Новини Наука та космос 25.04.2022 о 19:51

Дослідження: через 3 місяці після вакцинації бустерною дозою Pfizer захист від госпіталізації при COVID-19 слабшає

Тетяна Нечет

Автор новин

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі The Lancet Respiratory Medicine, бустерна доза вакцини Pfizer проти COVID-19 забезпечує захист від госпіталізації (приблизно на 80-90%) у перші кілька місяців після введення. І ефективна проти «Дельта»- та «Омікрон»-варіантів. Однак її дія проти останнього штаму слабшає через 3 місяці.

«Бустерні дози Pfizer BioNTech значно покращують захист від «Омікрону», хоча цей захист від звернення до відділеннь невідкладної допомоги та госпіталізації, ймовірно, слабшає через 3 місяці», — сказала провідний автор дослідження Сара Тартоф, епідеміолог Департаменту досліджень та оцінки Kaiser Permanente Southern California та викладач Kaiser Permanente Bernard J. Tyson School of Medicine у ​​Пасадені.

Вчені проаналізували 11 тисяч 123 випадки госпіталізацій та зверненть до відділеннь невідкладної допомоги, які не призвели до подальшої госпіталізації. Дослідження було зосереджено на записах про пацієнтів з Kaiser Permanente Southern California з 1 грудня 2021 року до 6 лютого 2022 року.

Після введення двох доз вакцини Pfizer проти COVID-19 ефективність проти «Омікрону» склала 41% (госпіталізація) та 31% (звернення до відділеннь невідкладної допомоги) через 9 місяців.

Після трьох доз ефективність проти «Омікрону» (госпіталізація) склала 85% протягом менше 3 місяців. І знизилася до 55% після цього терміну.

Ефективність трьох доз вакцини проти «Омікрону» (відвідування відділень невідкладної допомоги, які не призвели до подальшої госпіталізації) становила 77% протягом 3 місяців. І знизилася до 53% після цього терміну.

Дослідники дійшли висновку, що захист після введення третьої дози вакцини Pfizer був менш ефективним через 3 місяці відносно «Омікрону», ніж відносно «Дельти» або інших штамів COVID-19».

«Додаткові дози поточних, адаптованих або нових вакцин проти COVID-19 можуть знадобитися для підтримки високого рівня захисту від подальших хвиль COVID-19, викликаних «Омікроном» або майбутніми варіантами», — підсумувала Тартоф.

Тим часом Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила пероральний препарат Paxlovid компанії Pfizer для лікування COVID-19 з м’яким та помірним перебігом, якщо є ризик розвитку тяжкої форми захворювання.

Moderna заявила, що її бустерна бівалентна комбінована вакцина-кандидат ефективна і проти «Омікрону»


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: