Новини Україна 10.01.2023 о 18:00 comment views icon

Обмін ламп розжарювання на LED-лампи — з 16 січня стартує пілот проєкту у шести регіонах України

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Заступник головного редактора, керівник відділу новин

Програма безоплатного обміну старих електричних ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи запрацює в режимі бета-тестування з наступного понеділка, 16 січня. Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив на засіданні уряду 10 січня.

Спочатку програму обміну ламп розжарювання на LED-лампи планували запустити 1 січня 2023 року, проте знадобився додатковий час на організацію процесу. Раніше Президент Володимир Зеленський та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн обговорили реалізацію нової програми макрофінансової допомоги Україні обсягом 18 млрд євро та, серед іншого, домовилися, що перші 15 млн LED-ламп, профінансовані Єврокомісією, надійдуть в Україну в січні. Всього передбачена поставка 30 млн таких ламп.

На першому етапі планується замінити до 500 тис. ламп у шести регіонах України. Пізніше — орієнтовно за два тижні — проєкт запуститься у звичайному режимі по всій Україні. В уряді зазначають, що тоді кожен громадянин віком від 18 років зможе подати заявку через застосунок «Дія», а потім отримати 5 нових ламп у найближчому відділені «Укрпошти».

В Кабміні розповіли, як саме проводитиметься обмін. Механізм обміну буде наступним:

  • Потрібно бути громадянином України віком від 18 років, мати паспорт, РНОКПП та лампи розжарювання для обміну — 5 ламп розжарювання у відділення Укрпошти обмінюватимуть на нові енергоощадні.
  • Обмін відбуватиметься у два способи — з попереднім замовленням і без нього. Якщо попередньо зробити замовлення ламп через застосунок Дія, то вони гарантовано будуть очікуватимуть у відділеннях Укрпошти п’ять робочих днів після отримання підтвердження на телефон. Якщо прийти без реєстрації, то лампи обміняють лише за їх наявності.
  • Якщо немає можливості замовити лампи через застосунок Дія, то потрібно прийти до відділення Укрпошти з паспортом, РНОКПП та лампами розжарювання. За наявності вільних LED ламп буде здійснено обмін.
  • При оформленні заявки через застосунок Дія треба буде обрати відділення і вказати необхідну інформацію.
  • За деякий час після подачі заявки людині автоматично на телефон надходить повідомлення з мобільного застосунку Дія про можливість отримання світлодіодних ламп в обраному відділенні поштового зв’язку АТ “Укрпошта”, отримання ламп здійснюється за номером такої заявки.
  • Якщо не забрати замовлення впродовж 5 робочих днів, воно анулюється.
  • При обміні в Укрпошті фіксують паспортні дані людини, другий раз вона провести обмін не зможе.
  • Обмін проводиться виключно на справні лампи розжарювання.
  • Якщо людина вдома виявить, що одна чи декілька ламп не працюють, то в неї буде можливість обміняти їх у відділенні Укрпошти на нові. Такий обмін можна здійснити один раз, повертати несправні лампи потрібно у пакуванні від виробника.

Наприкінці 2022 року Європейська Комісія згодилася профінансувати закупівлю близько 30 мільйонів LED-ламп для України, що своєю чергою дозволить економити 7-10% електроенергії в момент пікового навантаження. За підрахунками, 50 млн LED-ламп допоможуть заощадити близько 1 ГВт*год електроенергії — річний обсяг виробництва блоку атомної електростанції.


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: