Новини Наука та космос 05.03.2025 о 16:18 comment views icon

NASA використає роботів Drone.UA для підготовки до дослідження Місяця — виробника запримітили на CES-2025

author avatar

Катерина Даньшина

Авторка новин

NASA використає роботів Drone.UA для підготовки до дослідження Місяця — виробника запримітили на CES-2025
Depositphotos
Розділ Технології виходить за підтримки

Днями голова Мінцифри повідомив, що українська Drone.UA поставила партію наземних роботів для NASA, а нині Forbes Ukraine розкрив деякі деталі співпраці.

Drone.UA — це українська група компаній, що є міжнародним системним інтегратором безпілотних рішень, робототехніки та систем енергонезалежності. Серед її клієнтів — енергохолдинг ДТЕК, гірничо-металургійна група «Метінвест», агрохолдинг МХП, мобільний оператор Vodafone; також є понад 100 великих та дрібних державних контрактів у США. Виторг Drone.UA у 2024 році склав $135 млн — у 2,5 раза більше, ніж у 2023-му.

NASA запримітила українську компанію на CES-2025, взяла контакти й вже згодом зв’язалась для укладання угоди. Днями Drone.UA відправила космічній агенції невелику тестову партію наземних роботизованих систем — далі планують налагодити серійне постачання.

Команда Drone.UA на CES 2025 / Facebook
Український павільйон на CES 2025 / Facebook

Назву розробок, як і суму угоди, компанія не розкриває через NDA, але зазначають, що створили ці системи лише у 2024 році.

NASA використовує наземних роботів для підготовки до космічних місій, дослідження інших планет чи поверхні Землі. Ексрадник голови Державного космічного агентства України (ДКАУ) Андрій Колесник у коментарі Forbes зазначив, що в цьому випадку йдеться «про дослідження важкодоступних районів Місяця».

«Агенція тестуватиме роботів Drone.UA на землі, шукатиме їм застосування та валідуватиме ідеї», — каже співзасновник компанії  Валерій Яковенко.

В арсеналі NASA є кілька типів роботів, серед яких K10 для розвідки на поверхні Місяця та Марса, RASSOR для видобутку ресурсів, Grover для збору даних про льодовики в Гренландії тощо. Також агенція розглядає використання роботів для виконання місій з пошуку покладів льоду та його перероблювання у кисень.

Наступні плани Drone.UA включають виведення на ринок у травні 2025 року нової роботизованої платформи вагою до двох тонн — її вироблятимуть у США, і компанія розглядає платформу як потенційну наступну поставку для тестувань NASA.

«Місячний пил на черевиках»: апарат NASA Blue Ghost сів на Місяці і зробив перші фото поверхні

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: