На ITC.ua Тиждень ШІ. Ми досліджуємо, як саме ШІ покращує життя мільйонів людей прямо зараз і що чекає нас у майбутньому. Партнер проєкту – компанія Favbet Tech, яка активно інтегрує ШІ у свої продукти.
23 травня у Вашингтоні відбувся перший саміт Diia in DC за участю глави Мінцифри Михайла Федорова, де команда «Дії» поділилася актуальною статистикою, баченням та планами подальшого розвитку популярного сервісу державних послуг, зокрема й експорту технологій за кордон.
Актуальна статистика
На сьогодні застосунок «Дія» — 19+ мільйонів унікальних користувачів, 14 документів та 29 державних послуг, які доступні у смартфоні. Цього результати проєкт досяг за три роки — застосунок вперше презентували у 2019 році, а офіційний запуск відбувся у 2020 році. З початку повномасштабного вторгнення росії «Дія» додала ще 5 млн нових користувачів — на початку лютого 2022 року їх налічувалося 14 млн. Попри війну розробники активно розвивають проєкт та постійно додають нові документи/послуги — тільки вчора у застосунку з’явилася послуга заміни водійського посвідчення. Також Михайло Федоров наприкінці квітня в інтерв’ю згадував два гостроцікаві ШІ-проєкти, які наразі знаходяться у роботі — віртуальний помічник «Надія» та система «Голос громадян», що скануватиме соцмережі у реальному часі.
Експорт «Дії» за кордон та співпраця з USAID
На початку року у Давосі презентували естонський державний застосунок mRiik на базі «Дії», що стало першим експортом українського сервісу за кордон. Наразі mRiik тестується, а повноцінний запуск естонської «Дії» заплановано на червень.
На початку року Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) підтримало ідею створення аналогів застосунку «Дія» в інших країнах та виділило $650 тис. на проведення техніко-економічних обґрунтувань. Тоді повідомлялося, що Молдова серед перших країн зацікавилася цією пропозицією.
Зараз команда Мінцифри працює над впровадженням «Дії» ще на двох континентах (Африка та Південна Америка) та веде переговори з 10 країнами, кілька з яких підтримує USAID. Зокрема, згадуються Колумбія та Замбія. Це під час заходу анонсувала Адміністратор USAID Саманта Пауер.
Міжнародне визнання застосунку «Дія» наразі є одним з пріоритетних напрямків роботи Мінцифри — минулого року головні документи (закордонний паспорт, водійське посвідчення та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу) отримали переклад англійською — це потрібно, щоб цифрові документи в «Дії» визнавали інші країни ЄС. Той самий омріяний цифровий безвіз з ЄС, який суттєво полегшить доступ до послуг у Європі.
У травні Україна увійшла до довірчого списку ЄС (і стала першою країною — не членом ЄС, яку включили у цей список), завдяки чому українці тепер можуть підписувати європейські контракти, документи та заяви за допомогою «Дія.Підпис-EU». Це міжнародний варіант вже добре знайомого нам електронного підпису «Дія.Підпис», який відповідає вимогам ЄС, а саме регламенту eIDAS Європейського Союзу. Варіант «Дія.Підпис-EU», який генерується за міжнародним стандартом ECDSA, доступний у застосунку разом з базовим «Дія.Підпис», що створюється за українським стандартом (ДСТУ).
- Diia in DC організовано у співпраці між USAID та Міністерством цифрової трансформації України та за підтримки Eurasia Foundation, UKAid, Visa та Google.org Employment Opportunities з Дія.Освіта.
Favbet Tech — українська продуктова компанія, розробник iGaming-рішень. Входить до топ-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU.Спеціалізується на високонавантажених системах, хмарній інфраструктурі та штучному інтелекті. У 2025 стала ініціатором створення АІ-комітету Асоціації «ІТ Ukrainе» — першого галузевого об’єднання, що займається питаннями розвитку АІ на рівні бізнесу й держави.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: