Новини Україна 28.04.2023 о 14:01

Чи скоро ChatGPT у «Дії»? Мінцифри працює над віртуальним помічником «Надія» та «Голосом громадян», що скануватиме соцмережі у реальному часі

https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Заступник головного редактора, керівник відділу новин

На конференції Forbes «Надлюди» лідер Мінцифри Михайло Федоров розповів цікаві деталі щодо проєктів та ідей з впровадження ШІ-технологій у державні сервіси. Ми вибрали головні тези з тексту Forbes.

Курс FRONTEND DEVELOPER
Навчіться кодити JavaScript, верстати за допомогою HTML та CSS на цьому курсі!
Ознайомитись з курсом

Регулювання ШІ

Нагадаємо, раніше Китай ініціював регулювання сервісів генеративного ШІ — щоб вони «віддзеркалювали цінності соціалізму». Водночас Італія першою обмежила роботу ChatGPT, а в США, ЄС та Великій Британії на різних рівнях почалися обговорення щодо контролю над ШІ-технологіями.

За словами Михайла Федорова, на відміну від інших країн Україна планує розвивати штучний інтелект, а не забороняти його. Очільник Мінцифри вважає, що за технологіями ШІ — наше майбутнє, і це тренд, який Україні потрібно очолити. Під час виступу він ще раз повторив нещодавнє дискусійне висловлювання: «Або ти почнеш використовувати штучний інтелект, або він замінить тебе».

Федоров: «‎Або ти розберешся зі штучним інтелектом, або він замінить тебе»‎

Використання технологій ШІ в «Дії» та інших державних сервісах

Зараз Мінцифри веде консультації з американською OpenAI та вивчає потенційні варіанти впровадження ШІ-технологій у державні сервіси. Зокрема, в роботі знаходиться віртуальний помічник нового покоління під робочою назвою «Надія», який, можливо, з’явиться в «Дії» (остаточного рішення поки немає). Йдеться не лише про те, що можна отримати на сайті або в застосунку державних послуг «Дія». Мета — створити універсального асистента, здатного відповісти на будь-яке питання, що стосується державних сервісів.

Чи скоро ChatGPT у «Дії»? Мінцифри працює над віртуальним помічником «Надія» та «Голосом громадян», що скануватиме соцмережі у реальному часі

Михайло Федоров відмовився надали деталі щодо архітектури, але запевнив, що жодних персональних даних, включно з геолокацією, сервіс точно не збиратиме.

Курс
PR-комунікацій
Навчимо писати пресрелізи, які працюють
Хочу
pic

«Що мені подобається найбільше, що можна буде через «Надію» записати голосове сповіщення про те, що мене бісить, що потрібно змінити».

Михайло Федоров,

віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України

Інший проєкт — «Голос громадян», який має на меті в реальному часі відстежувати тренди, дискусії та все, що відбувається в соціальних мережах. За словами міністра, є бажання зробити зворотний звʼязок в режимі реального часу і розпізнавати «не просто текст, а мову» [ймовірно, йдеться про розуміння контекст — прим.ред.]. Це дозволить спростити розуміння реальності та допоможе відповідним державним структурам оперативно дізнаватися, швидко реагувати та розв’язувати різні проблемні питання, особливо у теперішні воєнні часи.

«Всі проблемні питання, які відбуваються на форумах, Facebook, Instagram, Telegram. Про що люди говорять, які в них проблеми, де погані послуги, на що вони жаліються. Паралельно аналізувати всі звернення громадян в контакт-центри й виводити проблематику дашбордами з ключовими темами чиновникам і міністрам».

Михайло Федоров

 


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: