
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Написавши допис про кращі ігри останнього десятиріччя, я згадав про Dragon Age: Inquisition. Ні, не, тому що мені раптом закортіло ще раз зануритись з головою у глибини квест дизайну з розряду “принеси мені 10 шкір козлів, о великий обраний від якого залежить доля нашого світу”.
Я планував написати наступний допис про проблеми відкритих світів та потенційне їх вирішення. І для цього мені потрібно було підготуватись, освіжити в голові що насправді не так з опенворлдами, і — для повноти експерименту — пробігтись мальовничими пагорбами Тедасу, засніженими провінціями Скайріму, та барвистими віньярдами Туссенту.
Назар, своєю чергою, надихнув мене спробувати змонтувати відео. А отже грати (і писати) потрібно на комп’ютері.
Преамбула
В моїй голові чомусь визріла думка що RPG це тільки про клавомишу. А те, що я свого часу досить комфортно грав в інквізицію на PS4, це я сам собі шкодив.Необхідність постійно тримати палець на правій клавіші, аби керувати камерою дуже швидко повернула мене до суворої реальності. А управління камерою під час тактичної паузи безжально рубануло мене одразу правим похоронним.
Так, консолехолопи та зрадники BioWare розробляли гру з думкою в першу чергу — про контролер. Мій боксовий PAD кудись спер малий. З того часу я ані пада, ані малого в очі не бачив.
Вихід залишався лише один. Потрібно було підіймати гузницю з м’якого крісла та чимчикувати у вітальню. Dualshock відпав одразу. Мене нервує його застаріле гніздо ладоварки. DualSense хороший, але на зарядці. Залишився Switch Pro. Добра б йому не було, тій нечистій японській силі.
Амбула
Під’єднати Switch Pro до ПК досить просто. Натискаєш кнопочку, чекаєш поки не заблимає лампочка, та знайомиш його з православною платформою через меню налаштувань.
Наче просто. З іншими контролерами вже на цьому етапі ми переходили до більш інтимного спілкування чи не сотні разів. Але цнотливий японець чомусь вимагав трьох побачень, розмов про шлях самурая, та тисячу й одну пелюстку сакури.
А може і не вимагав. Хто ж їх японців розбере? Але факт залишався фактом. Пекарня контролер бачить, а Dragon Age – ні.
Steamy tango
Як на вашу думку вчинила б зріла та врівноважена людина? Можна ж просто сходити за дуалсенсом та горя не знати.
На жаль (чи на радість?) мама не виховувала з мене невдаху. Переді мною з’явився новий виклик. Не відповісти було б просто соромно. Принаймні цей варіант звучить краще ніж те, що мені було ліньки ще раз йти до вітальні, тому зупинимося на ньому.
Методом проб і похибок я визначив що японця бачить не тільки “вінда”, а й гордість кожного поважного пана – Steam. В “габенівському мегамаркеті” японець працював так, наче досконалості вимагала сама пам’ять предків та честь клану.
Лишалось вирішити одну малю-у-у-усіньку проблему. Dragon Age: Inquisition живе не у Steam. Що ми маємо тепер? Комп’ютер Pro бачить. Steam прошку бачить. А Dragon Age — ні.
Ну, принаймні ми вже на крок ближче до мети? Це може означати лише одне. Наш шлях веде нас на Reddit. Сподіваюсь з нами Бог. (кого я обманюю?)
Елегантне рішення
Ну що? Зо п’ятнадцять хвилин думскролінгу, сто сорок три надзвичайно свіжих мема про PC Master Race, та “заградотряд з дев’яносто дев’яти інцелів” позаду.
Вітаю, Х’юстон (чи все ж таки Г’юстон?). В нас є рішення.
Рішення, м’яко кажучи, настільки неординарне та кмітливе, що я аж замість контролера, схопився за клавіатуру та аж бігом побіг писати цей допис. Виявляється нам всього-на-всього потрібно (увага) запустити EA Origin, чи як там його зараз, через Steam, і вже звідти запустити Dragon Age.
Най ті качка копне легіню, який до того допетрав. Ти бісів геній!
А тепер, про всяк випадок (та для людей, які сканують статті навскіс), покроково:
- Відкриваємо Steam
- Жмакаємо на плюсик знизу зліва -> додати гру
- Додаємо сторонню гру
- ВАЖЛИВО: додаємо не сам Dragon Age, а власне EA App
- Вмикаємо режим Big Picture -> EA App -> Dragon Age
Запускаємо гру через EA App через Steam і, о диво! Гра нарешті бачить контролер.
Але чогось лається не по нашому, щось про Xinput балакає, і взагалі поводить себе не по-християнськи. А щоб ти не діждав, япончику.
- Вертаємось в Steam
- Жмакаємо на Steam в верхньому лівому кутику -> налаштування
- Контролер
- Вмикаємо систему інпуту Steam для контролерів Switch Pro
- Радіємо, що витратили пів години часу який вже ніколи не повернемо на запуск гри в яку не дуже то і хотілося грати
- ???
- Екзистенційна криза
- Profit
Ось так, за допомогою кількох не хитрих маніпуляцій, розумників з іншого берега океану, та тихого слова, маємо підтримку Switch Pro в іграх які, на момент виходу, про нього навіть не чули. Чи ж це не чудесно?
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: