
Microsoft без оголошення припинила свій експеримент з підводним центром обробки даних Project Natick, який стартував 2013 році. Компанія підтвердила цю новину, а керівник підрозділу Microsoft Cloud Operations Ноель Волш сказала: «Моя команда працювала над цим, і це спрацювало. Ми багато дізналися про роботу під рівнем моря, вібрацію та вплив на сервери. Отже, ми застосуємо ці знання до інших випадків».
Очікується, що в найближчі роки центри обробки даних зростатимуть у геометричній прогресії. Лише минулого року NVIDIA продала понад 3,76 млн процесорів для центрів обробки даних. Очікується, що ці карти споживатимуть 14,3 ТВт*год електроенергії на рік та потребуватимуть потужного охолодження. Близько 40% споживання центрів обробки даних припадає на системи охолодження. Якщо Microsoft зможе знайти спосіб зменшити або навіть усунути ці витрати, вона може зменшити потреби в електроенергії ЦОД.
Microsoft втратила лише 6 з 855 занурених серверів, які вона встановила біля узбережжя Шотландії у 2018 році, проти 8 сервері з загальних 135 у паралельному експерименті компанії на суходолі. Іншими словами, це 0,7% втрат у морі проти 5,9% під час звичайного розташування.
Компанія заявила, що основною причиною такої довговічності є стабільність температури морської води та інертний азот, який використовується для захисту серверів. Коли її запитали, чи буде використання роботів у центрах обробки даних частиною навчання, Волш сказала: «Ми дивимось на робототехніку більше з погляду того, що деякі з цих нових серверів будуть дуже важкими. Як ми можемо це автоматизувати, а не змушувати людей носити щось? Ми вчимося в інших галузях робототехніки, але ми також усвідомлюємо, що нам потрібні люди. Я не хочу, щоб люди хвилювалися за свою роботу».
У той час як Microsoft завершила дослідження підводного центру обробки даних, Китай розпочав проєкт із зануреними серверами у 2023 році. Компанія не каже, чи плануються інші проєкти з занурення серверів. Раніше повідомлялося, що Microsoft співпрацює з OpenAI для створення суперкомп’ютерного дата-центру штучного інтелекту вартістю $100 млрд. Компанія хоче створити модульні ядерні реактори для живлення подібних проєктів.
Дата-центр на Місяці. У 2023 році американці побудують перший позаземний центр обробки даних
Джерело: Tom`s Hardware
Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украінською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: