Новини Новини 10.05.2022 о 13:04

Відоме шовкографічне полотно Енді Воргола «Мерілін» продали на аукціоні за рекордні $195 млн

Тетяна Нечет

Автор новин

Знаменитий шовкографічний (створений методом трафаретного друку) портрет Мерилін Монро, зроблений поп художником Енді Ворголом у 1964 році, продано на аукціоні Christie’s у Нью-Йорку 9 травня за 195 мільйонів доларів. Це рекордна ціна за роботу американського художника.

Shot Sage Blue Marilyn — один із серії портретів актриси, зроблених Ворголом після її смерті в 1962 році, і з того часу він став одним із найвідоміших творів попарту. Картина знаходилася в колекції швейцарських артдилерів Томаса та Доріс Амманн. Передпродажна оцінка сягнула 200 мільйонів доларів.

Картина була продана за 170 мільйонів доларів, але разом із додатковими зборами вартість роботи Воргола досягла 195 мільйонів 40 тисяч доларів. Ця ціна побила попередній рекорд американського витвору мистецтва. 2017 року картину Жана-Мішеля Баскія 1982 року продали на аукціоні за 110,5 мільйона доларів.

Картина Shot Sage Blue Marilyn заснована на рекламній фотографії Монро з фільму 1953 «Ніагара». Назва походить від інциденту, під час якого жінка вистрілила з пістолета в стопку з чотирьох портретів Мерілін у студії Воргола, але куля не потрапила у Shot Sage Blue Marilyn.

Монро була однією з найвідоміших зірок Голлівуду до смерті від передозування. Вона померла у Лос-Анджелесі 4 серпня 1962 року. Енді Уорхол помер у 1987 році.

Самая дорогая видеоигра в истории: Нераспечатанную копию Super Mario Bros. продали за $2 млн


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: