Новини Україна 07.02.2023 о 19:58 comment views icon

Дефіцит електроенергії зменшився: газотурбіна електростанція на 28 МВт приїхала в Україну з США, підприємства почали імпорт 200-300 МВт енергії з ЄС

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-12_18-48-05-3-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-12_18-48-05-3-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-12_18-48-05-3-96x96.jpg

Андрій Русанов

Автор сайту

ДП НАЕК «Енергоатом» повідомляє, що 7 лютого 2023 року в Україні було представлено ​​мобільну газотурбінну електростанцію, яку було отримано отриманою від USAID в рамках допомоги енергетичній галузі, об’єкти якої постраждали в результаті російських ракетних обстрілів. На заході були присутні міністр енергетики України Герман Галущенко та президент «Енергоатому» Петро Котін, а також посол США в Україні Бріджіт Брінк та заступник адміністраторки USAID Ізабель Коулман.

Газотурбінна мобільна електростанція, що вироблена компанією General Electric у США, була переправлена ​​двома авіарейсами з аеропорту Юма до аеропорту Жешув (Польща). НАЕК «Енергоатом» організував її подальше транспортування в Україну.

Газотурбінна станція збільшить доступну генерувальну потужність на 28 МВт. Вона дозволить швидко відновлювати живлення власних потреб АЕС у разі їхнього знеструмлення. 28 МВт – це більше, ніж маневрова (така, що дозволяє швидко реагувати на зміни та пікове навантаження) потужність одного атомного енергоблока ВВЕР-1000. Подібні станції можуть забезпечити живлення об’єктів критичної інфраструктури, що дозволить постачати населення електроенергією та теплом.

Додаткова потужність станції допоможе енергосистемі, але не вбереже від блекаутів – подібних станцій має бути набагато більше. «Енергоатом» готує персонал для роботи на подібному устаткуванні на випадок подальшого постачання.

Мобільну електростанцію встановлено ​​на одному з об’єктів критичної інфраструктури України та під’єднано до електромережі, найближчим часом вона  розпочне роботу.

Онлайн-курс "Computer Vision" від robot_dreams.
Застосовуйте Machine Learning / Deep Learning та вчіть нейронні мережі розпізнавати об’єкти на відео. Отримайте необхідні компетенції Computer Vision Engineer.
Дізнатись більше про курс

Імпорт електроенергії з Європейського Союзу

Постачання нового потужного обладнання – не єдиний захід щодо забезпечення додаткової генерації в енергосистемі України. В останні дні січня підприємства почали імпортувати з Євросоюзу енергію для власних виробничих потреб потужністю до 300 МВт – про це розповів LIGA.net голова Комітету з енергетики ВР Андрій Герус.

Завдяки імпорту фабрики та заводи зможуть уникати віялових відключень, нарощуючи обсяги виробництва. Насамперед імпортують енергію підприємства, для котрих її ціна є менш важливою, ніж наявність. Безперервна подача електрики дозволить не зупиняти виробничий цикл, внаслідок чого продукція стала б непридатною. Серед покупців електроенергії з ЄС – підприємства металургії та олійноекстракційні заводи.

Імпорт із Євросоюзу значно дешевший від роботи дизель-генераторів: замість 20 грн за кВт·год підприємство в такому випадку платить лише 6 грн за кВт·год. Також воно оплачує розподіл електроенергії, але вартість цієї послуги підвищує ціну негаразд істотно. Імпорт допомагає подолати обмеження потужності дизельних генераторів та отримати 30-50 МВт, необхідних підприємству.

В Ірпені розпочала роботу перша муніципальна мала електростанція потужністю 1 МВт. У найближчих планах – 100 таких станцій по всій Україні

Онлайн-курс "Computer Vision" від robot_dreams.
Застосовуйте Machine Learning / Deep Learning та вчіть нейронні мережі розпізнавати об’єкти на відео. Отримайте необхідні компетенції Computer Vision Engineer.
Дізнатись більше про курс

 


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: