одна спарена клавіша). Комплектний хаб видає 5-вольтове живлення для ARGB-підсвічування вентиляторів.
Попереду розташовані три 12-сантиметрові вертушки для нагнітання свіжого повітря всередину корпуса, четверта аналогічного діаметру позаду виганяє нагріте повітря назовні. Також посадкові місця для вентиляторів є під дахом корпуса та на кожусі блока живлення. Щоправда, у випадку використання товстої відеокарти на два з половиною слоти може не залишитися зазору для вертушок (всього у корпуса чотири слоти розширення). Зроблений з потовщеної сталі 0.7 міліметра і важить 5.2 кілограма, ще важчі вже лише повнорозмірні корпуси Full-ATX.
1stPlayer Mi7-A-2F2R-1F2
1stPlayer Mi7-A-2F2R-1F2 — новомодний панорамний корпус без перегородки між двома скляними панелями. Це дозволяє безперешкодно милуватися самому і вихвалятися перед друзями, що завітали в гості, інтер’єром вашого ПК. На вибір пропонується чорне та біле забарвлення. Нижня чверть корпуса зроблена сітчастою, адже саме на кожусі БЖ розташовані два реверсивні вентилятори, що обертаються проти годинникової стрілки. Вони нагнітають повітря всередину корпуса та обдувають безпосередньо відеокарту.
Третій пропелер, теж з підсвічуванням ARGB, встановлено для видування позаду, а зверху поміститься 240-міліметрова водянка. Корпус дуже широкий, завдяки чому повітряну башту можна поставити хоч 18.5 см (аж настільки високих не існує). За піддоном материнки є вдосталь місця для кабель-менеджменту, а для відеокарти передбачена регульована по висоті підпора. Аудіороз’єм на інтерфейсній панелі вже спарений для сучасних гарнітур, а от порти USB ще олдскульні Type-A. Хоча просити від недорого корпуса на додачу до всіх його фішок ще й Type-C було б надто нахабно.
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: