Новини

Внаслідок обстрілу окупантами знеструмлена Чорнобильська АЕС. Може піднятися радіоактивна хмара, яку понесе на інші регіони України, білорусь, росію та Європу

Внаслідок обстрілу окупантами знеструмлена Чорнобильська АЕС. Може піднятися радіоактивна хмара, яку понесе на інші регіони України, білорусь, росію та Європу

Внаслідок ворожих дій російських окупантів повністю знеструмлено Чорнобильську станцію та всі ядерні об’єкти Зони відчуження, а також місто Славутич. Про це повідомили в “Укренерго”.

“Бойові дії продовжуються, що унеможливлює ремонтні роботи та відновлення енергоживлення. Місто Славутич теж знеструмлене. “Укренерго” моніторить ситуацію і інформуватиме про всі зміни”, — сказано в заяві пресслужби.

Як уточнили в “Енергоатомі”, отримала пошкодження та відключено високовольтну лінію 750 кВ ЧАЕС – Київська.

На сховищі відпрацьованого ядерного палива-1 знаходиться близько 20 тисяч відпрацьованих паливних збірок. Вони потребують постійного охолодження, яке можливе лише за наявності електропостачання. Без живлення спеціальних помп зросте температура в басейнах витримки, виникне паріння та вихід радіоактивних речовин у навколишнє середовище. Вітром радіоактивну хмару може перенести до інших регіонів України, білорусі, росії та Європи. Крім того, не працюватиме вентиляція на об’єкті. Весь персонал, що там, отримає небезпечну дозу випромінювання. Також не працює система пожежогасіння, і це величезний ризик під час пожежі, яка може статися внаслідок влучення снаряда.

Курс
Full Stack розробка
Навчайтесь за вільним графіком, щоб стати універсальним фахівцем зі знанням Back-end та Front-end. Заробляйте $1300 на місяць
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Full Stack розробка

У МАГАТЕ заявили, що ситуація на Чорнобильській АЕС погіршується після її захоплення військами росії 24 лютого. Персонал станції не змінювали близько двох тижнів, у людей обмежений доступ до їжі, води та медикаментів. Крім того, МАГАТЕ не має зв’язку зі своїм моніторинговим обладнанням. Це, судячи з усього, сталося після знеструмлення.

“Я глибоко стурбований складною та стресовою ситуацією, в якій опинився персонал Чорнобильської АЕС, і потенційними ризиками, які це тягне за собою для ядерної безпеки. Я закликаю сили ефективно контролювати об’єкт та терміново забезпечити безпечну ротацію персоналу”, — заявив голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Мониторинг радиационной обстановки в Украине: сервисы, где ее можно проверить


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: