Новини Технології 05.02.2024 о 15:53 comment views icon

Microsoft співпрацює з Semafor для створення новин за допомогою ШІ-чатбота

author avatar

Катерина Даньшина

Авторка новин

Розділ Технології виходить за підтримки

Microsoft, як повідомляє Financial Times, виплатить медіастартапу неназвану, але «суттєву» суму грошей, для спонсорування стрічки новин під назвою «Signals»

Signals пропонуватиме стрічку свіжих новин та аналіз великих історій, з десятком публікацій на день. Мета — надати «різні точки зору на події з усього світу», що власне є ключовим напрямком стартапу Semafor з моменту його запуску у 2022 році.

Microsoft також найближчим часом планує оголосити про співпрацю з іншим журналістськими організаціями — як-от, школою журналістики Крейга Ньюмарка, Асоціацією онлайн-новин і проєктом GroundTruth.

Раніше корпорація і спонсорований нею стартап OpenAI стикнулися з багатомільярдним позовом від сайту The New York Times, який звинуватив компанії у безплатному використанні його статей для навчання чатботів зі штучним інтелектом.

Джина Чуа, виконавча редакторка Semafor, брала участь у розробці дослідницьких ШІ-інструментів для медіастартапу, які працюють на основі ChatGPT і Bing від Microsoft.

«Журналістика завжди використовувала технології, хай то будуть поштові голуби, телеграф чи щось інше… нині маємо набір інструментів, які є справжнім проривом в галузі», — каже Чуа.

Журналісти Semafor за допомогою ШІ шукатимуть репортажі та коментарі кількома мовами з інших джерел по всьому світу для створення екстрених новин — мова йде зокрема про китайські, індійські чи навіть російські (!) ЗМІ.

«Журналісти мають взяти на озброєння ці інструменти, щоб вижити й процвітати», – каже Норін Гіллеспі, колишня журналістка Associated Press, яка приєдналася до Microsoft три місяці тому, щоб налагодити відносини з новинними компаніями.

Медіастартап Semafor заснований колишнім редактором BuzzFeed Беном Смітом і колишнім виконавчим директором Bloomberg Media Джастіном Смітом, і фінансується заможними людьми, зокрема засновником 3G capital Хорхе Пауло Клеманом і співзасновником KKR Генрі Кравісом. У 2023 році компанія отримала понад $10 млн доходу та має понад 500 000 підписок на свої безплатні інформаційні бюлетені. Засновники кажуть, що Semafor був «дуже близький до прибутковості» в четвертому кварталі 2023 року.

Тим часом зусилля Microsoft в автоматизації стрічки новин не завжди завершувалися успішно. Наприклад, у 2020 році корпорація спробувала замінити редакторів сервісів Microsoft News та MSN штучним інтелектом — у результаті система переплутала двох співачок змішаної раси; або ще раніші приклади із чатботами Tay і Zo — перший за добу полюбив Гітлера і зненавидів феміністок, а другий називав Windows шпигунським ПЗ і рекламував Linux. З недавнього — штучний інтелект Microsoft «покращив» статтю The Guardian про загибель жінки… опитуванням щодо ймовірної причини смерті.

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: