Схоже, найближчим часом у потягах «Укрзалізниці» нарешті з’явиться швидкісний та стабільний інтернет — і допоможе у цьому Starlink
За словами керівника Держспецзвʼязку, пілотний проєкт зі встановлення Starlink у поїздах «Укрзалізниці» вдався. Ба більше, результати тестування перевершили очікування фахівців SpaceX. Водночас ніяких конкретних цифр Юрій Щиголь в інтерв’ю, на жаль, не згадує.
«Коли після тестування звʼязалися з технічними фахівцями Starlink і показали, як це працює, — навіть вони здивувалися, що ми змогли так застосувати Starlink. За технічними характеристиками він не повинен працювати на таких швидкостях. Але працює і надає послуги».
Юрій Щиголь,
голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України
У потягах «Укрзалізниці» супутниковий інтернет Starlink з’явиться вже до кінця 2022 року, вважає голова Держспецзвʼязку. Наскільки масштабним виявиться проєкт, наразі невідомо. У Мінінфраструктури та «Укрзалізниці» поки не поспішають ділитися подробицями.
За словами Щиголя, Starlink в Україні — це резервний канал, який не може бути основним каналом забезпечення зв’язку. Водночас оператори, провайдери та об’єкти критичної інфраструктури активно використовують його для відновлення своїх мереж — раніше ми багато писали про такі показові випадки застосування Starlink в Україні.
Нагадаємо, 9 червня Starlink Ukraine («Старлінк Юкрейн») — офіційне представництво компанії Ілона Маска SpaceX — отримала ліцензію оператора в Україні. Від моменту реєстрації до видачі ліцензії минуло два місяці, хоча супутниковий інтернет запрацював в Україні набагато раніше — 26 лютого. Liga.Tech пише, що зараз в Україні працюють 12 000 терміналів Starlink і це становить близько 20% від всієї їхньої кількості в Європі. Водночас сама SpaceX раніше повідомляла, що з початку війни Україна отримала 15 тис. терміналів з безоплатним тарифним планом і на початку травня аналітики Apptopia у своєму звіті зазначали, що Starlink в Україні щодня активно користується близько 150 тис. осіб.
Також можна пригадати, що на початку березня Президент України Володимир Зеленський після розмови з Ілоном Маском по відеозв’язку анонсував «можливі космічні проєкти» після закінчення війни, а Мінцифра розповіла про плани після Перемоги побудувати в Україні власну наземну станцію Starlink. Це дозволить суттєво покращити якість супутникового інтернету SpaceX для пересічних українців, оскільки зараз сигнал йде через станції у Польщі, Литві та Туреччині. З нетерпінням чекаємо на новини щодо статусу цих планів.
Детальніше про особливості та практичне використання Starlink у міському середовищі — в окремому матеріалі на сайті.
Станом на кінець травня у Starlink було майже 500 тис. користувачів у 32 країнах світу. Водночас за останні кілька місяців SpaceX вдалося розширити супутниковий інтернет — він став доступним і у літаках, і в автомобілях (1 та 2).
SpaceX стрімко нарощує кількість супутників Starlink на орбіті — їх вже там близько 2500 штук. Якщо відштовхуватися від оцінки ООН (всього на орбіті близько 8200 супутників), то супутники Starlink вже становлять приблизно 30% від загальної кількості апаратів, що діють. Нещодавно SpaceX перейшла до виробництва наступного покоління супутників Starlink V2.0, призначених для розгортання за допомогою Starship.
Контент сайту призначений для осіб віком від 21 року. Переглядаючи матеріали, ви підтверджуєте свою відповідність віковим обмеженням.
Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-06029.