Новини Military Tech 01.12.2023 о 17:37 comment views icon

Оборонний стартап Anduril представляє Roadrunner — реактивний винищувач, який «приземляється як Falcon 9‎»

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин ITC.ua

Оборонний стартап Anduril представляє Roadrunner — реактивний винищувач, який «приземляється як Falcon 9‎»

Roadrunner — це модульний автономний повітряний транспортний засіб з автономним вертикальним зльотом і посадкою (VTOL) та подвійним «‎лоукостерним» реактивним двигуном.

Додатково Anduril, оборонний технологічний стартап, розробив варіант Roadrunner-Munition або Roadrunner-M — так званий «фугасний перехоплювач», який може нести боєголовку і знищувати загрози з повітря.

Roadrunner незвичайний як за зовнішнім виглядом, так і за можливостями: він може злітати, переслідувати та знищувати цілі; а якщо нема потреби у перехопленні — транспорт самостійно маневруватиме назад на базу для дозаправки та повторного використання.

Як висловився в нещодавньому інтерв’ю керівник відділу стратегії Anduril Кріс Броуз:

«Ми по суті створили реактивний винищувач, який приземляється, як Falcon 9».

За словами Броуза, цей продукт створений у відповідь на зростання швидкісної автономної авіаційної зброї, яку можна виробляти у великих обсягах і за дуже низьких витрат. На відміну від інших сучасних рішень і застарілих ракетних систем, які їм передували, Roadrunner-M також можна використовувати повторно.

«На мій погляд, це перша відновлювана зброя, яку коли-небудь використовували», — сказав Броуз. «Це дуже крута річ. Можливість розгорнути, а далі відновити його та повторно використовувати, якщо ви фактично не використовуєте його в операції зі знищення іншого дрона, повністю змінює роботу операторів. Сьогодні у них обмежена кількість перехоплювачів, і якщо вони вирішать натиснути на «‎кнопку», то не отримають зброю назад».

За словами Anduril, є кілька інших суттєвих удосконалень порівняно зі старими системами: швидший час запуску та зльоту, втричі більша вантажопідйомність боєголовки, вдесятеро ефективніша дальність і втричі більша маневреність.

Python с нуля.
Навчимо самостійно писати код на Python з нуля, розуміти структуру вебпрограм. Отримайте навички — інтеграції з сторонніми сервісами!
Дізнатись про курс

Як і решта систем сімейства Anduril, Roadrunner-M можна керувати за допомогою Lattice — програмного забезпечення компанії для управління та керування на базі ШІ — або інтегрувати його в інші архітектури.

Ще одна велика перевага для оператора: якщо є загроза, що швидко рухається, Roadrunner може негайно запуститися, відобразити її, а потім отримати сигнал про те, чи потрібно втручатись. Оскільки продукт можна повторно використовувати та відновлювати, оператори можуть діяти, не боячись втрати дорогого активу.

Броуз сказав, що компанія співпрацює з неназваним партнером з уряду США з початку розробки Roadrunner приблизно два роки тому.

«Національна оборона часто, і загалом справедливо, стикається зі стереотипними уявленнями  про те, що вона дуже важка, дуже повільна, дуже позбавлена уяви, дуже нецікава», — сказав Броуз. «Я вважаю, що як компанія, Anduril є протилежністю цьому».

Джерело: Techcrunch

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: