Новини Наука та космос 03.05.2022 о 17:14

Імунітет від перенесеного раніше штаму «Омікрон» може не захистити від нових підваріантів BA.4 і BA.5. У ПАР за 2 тижні захворюваність збільшилась на 259%

Тетяна Нечет

Автор новин

Згідно з попередніми даними з Південної Африки, перенесений раніше штам Омікрон (BA.1) може не вберегти від нових підваріантів «Омікрона» BA.4 і BA.5. У країні розпочалася нова хвиля інфікувань. Незважаючи на велику кількість випадків початкового варіанту BA.1 у грудні 2021 року, коли заразилася більша частина населення країни, кількість нових випадків захворюваності на «Омікрон» збільшилася на 259% за останні два тижні. Число госпіталізацій також зросло, а смертність стала вищою на 18%.

Підваріанти «Омікрону» BA.4 та BA.5 можуть ухилятися від антитіл, що з’явилися після інфікування BA.1. В рамках дослідження, проведеного вірусологом Алексом Сігалом з Африканського науково-дослідного інституту охорони здоров’я, експерти порівняли антитіла людей, інфікованих BA.1, з їх кількістю при боротьбі організму з BA.4 і BA.5 в лабораторії. У них були зразки від 24 невакцинованих людей, інфікованих BA.1, та 15 вакцинованих, у яких також була інфекція BA.1 (вісім осіб були щеплені вакциною Pfizer/BioNTech, а сім отримали вакцину Johnson & Johnson).

У невакцинованих людей рівні антитіл, що нейтралізують, були в 7,6 і 7,5 разів нижче проти ВА.4 і ВА.5 відповідно в порівнянні з ВА.1. У щеплених падіння антитіл було нижче: у 3,6 та 2,6 рази проти ВА.4 та ВА.5 відповідно.

Хоча дослідження невелике, а дані попередні, результати показують, що нові підваріанти «Омікрону» можуть порушити захист, створений ранніми версіями цього штаму. Але загальні рівні антитіл проти BA.4 і BA.5 були вп’ятеро вищими у вакцинованих.

Однак там, де охоплення імунізацією низьке або захист від вакцин слабшає, BA.4 та BA.5 можуть спричинити нову хвилю епідемії.

У США BA.4 та BA.5 досі циркулювали лише у невеликих кількостях. Інший підваріант, BA.2, в даний час домінує та викликає сплески випадків інфікування. BA.2 схожий на BA.4 та BA.5, проте відрізняється трьома мутаціями та однією делецієюІмунітет від перенесеного раніше штаму «Омікрон» може не захистити від нових підваріантів BA.4 і BA.5. У ПАР за 2 тижні захворюваність збільшилась на 259%Імунітет від перенесеного раніше штаму «Омікрон» може не захистити від нових підваріантів BA.4 і BA.5. У ПАР за 2 тижні захворюваність збільшилась на 259%Хромосомні перебудови, при яких відбувається втрата ділянки хромосоми. у спайковому (S) білку вірусу.

Тим часом, американські експерти уважно стежать за ще одним підваріантом, BA.2.12.1, який має профіль мутацій, аналогічний BA.2, але з двома додатковими мутаціями. Одна з них та сама, що і унікальна мутація в BA.4 і BA.5 (положення амінокислоти 452).

BA.2, як і раніше, домінуючий варіант у США, але BA.2.12.1 швидко набирає сили. В даний час на BA.2 припадає приблизно 68% випадків SARS-CoV-2 у США, а на BA.2.12.1 — приблизно 29%.

BA.4 і BA.5 вже виявлені в Європі та Великій Британії, а також в інших країнах.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: