Новини Технології 19.05.2023 о 15:04

Neuralink «‎в прольоті». Мозковий імплант суперницького стартапу Paradromics незабаром може отримати схвалення регуляторів

https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин

Нейротехнологічна компанія Paradromics, в якій працюють всього 50 співробітників, розробила мозковий імплант, який привернув увагу регуляторів — Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) у четвер позначило їхню систему Connexus Direct Data Interface «‎революційним продуктом».

Курс ТИПОГРАФІЯ
Вивчай побудову літер, та дизайн тексту. Це цікавіше ніж ти думаєш!
Детальніше про курс

Заснована у 2015 році Paradromics створює пристрій, який може допомогти пацієнтам з важким паралічем відновити здатність спілкування за допомогою інтерфейсу мозок-комп’ютер, або BCI. BCI — це система, яка розшифровує сигнали мозку та перетворює їх у команди для зовнішніх технологій.

Neuralink «‎в прольоті». Мозковий імплант конкурентного стартапу Paradromics незабаром може отримати схвалення регуляторів
Кортикальний модуль Paradromics

Технологію вивчали десятиліттями, а кілька компаній (зокрема й Neuralink Ілона Маска) розробили власні продукти, які сподіваються незабаром вивести на ринок. Однак до цього необхідно отримати схвалення FDA, що є доволі непростим завданням – компанії мають успішно провести кілька ретельних етапів тестування та зібрати дані щодо безпеки.

Станом на травень 2023 року жодній компанії, яка розробляє інтерфейс мозок-комп’ютер, не вдалося отримати остаточне схвалення FDA.

BCI від Paradromics під назвою Connexus Direct Data Interface – це допоміжний комунікаційний пристрій, який перетворює нейронні сигнали в текст або синтезовану мову. Масив крихітних електродів імплантується безпосередньо в тканину мозку, де вимірює та розшифровує мозкові сигнали, які в кінцевому підсумку випромінюються на зовнішні пристрої через трансивер, розташований під шкірою в грудях.

Дослідники Paradromics за роботою
Дослідники Paradromics за роботою

Інтерфейс Paradromics розрахований на 10-річну експлуатацію і спочатку використовуватиметься для допомоги пацієнтам, які втратили здатність говорити. У компанії кажуть, що якість нейронних сигналів, які він може виміряти, дозволить пацієнтам спілкуватися швидше та природніше, ніж з менш інвазивним BCI (таким, що розробляє компанія Synchron, яку підтримує Джефф Безос).

Здається, що нині регулятори погоджуються з підходом Paradromics. Призначення «‎революційний пристрій» (Breakthrough Device‎) надають тим медичним гаджетам, які можуть забезпечити покращене лікування виснажливих або небезпечних для життя станів. Загалом у 2023 році FDA видало 32 такі призначення.

Генеральний директор Paradromics Метт Енгл сказав, що призначення, на додаток до фінансування в розмірі $33 мільйонів доларів, про яке компанія також оголосила в четвер, допоможе стартапу швидко вивести свій пристрій на ринок. Нині компанія проводить випробування на тваринах, і отримані результати допоможуть FDA визначити, чи схвалювати подальші дослідження на людях.

Курс «Фінансовий менеджер».
Стань фінансовим директором лише за 13 лекцій.
Записатися

Енгл каже, що Paradromics сподівається запустити своє перше клінічне випробування на пацієнтах у першій половині 2024 року. Водночас заявку Ілона Маска щодо тестування чипів Neuralink на людях регулятори відхилили.

«Це людський мозок, а не автомобіль». Регулятори відхилили заявку Ілона Маска щодо тестування чипів Neuralink на людях


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: