Новини

Міненергетики: після перемоги Україна відновить і осучаснить свою енергетичну інфраструктуру до європейського рівня

Міненергетики: після перемоги Україна відновить і осучаснить свою енергетичну інфраструктуру до європейського рівня

Після перемоги над ворогом Україна відновить всі об’єкти енергетичної інфраструктури, які зазнали пошкоджень або руйнувань внаслідок військової агресії рф. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

“За попередніми оцінками, об’єктам енергетичної інфраструктури завдано шкоди на десятки мільярдів гривень. Але ми все відбудуємо після нашої перемоги. Ми зробимо енергосистему ще надійнішою і ще сучаснішою, вона буде відповідати найкращим європейським стандартам”, – наголосив він.

Герман Галущенко підкреслив, що ремонтні бригади намагаються відновити газо- та електропостачання населених пунктів якомога швидше. Водночас проведення робіт ускладнюють бойові дії.

“Найбільш серйозні проблеми зараз на ділянці газопроводу “Донецьк-Маріуполь”. Там великий розрив. Але ведуться активні бойові дії. Там стоять бригади готові моментально піти на усунення, але чекаємо відповідних можливостей з точки зору безпеки”, – зазначив міністр.

Також серед проблемних щодо відновлення газо- та електропостачання очільник Міненерго назвав райони на північ від Києва:

“Там теж ведуться активні бойові дії. Нам вдалося відновити електропостачання деяким містечкам, але для багатьох проблеми залишаються”.

Водночас в цілому українська енергосистема працює стабільно, підкреслив Герман Галущенко. Він нагадав, що Україна 13-й день працює в ізольованому режиму і працює доволі успішно, забезпечуючи технічні параметри, які мають бути в енергосистемі, зокрема частоту 50 Гц.

Курс
Розробка на Python
Опануйте популярну мову програмування, щоб заробляти від $1300 через рік
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Розробка на Python

Зазначимо, що через активні бойові дії виникають повторні й нові пошкодження електромереж і знеструмлення споживачів. Ворог прицільно нищить інфраструктуру, зафіксовано випадки викрадення техніки, захоплення працівників аварійно-відновлюваних бригад. Проте українським енергетикам, навіть попри ризик для власного здоров‘я і життя, вдалося за 7 днів березня відновити газопостачання для 17,23 тис споживачів, електропостачання – для 309 тис споживачів.

Нагадаємо, що внаслідок обстрілу окупантами знеструмлена Чорнобильська АЕС, через що може піднятися радіоактивна хмара, яку понесе на інші регіони України, білорусь, росію та Європу.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: